Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Budownictwo
Izolacja dla pokoleń – wełna mineralna zachowuje właściwości nawet przez 55 lat
10.10.2017, Źródło: ISOVER
Dom to inwestycja długofalowa, gdyż z reguły nie budujemy go tylko z myślą o sobie, ale również o swoich dzieciach czy wnukach. Z tego względu tak dużą wagę przywiązujemy do jakości zastosowanych materiałów budowlanych, w tym do izolacji, która stanowi jeden z filarów bezpieczeństwa i komfortu użytkowania domu. Jak wynika z badań stowarzyszenia Eurima, wełna mineralna (szklana i skalna) spełnia te oczekiwania nawet przez 55 lat.
Powiązane dokumenty

Czy jest możliwość zmiany materiału ściennego zapisanego w projekcie?
9.10.2017, Źródło: Grupa SILIKATY
Dom powinien zostać wybudowany zgodnie z pozwoleniem na budowę wydawanym na podstawie projektu, który zawiera m.in. opis techniczny dotyczący kluczowych materiałów budowlanych. Pewne zmiany są możliwe nawet po zatwierdzeniu projektu, mogą się jednak wiązać z koniecznością przeprojektowania konstrukcji, a jeśli zmiany są istotne, konieczne będzie wystąpienie o zamienne pozwolenie na budowę. Kiedy wymiana materiału ściennego może być kłopotliwa i z kim należy ją uzgodnić podpowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.
Powiązane dokumenty

Domy jednorodzinne warto modernizować
5.10.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Przyczyną smogu w Polsce jest m.in. jakość energetyczna budynków. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie przepisów dotyczących jakości kotłów i pracuje nad odpowiednimi warunkami wykonywania zawodu urbanisty – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas konferencji poświęconej prezentacji III edycji raportu "Barometr zdrowych domów".
Powiązane dokumenty

Jesień – czas na przegląd i konserwację dachu
26.9.2017, Źródło: Blachotrapez
Jesień to najlepszy czas, aby odpowiednio przygotować dom na nadejście zimy. Planując prace konserwacyjne i drobne naprawy nie zapomnijmy zadbać o dach. Podpowiadamy jak przygotować pokrycie na nadejście chłodniejszych miesięcy.
Powiązane dokumenty

Uproszczenie procedur budowlanych w zgodzie z ładem przestrzennym jeszcze w tym roku
25.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Do konsultacji społecznych trafił projekt tzw. "ustawy inwestycyjnej". Nowe przepisy mają ułatwić i przyśpieszyć inwestycje budowlane – mówił 22 września 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.
Powiązane dokumenty

Ruszyły konsultacje publiczne "ustawy inwestycyjnej"
21.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego ("ustawa inwestycyjna") 20 września 2017 r. został skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych.
Powiązane dokumenty

Odwodnienie nawierzchni wokół domu – jak to zrobić?
20.9.2017, Źródło: Pracownia Projektowa Dobre Domy
Zawilgocenie piwnic lub fundamentów domu – takie nieprzyjemne (i kosztowne!) konsekwencje może przynieść zignorowanie wysokiego poziomu wody gruntowej lub wody znajdującej się na powierzchni. Istnieją sposoby, by temu zaradzić – możesz zdecydować się na drenaż opaskowy lub odwodnienie liniowe. W jakich przypadkach te rozwiązania się sprawdzą i jak je przeprowadzić?
Powiązane dokumenty

5 mld zł na budowę polskich dróg
12.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
180 km nowych dróg, 6 inwestycji o wartości ponad 11 mld zł i 5 mld zł wsparcia z UE – te cztery liczby pokazują skalę przedsięwzięć, dla których zawarto dzisiaj umowy o dofinansowanie. Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) trafią na kolejne odcinki dróg ekspresowych S2, S5, S6, S7 i obwodnicę Góry Kalwarii.
Powiązane dokumenty

Prognozy dla polskiego rynku budowlanego
11.9.2017, Źródło: Haitong Bank
Po istotnym spadku polskiej produkcji budowlano-montażowej zarejestrowanym w 2016 r., analitycy Haitong Bank w tym roku spodziewają się wyraźnego wzrostu oraz jego kontynuacji w latach 2018-2020. Wartość rodzimego rynku budowlanego powinna rosnąć głównie za sprawą oczekiwanego przyspieszenia realizacji kontraktów infrastrukturalnych w kraju. Ponadto, analitycy oczekują utrzymania się dobrej sytuacji w segmencie budownictwa mieszkaniowego w 2018 r., oraz jedynie umiarkowanego spowolnienia w kolejnych latach. Przyzwoite perspektywy rysują się również przed segmentem budownictwa energetycznego. Marże sektorowe w perspektywie krótko- i średnioterminowej będą jednak pod znaczącą presją spadkową.
Powiązane dokumenty

Poznaliśmy oferty cenowe na zaprojektowanie i budowę tunelu w Świnoujściu
8.9.2017, Źródło: GDDKiA
Otwarto oferty cenowe w przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Łącznie wpłynęły 4 oferty na kwoty od 618,58 do 825,86 milionów złotych. Najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm Toto S.p.A Costruzioni Generali i ICM S.p.A z Włoch. Wszyscy oferenci zaoferowali czas realizacji skrócony do 48 miesięcy. Złożone w postępowaniu oferty będą sprawdzane, po to aby wybrać ofertę najkorzystniejszą. Jeżeli nie będzie odwołań od wyboru wykonawcy, to podpisania umowy na realizację tunelu możemy spodziewać się pod koniec tego roku. Tunel w Świnoujściu powinien powstać do końca 2021 roku.
Powiązane dokumenty