Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Architektura
Dom kaskadowy z kamiennymi ścianami
9.8.2017, Źródło: Pracownia architektoniczna 81.waw.pl
Dom Kaskadowy to charakterystyczna dla warszawskiej pracowni 81.waw.pl biała elewacja, którą przecinają kamienne ściany. W projekcie w pełni wykorzystano tektonikę budynku, spowodowaną zróżnicowaniem terenu. Konsekwencją jest uskok, dzięki czemu na obiekt składają się dwie bryły usytuowane na dwóch różnych poziomach. W planie architekci umieścili także wewnętrzne i zewnętrze zielone patio.
Powiązane dokumenty

Klimatyczne wnętrza inspirowane południem
8.8.2017, Źródło: Komandor
Urządzenie mieszkania lub domu w stylu śródziemnomorskim staje się coraz bardziej popularne, bo któż z nas nie chce na co dzień poczuć się jak w słonecznej Italii, Hiszpanii czy Grecji… Podpowiadamy jak w kilku prostych krokach przeprowadzić efektowną metamorfozę.
Powiązane dokumenty

Luksfery rozświetlają kuchnię
26.7.2017, Źródło: NOMOS
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym luksfery świetnie się sprawdzają. Nie ograniczają dostępu światła i są łatwe w utrzymaniu czystości. A ich kreatywne wykorzystanie podpowiadają bogate kolekcje wzorów i kolorów oraz własna wyobraźnia.
Powiązane dokumenty

Szkło przeciwsłoneczne zapewnia architektom swobodną grę kolorami i refleksami na elewacji siedziby BNL-BNP Paribas w Rzymie
17.7.2017, Źródło: Guardian Glass
Budynek głównej siedziby grupy BNL-BNP Paribas jest doskonałym przykładem skutecznego połączenia innowacyjnego projektu architektonicznego z optymalnym komfortem osób przebywających w budynku.
Powiązane dokumenty

Zielone fasady – ekologiczne rozwiązania stosowane w architekturze
14.7.2017, Źródło: Biuro projektowe AP Szczepaniak
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Colliers International, w Polsce wymienić możemy aż 357 budynków posiadających certyfikat w systemach BREEAM i LEED*. Coraz więcej i częściej mówi się o zielonym, ekologicznym budownictwie, i to zarówno w kontekście obiektów mieszkaniowych, jak i komercyjnych. O zielonych fasadach – coraz bardziej popularnym rozwiązaniu stosowanym we współczesnej architekturze – opowiada architekt Agnieszka Szczepaniak z wrocławskiego biura architektonicznego AP Szczepaniak.
Powiązane dokumenty

Wykusz, lukarny i ryzalit, czyli jak urozmaicić bryłę budynku
28.6.2017, Źródło: Pracownia Projektowa Dobre Domy
Projekty domów nowoczesnych bardzo często charakteryzują się minimalistyczną bryłą budynku, pozbawioną zbędnych detali. Czy jednak zawsze musi tak być? Warto dowiedzieć się więcej o elementach urozmaicających wygląd domu, takich jak wykusz, lukarna czy ryzalit, i zastanowić się, jakie są wady oraz zalety ich posiadania.
Powiązane dokumenty

Transparentna przestrzeń nie tylko w biurze
26.6.2017, Źródło: CDA Polska
Szkło w ciągu ostatnich lat stało się jednym z najchętniej wykorzystywanych, szczególnie przez architektów wnętrz, materiałów budowlanych. Wprowadza do wnętrz światło, nadaje mu nowoczesnego, lekkiego charakteru i dodaje przestronności.
Powiązane dokumenty

Rośnie optymizm wśród architektów
13.6.2017, Źródło: BCMM
49% pracowni architektonicznych dobrze ocenia sytuację rynkową, a jedynie 13% postrzega ją źle – wynika z raportu BCMM - badania marketingowe sp. z o.o.
Powiązane dokumenty

Światowy Dzień Architektury w Nysie
6.6.2017, Źródło: Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej
W dniu 9 czerwca br. Bastion św. Jadwigi w Nysie stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazje podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach. Organizatorem wydarzenia jest Rada Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Instytut Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie.
Powiązane dokumenty

Nowoczesne podejście do tradycji
5.6.2017, Źródło: Baumit
Budowa domu to jedno z najważniejszych życiowych przedsięwzięć. Planując taką inwestycję, stajemy wobec licznych pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi. Jedną z kluczowych kwestii, która spędza sen z powiek jest na pewno projekt, bo właśnie od niego zaczyna się dobry dom. W zależności od gustu, można wybrać wygląd tradycyjny bądź też bardziej nowoczesny. Tylko który będzie lepszy…A gdyby tak udało się znaleźć złoty środek i połączyć oba te style? Wyzwanie podjęli architekci z pracowni Flexiforma, projektując własne „cztery kąty”. Efekt? Jest imponujący!
Powiązane dokumenty