Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Elektrotechnika
Minister Tchórzewski: Rozwój i bezpieczeństwo energetyczne to priorytety polityki, którą prowadzimy w sektorze energii
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Z jednej strony podążamy za biznesowymi i technologicznymi zmianami, które zachodzą w sektorze energii. Z drugiej musimy zagwarantować Polsce i Polakom bezpieczeństwo energetyczne i stabilne dostawy energii. Takie są fundamenty realizowanej przez nas polityki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia konferencji POWERPOL. Wydarzenie, w którym udział wziął również wiceminister energii Andrzej Piotrowski odbyło się 29 stycznia 2018 r. w Warszawie.
Powiązane dokumenty

Zmiany taryf dla energii elektrycznej
30.1.2018, Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
Kolejne zmiany taryf dla energii elektrycznej w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministra energii w/s szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną
Powiązane dokumenty

Tauron i AGH uruchomiły Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej
30.1.2018, Źródło: TAURON
W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstało Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej, będące wspólną inicjatywą uczelni oraz Tauron Dystrybucja.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Tadeusz Skobel: Inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną stanowią gwarancję bezpieczeństwa energetycznego
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Energostrada Kozienice – Siedlce Ujrzanów zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i możliwość dalszego rozwoju tego regionu - powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas uroczystości oddania przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) do użytku linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice- Siedlce-Ujrzanów oraz stacji 400/220/110 kV Kozienice i 400/110 kV Siedlce-Ujrzanów. W wydarzeniu, które odbyło się 15 stycznia 2018 r. w Kozienicach, wziął udział również minister Marek Suski oraz Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Kurtyka: elektromobilność to bezpieczeństwo, wspólnota i konkurencyjność
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Elektromobilność to nowy wymiar bezpieczeństwa, rozumianego szeroko jako bezpieczeństwo energetyczne, ekonomiczne i społeczne. To także szansa na wzmocnienie procesów prowadzących do suwerennej i nowoczesnej gospodarki – powiedział Michał Kurtyka, wiceminister energii podczas zorganizowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność.”
Powiązane dokumenty

Umowy o dofinansowanie projektów energetycznych podpisane
31.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
Minister energii Krzysztof Tchórzewski 27 października 2017 r. podpisał kolejne umowy o dofinansowanie projektów złożonych w ramach poddziałań 1.1.2 Wspieranie projektów dotyczących budowy oraz przebudowy sieci umożliwiających przyłączenie jednostek wytwarzania energii z OZE oraz 1.4.1 Wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych o charakterze pilotażowym i demonstracyjnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, dla którego ME pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej.
Powiązane dokumenty

NCBR: innowacje rozwiną możliwości bloków energetycznych
27.10.2017, Źródło: NCBR; Centrum Prasowe PAP
Innowacyjne rozwiązania i technologie pozwolą dostosować polskie bloki energetyczne do nowych wyzwań. Dzięki zaprezentowanemu przez NCBR programowi „Bloki 200+” najlepsze projekty mogą otrzymać nawet ok. 90 mln zł.
Powiązane dokumenty

Pierwsze czytanie ustawy o rynku mocy
27.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
W Sejmie 25 października 2017 r. odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o rynku mocy. Głównym celem przygotowanych przez Ministerstwo Energii rozwiązań jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz przemysłu.
Powiązane dokumenty

Zakończył się proces konsultacji ustawy o elektromobilności
26.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
Uproszczenie i urynkowienie zasad budowy infrastruktury do ładowania, objęcie ustawą innych niż samochodowy pojazdów elektrycznych zastąpienie koncepcji stref zeroemisyjnych strefami niskoemisyjnymi oraz ułatwienia dla rozwoju carsharingu to główne zmiany w projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, wprowadzone po analizie uwag zgłoszonych w ramach konsultacji. Teraz projekt stanie się przedmiotem prac rządu.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW: 130 mln zł w trzecim konkursie na kogenerację
25.10.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Do 29 stycznia 2018 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czeka na wnioski o dotację na źródła wysokosprawnej kogeneracji w ramach unijnego poddziałania 1.6.1. Budżet 130 mln zł zostanie rozdysponowany między przedsiębiorców, jednostki samorządu terytorialnego i spółdzielnie. Nabór rozpocznie się 30 listopada br.
Powiązane dokumenty