Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Nieruchomości
Dofinansowania MdM rozeszły się w 6 godzin
9.8.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
8 sierpnia banki wznowiły przyjmowanie wniosków w ramach uruchomienia dodatkowej puli dofinansowań w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych, a już po paru godzinach limity zostały wyczerpane.
Powiązane dokumenty

Najem instytucjonalny chroni najemców
9.8.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Przyjęta przez parlament 27 lipca 2017 r. ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości wprowadza zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów w postaci m.in. nowego rodzaju umowy – umowy najmu instytucjonalnego. W wypadku tej umowy wynajmującym będzie mogła być każda osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, prowadząca działalność gospodarczą, polegającą na świadczeniu usług wynajmu lokali mieszkalnych.
Powiązane dokumenty

Każdy może zadeklarować wartość nieruchomości na własne potrzeby
3.8.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Oświadczenie majątkowe radnego, informacja o spodziewanej cenie mieszkania w ogłoszeniu o sprzedaży, deklaracja spadkowa – w tych przypadkach nadal można samodzielnie zadeklarować wartość nieruchomości. Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która wejdzie w życie 1 września 2017 r. będzie dyscyplinować rzeczoznawców majątkowych, czyli osoby profesjonalnie zajmujące się wyceną nieruchomości, do działania w określonych przez prawo formach organizacyjnych.
Powiązane dokumenty

Polska wśród krajów, w których wynajmowanie mieszkania przynosi największy zysk
2.8.2017, Źródło: Deloitte
W Polsce w 2016 roku za metr kwadratowy nowego mieszkania trzeba było zapłacić średnio 1 212 euro, czyli o 9,7 proc. więcej niż rok wcześniej. W Warszawie cena ta wynosiła 1 729 euro. Dla porównania średni koszt zakupu metra kwadratowego w centralnych dzielnicach Londynu wynosi ponad 16,5 tys. euro, a w Paryżu – 12,4 tys. euro. Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk – wynika z szóstej edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Powiązane dokumenty

Bezumowne korzystanie z nieruchomości – jakie mogą być konsekwencje?
31.7.2017, Źródło: Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni
Z różnych przyczyn – politycznych czy gospodarczych – zdarzają się sytuacje, że ktoś inny – bez woli, a czasem również wiedzy właściciela – posiada jego nieruchomość czerpiąc z niej korzyści. Z bezumownym korzystaniem z nieruchomości przez osoby trzecie mamy najczęściej do czynienia w przypadku odmowy wydania nieruchomości po upływie terminu obowiązywania umowy dzierżawy czy leasingu. Właściciel może wówczas domagać się rekompensaty z odpowiedniego tytułu, jednak dochodzenie roszczeń uzupełniających jest ograniczone czasowo, przedawniają się one z upływem roku od dnia zwrotu nieruchomości.
Powiązane dokumenty

Rekordowe wyniki budownictwa mieszkaniowego
26.7.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego w czerwcu 2017 r. W okresie sześciu miesięcy 2017 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym i liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Powiązane dokumenty

W sierpniu wznowienie naboru wniosków w programie MDM
24.7.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
19 lipca 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, która umożliwia wznowienie naboru wniosków o dofinansowanie wkładu własnego przy nabyciu mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych.
Powiązane dokumenty

II filar programu Mieszkanie Plus - zmiany w programie społecznego budownictwa czynszowego
24.7.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
19 lipca 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał przygotowaną przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa ustawę o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw.
Powiązane dokumenty

Wskaźnik zmian cen dla lokali mieszkalnych w pierwszym kwartale 2017 roku
21.7.2017, Źródło: GUS
Opublikowane zostało obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 10 lipca 2017 r. w sprawie wskaźników zmian cen dla lokali mieszkalnych w pierwszym kwartale 2017 r. z podziałem na województwa.
Powiązane dokumenty

Sejm rozpoczął prace nad ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości
20.7.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Dziś w Polsce problem mieszkaniowy związany jest z brakiem mieszkań na wynajem. Ten rynek funkcjonuje w bardzo ograniczonym zakresie. Niestety w ostatnich latach nie wydarzyło się nic, co by ten stan zmieniło - powiedział 19 lipca 2017 r. w Sejmie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, podczas pierwszego czytania projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości.
Powiązane dokumenty