Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Elektrotechnika
PGE przetestowała drony-zwiadowców i sieć bezprzewodowych czujników temperatury
27.4.2018, Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
W elektrowniach i kopalniach należących do Grupy PGE zostały przebadane start-upowe technologie dozorowania strategicznych obiektów i diagnozowania usterek kilometrowych taśmociągów.
Powiązane dokumenty

PGE Dystrybucja w konsorcjum realizującym projekt zwiększający udział prosumentów w rynku energii
27.4.2018, Źródło: www.cire.pl
W kwietniu rozpoczęło pracę konsorcjum realizujące projekt zwiększający rolę prosumentów w funkcjonowaniu sieci elektroenergetycznej. Liderem konsorcjum jest Politechnika Łódzka, a w jego skład wchodzą także PGE Dystrybucja, Politechnika Lubelska oraz przedsiębiorstwo Apator Elkomtech,
Powiązane dokumenty

PGE opracuje prototyp robota do zadań specjalnych w elektrowni
27.4.2018, Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Grupa PGE pozyskała 27,5 mln zł na realizację innowacyjnych projektów w ramach Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. Granty z NCBR otrzyma 6 projektów rozwijanych na rzecz spółek z Grupy PGE. Jeden z nich polega na budowie robota do inspekcji kotłów energetycznych, w których elektrownie spalają zmielony węgiel.
Powiązane dokumenty

Brytyjska firma zaprezentowała domową ładowarkę obsługującą V2G
27.4.2018, Źródło: www.orpa.pl
Brytyjska spółka OVO Energy zaprezentowała VCharge – pierwszą na świecie domową ładowarkę naścienną do samochodów elektrycznych, która obsługuje technologię Vehicle-to-Grid (V2G).
Powiązane dokumenty

Studenci wymyślili system czujników smogu na komunikacji miejskiej
27.4.2018, Źródło: cire.pl
Pomysł na mobilny system pomiarów smogu, oparty o czujniki zainstalowane na pojazdach komunikacji miejskiej, opracowali studenci Politechniki Śląskiej. Swoją koncepcją wygrali rywalizację w konkursie na rozwiązania dot. walki ze smogiem i zmianami klimatycznymi.
Powiązane dokumenty

Minister Tchórzewski: Rozwój i bezpieczeństwo energetyczne to priorytety polityki, którą prowadzimy w sektorze energii
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Z jednej strony podążamy za biznesowymi i technologicznymi zmianami, które zachodzą w sektorze energii. Z drugiej musimy zagwarantować Polsce i Polakom bezpieczeństwo energetyczne i stabilne dostawy energii. Takie są fundamenty realizowanej przez nas polityki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia konferencji POWERPOL. Wydarzenie, w którym udział wziął również wiceminister energii Andrzej Piotrowski odbyło się 29 stycznia 2018 r. w Warszawie.
Powiązane dokumenty

Zmiany taryf dla energii elektrycznej
30.1.2018, Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
Kolejne zmiany taryf dla energii elektrycznej w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministra energii w/s szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną
Powiązane dokumenty

Tauron i AGH uruchomiły Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej
30.1.2018, Źródło: TAURON
W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstało Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej, będące wspólną inicjatywą uczelni oraz Tauron Dystrybucja.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Tadeusz Skobel: Inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną stanowią gwarancję bezpieczeństwa energetycznego
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Energostrada Kozienice – Siedlce Ujrzanów zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i możliwość dalszego rozwoju tego regionu - powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas uroczystości oddania przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) do użytku linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice- Siedlce-Ujrzanów oraz stacji 400/220/110 kV Kozienice i 400/110 kV Siedlce-Ujrzanów. W wydarzeniu, które odbyło się 15 stycznia 2018 r. w Kozienicach, wziął udział również minister Marek Suski oraz Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Kurtyka: elektromobilność to bezpieczeństwo, wspólnota i konkurencyjność
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Elektromobilność to nowy wymiar bezpieczeństwa, rozumianego szeroko jako bezpieczeństwo energetyczne, ekonomiczne i społeczne. To także szansa na wzmocnienie procesów prowadzących do suwerennej i nowoczesnej gospodarki – powiedział Michał Kurtyka, wiceminister energii podczas zorganizowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność.”
Powiązane dokumenty