Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Nieruchomości
Inwestorzy indywidualni nie tylko kupują mieszkania, ale także budują
28.6.2017, Źródło: GERDA BROKER
Choć najbardziej popularnym sposobem na mieszkaniową inwestycję jest kupno gotowego lokalu, jest całkiem pokaźna grupa inwestorów, zaczynających na znacznie wcześniejszym etapie. W ubiegłym roku wybudowali oni ponad 12 tysięcy mieszkań na sprzedaż i wynajem.
Powiązane dokumenty

Coraz więcej chętnych na luksus
26.6.2017, Źródło: Ochnik Development
Szybki rozwój rynku deweloperskiego przyniósł także większą liczbę inwestycji oferujących mieszkania z wyższej półki, na które nie brakuje teraz nabywców .
Powiązane dokumenty

Sejm przyjął zmiany w programie społecznego budownictwa czynszowego
23.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Wyeliminowanie barier w ubieganiu się o finansowanie zwrotne w ramach rządowego programu popierania budownictwa czynszowego oraz sygnalizowanych przez inwestorów problemów wynikających z eksploatacji lokali mieszkalnych wybudowanych w ramach programu – to główne cele uchwalonej 22 czerwca 2017 r. nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Zmiany mają przede wszystkim charakter regulacyjny, ich efektem będzie zwiększenie efektywności zaspokajania potrzeb mieszkaniowych osób spełniających warunki do najmu lokalu mieszkalnego powstałego z udziałem finansowania zwrotnego poprzez jeszcze większe zainteresowanie inwestorów tego budownictwa udziałem w programie.
Powiązane dokumenty

Polski rynek biurowy nakręca sektor BPO
22.6.2017, Źródło: Walter Herz
Większość powstającej powierzchni biurowej w Polsce kontraktowana jest przez sektor nowoczesnych usług dla biznesu, w którym w ciągu roku zatrudnienie wzrosło o 15 proc.
Powiązane dokumenty

Deweloperzy wielofunkcyjni
20.6.2017, Źródło: P.B. Start
Od 1 czerwca zmieniły się reguły odpowiedzialności solidarnej inwestora w procesie budowlanym. Nowe przepisy mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo obrotu, a także zachęcić inwestorów do większej staranności w wyborze wykonawców. Niektóre firmy deweloperskie idą o krok dalej i same łączą funkcje inwestora i wykonawcy. Czy łatwiej im znaleźć podwykonawców? Jakie korzyści dla nabywców mogą zaoferować takie przedsiębiorstwa?
Powiązane dokumenty

Polskie firmy zainteresowane generalnym wykonawstwem na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego
20.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Chcemy wykorzystać potencjał Polski i polskich firm na rynkach zewnętrznych. W praktyczny sposób pokazać, że dobre, bo polskie – mówił 19 czerwca 2017 r. wiceminister Tomasz Żuchowski podczas pierwszego spotkania zespołu do przygotowania projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego przez polskie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa.
Powiązane dokumenty

Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi przyjęta przez Radę Ministrów
14.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Rząd 13 czerwca 2017 r. przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.
Powiązane dokumenty

Odstąpienie od umowy deweloperskiej nie takie proste.
13.6.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Niezależnie od formy zawarcia umowy, należy jej dotrzymywać. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nabywca zmienia zdanie i chciałby wycofać się z zakupu. W jakich przypadkach kupujący mieszkanie może zgodnie z przepisami odstąpić od umowy deweloperskiej?
Powiązane dokumenty

Sposoby na szybszą sprzedaż. Jak przygotować mieszkanie do transakcji?
7.6.2017, Źródło: RE/MAX Polska
Sprzedaż mieszkania wymaga podjęcia odpowiednich działań. Im lepiej przygotujemy się do transakcji, tym szybciej zostanie ona sfinalizowana z zadowalającym efektem. Ekspozycja oferty, ustalenie odpowiedniej ceny czy zadbanie o kwestie formalne - na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując mieszkanie do sprzedaży?
Powiązane dokumenty

Rentowność najmu w największych polskich miastach
6.6.2017, Źródło: Domiporta.pl
Mieszkanie na wynajem to niezmiennie atrakcyjna lokata kapitału. Nie należy jednak zapominać, że z wyższymi potencjalnymi zyskami łączy się ryzyko. W przeciwieństwie do bankowych lokat nie mamy tu z góry znanych odsetek i terminu zapadalności.
Powiązane dokumenty