Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Budownictwo
Branżę budowlaną czekają duże wyzwania związane z kumulacją prac w nadchodzących latach
18.10.2017, Źródło: Deloitte
W pierwszym półroczu 2017 roku dziesięć największych spółek budowlanych notowanych na GPW zanotowało nieznaczny, bo jedynie 2-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu do tego samego okresu w 2016 roku.
Powiązane dokumenty

Ustawa inwestycyjna to pierwszy krok do Kodeksu urbanistyczno - budowlanego
11.10.2017, Źródło: Skanska Residential Development Poland
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło projekt ustawy inwestycyjnej, zmieniającej m.in. prawo budowlane oraz ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt ma stworzyć grunt pod wdrożenie Kodeksu urbanistyczno-budowlanego i wprowadzać zmiany zgodne z jego założeniami. Ustawa powinna uprościć i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany. Wydaje się jednak, że w wielu aspektach może przynieść odwrotny efekt.
Powiązane dokumenty

Izolacja dla pokoleń – wełna mineralna zachowuje właściwości nawet przez 55 lat
10.10.2017, Źródło: ISOVER
Dom to inwestycja długofalowa, gdyż z reguły nie budujemy go tylko z myślą o sobie, ale również o swoich dzieciach czy wnukach. Z tego względu tak dużą wagę przywiązujemy do jakości zastosowanych materiałów budowlanych, w tym do izolacji, która stanowi jeden z filarów bezpieczeństwa i komfortu użytkowania domu. Jak wynika z badań stowarzyszenia Eurima, wełna mineralna (szklana i skalna) spełnia te oczekiwania nawet przez 55 lat.
Powiązane dokumenty

Czy jest możliwość zmiany materiału ściennego zapisanego w projekcie?
9.10.2017, Źródło: Grupa SILIKATY
Dom powinien zostać wybudowany zgodnie z pozwoleniem na budowę wydawanym na podstawie projektu, który zawiera m.in. opis techniczny dotyczący kluczowych materiałów budowlanych. Pewne zmiany są możliwe nawet po zatwierdzeniu projektu, mogą się jednak wiązać z koniecznością przeprojektowania konstrukcji, a jeśli zmiany są istotne, konieczne będzie wystąpienie o zamienne pozwolenie na budowę. Kiedy wymiana materiału ściennego może być kłopotliwa i z kim należy ją uzgodnić podpowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.
Powiązane dokumenty

Domy jednorodzinne warto modernizować
5.10.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Przyczyną smogu w Polsce jest m.in. jakość energetyczna budynków. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie przepisów dotyczących jakości kotłów i pracuje nad odpowiednimi warunkami wykonywania zawodu urbanisty – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas konferencji poświęconej prezentacji III edycji raportu "Barometr zdrowych domów".
Powiązane dokumenty

Jesień – czas na przegląd i konserwację dachu
26.9.2017, Źródło: Blachotrapez
Jesień to najlepszy czas, aby odpowiednio przygotować dom na nadejście zimy. Planując prace konserwacyjne i drobne naprawy nie zapomnijmy zadbać o dach. Podpowiadamy jak przygotować pokrycie na nadejście chłodniejszych miesięcy.
Powiązane dokumenty

Uproszczenie procedur budowlanych w zgodzie z ładem przestrzennym jeszcze w tym roku
25.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Do konsultacji społecznych trafił projekt tzw. "ustawy inwestycyjnej". Nowe przepisy mają ułatwić i przyśpieszyć inwestycje budowlane – mówił 22 września 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.
Powiązane dokumenty

Ruszyły konsultacje publiczne "ustawy inwestycyjnej"
21.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego ("ustawa inwestycyjna") 20 września 2017 r. został skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych.
Powiązane dokumenty

Odwodnienie nawierzchni wokół domu – jak to zrobić?
20.9.2017, Źródło: Pracownia Projektowa Dobre Domy
Zawilgocenie piwnic lub fundamentów domu – takie nieprzyjemne (i kosztowne!) konsekwencje może przynieść zignorowanie wysokiego poziomu wody gruntowej lub wody znajdującej się na powierzchni. Istnieją sposoby, by temu zaradzić – możesz zdecydować się na drenaż opaskowy lub odwodnienie liniowe. W jakich przypadkach te rozwiązania się sprawdzą i jak je przeprowadzić?
Powiązane dokumenty

5 mld zł na budowę polskich dróg
12.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
180 km nowych dróg, 6 inwestycji o wartości ponad 11 mld zł i 5 mld zł wsparcia z UE – te cztery liczby pokazują skalę przedsięwzięć, dla których zawarto dzisiaj umowy o dofinansowanie. Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) trafią na kolejne odcinki dróg ekspresowych S2, S5, S6, S7 i obwodnicę Góry Kalwarii.
Powiązane dokumenty