Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Budownictwo
Zmiany unijnych przepisów o delegowaniu ciosem dla polskiego eksportu w budownictwie
22.6.2017, Źródło: Biuro Prasowe Inicjatywy Mobilności Pracy
Polskie firmy budowlane i branż pokrewnych realizują szereg usług poza granicami kraju – od budowy mieszkań, dróg i obiektów hydrotechnicznych, przez montaż magazynów, fabryk i linii produkcyjnych, renowację zabytków i usługi instalacyjne aż po budowę statków i elektrowni atomowych. Już niedługo. Zmiany w unijnej dyrektywie o delegowaniu pracowników sprawią, że ich usługi staną się za granicą niekonkurencyjne.
Powiązane dokumenty

Najpopularniejsze materiały elewacyjne
20.6.2017, Źródło: Arsanit
Przeglądając katalogi z projektami domów, szukajmy materiałów elewacyjnych, które podkreślą wyjątkowy charakter budynku. Co wybrać - tynk, płytki, kamień, a może drewno? Oceniamy popularne rozwiązania pod kątem estetyki, trwałości i ceny za montaż.
Powiązane dokumenty

Rozliczanie usług budowlanych w świetle nowelizacji ustawy o podatku VAT. Co się zmienia dla przedsiębiorcy?
14.6.2017, Źródło: Modern Tax S.C.
Z początkiem roku weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku VAT. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy rozszerzenia katalogu czynności rozliczanych w ramach procedury odwrotnego obciążenia, który teraz obejmuje usługi budowlane. Nowe prawo może mieć znaczenie m.in. dla podmiotów budujących nową obwodnicę Wałbrzycha, która pochłonie blisko 300 mln zł, czy też dla firm wznoszących mieszkania komunalne w tym mieście. Zmiany bowiem zostały wprowadzone niedawno i jeszcze nie wszyscy przedsiębiorcy z branży wiedzą, jak rozliczyć swoją działalność według nowego prawa. O pomyłki w interpretacji przepisów jednak nietrudno.
Powiązane dokumenty

Trwałość wełny mineralnej na podstawie badań stowarzyszenia Eurima
12.6.2017, Źródło: MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Materiałów Izolacyjnych (EURIMA) i za jego zgodą, przedstawia podsumowanie wyników badań na temat europejskiej oceny trwałości wełny mineralnej zastosowanej w różnych aplikacjach budowlanych ponad 20 lat temu. Stowarzyszenie EURIMA zleciło takie badania niezależnemu instytutowi badawczemu.
Powiązane dokumenty

Skuteczna ochrona podwykonawców
12.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Wiceminister Jerzy Szmit i Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk przedstawili działania podejmowane przez MIB i GDDKiA, których celem jest skuteczniejsza ochrona firm realizujących kontrakty drogowe.
Powiązane dokumenty

System gospodarowania przestrzenią jako dobrem wspólnym
12.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
8 czerwca 2017 r. odbyło się połączone posiedzenie komisji sejmowych: Komisji Infrastruktury oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Podczas posiedzenia posłowie zapoznali się z opracowaniem Najwyższej Izby Kontroli "System gospodarowania przestrzenią gminy jako dobrem publicznym", zawierającym problemy zidentyfikowane w toku ok. 40 kontroli. W spotkaniu uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, który przypomniał, że MIB w kwietniu br., podczas prezentacji efektów pracy kontrolerów, informowało o realizacji wniosków z kontroli w projekcie kodeksu urbanistyczno-budowlanego.
Powiązane dokumenty

Przyspiesza realizacja drogi Via Baltica
7.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Od 6 czerwca 2017 r. cała droga S61 Via Baltica od Szczuczyna aż po granicę z Litwą znajduje się w realizacji. W Białymstoku, w obecności wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita, podpisano umowę na budowę kolejnego fragmentu tej drogi z Suwałk do Budziska oraz decyzję o rozpoczęciu II etapu postępowania przetargowego dla odcinka Szczuczyn – Raczki.
Powiązane dokumenty

Dwa odcinki S3 w przetargu
1.6.2017, Źródło: GDDKiA
Ogłoszono przetarg na „Zaprojektowanie i wybudowanie drogi S3 Legnica (A4) - Lubawka dla zadania III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), o długości ok. 16,1 km i dla zadania IV od węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem) do granicy państwa o długości ok. 15,3 km.
Powiązane dokumenty

Bezpieczeństwo w budownictwie priorytetem MIB
24.5.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
23 maja 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski wziął udział w sesji panelowej "Porozumienie dla bezpieczeństwa w budownictwie" podczas XXVIII Konferencji Naukowo-Technicznej "Awarie budowlane 2017".
Powiązane dokumenty

Kolejne inwestycje drogowe na Pomorzu Zachodnim
23.5.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
22 maja 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit symbolicznie zainaugurował budowę całej drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. W uroczystości wziął również udział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński , wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, szef szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner oraz przedstawiciele wykonawców.
Powiązane dokumenty