Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Architektura
Rośnie optymizm wśród architektów
13.6.2017, Źródło: BCMM
49% pracowni architektonicznych dobrze ocenia sytuację rynkową, a jedynie 13% postrzega ją źle – wynika z raportu BCMM - badania marketingowe sp. z o.o.
Powiązane dokumenty

Światowy Dzień Architektury w Nysie
6.6.2017, Źródło: Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej
W dniu 9 czerwca br. Bastion św. Jadwigi w Nysie stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazje podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach. Organizatorem wydarzenia jest Rada Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Instytut Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie.
Powiązane dokumenty

Nowoczesne podejście do tradycji
5.6.2017, Źródło: Baumit
Budowa domu to jedno z najważniejszych życiowych przedsięwzięć. Planując taką inwestycję, stajemy wobec licznych pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi. Jedną z kluczowych kwestii, która spędza sen z powiek jest na pewno projekt, bo właśnie od niego zaczyna się dobry dom. W zależności od gustu, można wybrać wygląd tradycyjny bądź też bardziej nowoczesny. Tylko który będzie lepszy…A gdyby tak udało się znaleźć złoty środek i połączyć oba te style? Wyzwanie podjęli architekci z pracowni Flexiforma, projektując własne „cztery kąty”. Efekt? Jest imponujący!
Powiązane dokumenty

Słodkie lenistwo po turecku
31.5.2017, Źródło: Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC)
W tureckim Izmirze powstała nowa nadmorska atrakcja zaprojektowana przez studio Evren Başbuğ Architects. Kładka oraz promenada „Bostanli Sunset Lounge” nad Zatoką Izmirską to obietnica nowej przestrzeni miejskiej i możliwości doświadczania nowej formy odpoczynku dla mieszkańców Izmiru oraz turystów. Architekci wykorzystali w swoim projekcie modyfikowany termicznie jesion amerykański.
Powiązane dokumenty

Luksfery we współczesnych wnętrzach
26.5.2017, Źródło: NOMOS
Odejście od minimalizmu i stylu skandynawskiego, powrót pewnej dozy przepychu we wnętrzach, czy nawet nawiązania do szalonego postmodernizmu. Aktualne trendy wnętrzarskie powodują, że powracają znane już od dawna akcesoria i rozwiązania. Na tej fali swój renesans zaczynają przeżywać znane od wielu lat luksfery. Wracają, ale w odmiennych i bardziej współczesnych aranżacjach.
Powiązane dokumenty

Zaprojektuj to sam. Oświetlenie mieszkania w kilku krokach.
22.5.2017, Źródło: Lange Łukaszuk
Zapewnia niezbędny do odpoczynku nastrój, usprawnia poruszanie się po domu, sprawia, że gotowanie staje się czystą przyjemnością. To oświetlenie decyduje o klimacie i funkcjonalności wnętrz – podpowiadamy, jak dobrać je prawidłowo.
Powiązane dokumenty

Klasyka czy nowoczesność – w jakim stylu urządzić mieszkanie?
15.5.2017, Źródło: RE/MAX Polska
Dobór koloru ścian, podłóg, mebli czy dodatków wpływa nie tylko na wygląd lokalu, ale przede wszystkim na to, jak czujemy się w mieszkaniu. Styl wnętrza powinien być dopasowany do potrzeb, ale także do wielkości pomieszczeń. Jak urządzić mieszkanie, żeby było zarówno stylowe, jak i funkcjonalne?
Powiązane dokumenty

Synergia sztuki i technologii – Port House Zahy Hadid
15.5.2017, Źródło: Schüco
Ukończony w 2016 roku budynek Port House w Antwerpii projektu Zahy Hadid to doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności, a jednocześnie widoczny na kilometry symbol handlu morskiego i „diamentowego miasta”. Swoją futurystyczną formę obiekt zawdzięcza specjalnym, przestrzennym fasadom Schüco.
Powiązane dokumenty

Rozdano tytuły „Fasada Roku 2016”!
5.5.2017, Źródło: Baumit
Jurorzy konkursu „Fasada Roku 2016” odkryli swoje karty, rozstrzygając tym samym tę edycję krajowych zmagań. Do wyścigu o prestiżowy tytuł i 10 000 zł stanęło blisko 200 elewacji z całej Polski, z których Kapituła wybrała 5 zwycięzców i przyznała 8 wyróżnień. Choć wydarzenie przechodzi powoli do historii, dla laureatów nagrody głównej prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna…
Powiązane dokumenty

Projektu OdNowa - zakończył się remont Muzeum Warszawy
28.4.2017, Źródło: Muzeum Warszawy
Właśnie zakończył się prowadzony nieprzerwanie od 2014 remont Muzeum Warszawy. Projekt odNowa obejmował modernizację, konserwację i digitalizację obiektów i 11 zabytkowych kamienic muzeum, a także realizację nowej wystawy „Rzeczy warszawskie”. Jego zwieńczeniem jest otwarcie siedziby głównej już 26-28 maja 2017 roku podczas dwudniowego, otwartego wydarzenia na Rynku Starego Miasta.
Powiązane dokumenty