Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Elektrotechnika
PSE zawarły z PGE umowę za 310 mln zł
17.10.2017
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zawarły z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółką z Grupy PGE, umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2018 r. Wartość kontraktu wynosi 310 mln zł.
Powiązane dokumenty

Koncerny energetyczne zrzeszone w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej (PKEE) wspólnie zabiegają w Brukseli o najkorzystniejsze dla polskiej gospodarki rozwiązania.
16.10.2017, Źródło: Polski Komitet Energii Elektrycznej
W dniach 10-11 października tego roku przedstawiciele Zarządów czterech koncernów energetycznych zrzeszonych w PKEE odbyli w Brukseli szereg spotkań, których celem było promowanie rozwiązań najkorzystniejszych dla polskiej gospodarki.
Powiązane dokumenty

Sektor energetyczny coraz bardziej zagrożony cyberatakami
13.10.2017, Źródło: UseCrypt
Eksperci firmy Symantec informują, że w ostatnim roku nastąpił znaczny wzrost aktywności grup przestępczych penetrujących sektor energetyczny. Tego typu działania miały miejsce na Ukrainie, gdzie w grudniu 2016 roku wyłączono 1/5 zasobów energetycznych, a w 2015 blisko 225 tys. obywateli zostało pozbawionych zasilania. W 2014 r. przeprowadzony został atak także na sieć energetyczną USA, jednak tym razem nie był on dotkliwy dla odbiorców energii. Jako głównych aktywistów zidentyfikowano grupę „Dragonfly”, od lat penetrującą światowy sektor energetyczny.
Powiązane dokumenty

ME: Chcemy, aby ustawa o rynku mocy została uchwalona jeszcze w tym roku
12.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Rynek mocy jest potrzebny polskiej energetyce. Chcę, żeby ustawa została uchwalona jeszcze w tym roku - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas Kongresu Nowego Przemysłu. Konferencja odbyła się 11 października 2017 r. w Warszawie. W wydarzeniu wziął również udział wiceminister energii Andrzej Piotrowski.
Powiązane dokumenty

Lewiatan: Minister energii chce mieć za dużo uprawnień
12.10.2017, Źródło: Konfederacja Lewiatan
Propozycje Ministerstwa Energii ograniczą funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej. Będą one miały kłopoty w dysponowaniu majątkiem sieciowym, co utrudni budowę i modernizację sieci, przedłużanie procesu przyłączania nowych odbiorców, wytwórców itp. Nowe regulacje zwiększą obciążenia administracyjne firm - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy.
Powiązane dokumenty

Założenia polityki klimatycznej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej
9.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Udział OZE w produkcji energii elektrycznej będzie rósł, ale to paliwa stałe – węgiel kamienny i brunatny, jeszcze przez wiele lat, pozostaną głównym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski i podstawą bilansu energetycznego państwa – mówił w Katowicach 6 października 2017 r. minister energii Krzysztof Tchórzewski, gdzie wspólnie z sekretarzem stanu w ME Grzegorzem Tobiszowskim spotkał się z liderami górniczych związków zawodowych. Podczas rozmów przedstawił założenia polityki klimatycznej Polski w zakresie wytwarzania energii elektrycznej. Omówiona została również bieżąca sytuacja w sektorze węgla kamiennego.
Powiązane dokumenty

Dialog o Rynku Mocy
3.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
Dzięki uchwaleniu projektu ustawy o rynku mocy i wydzieleniu z obecnie płaconych rachunków za energię elektryczną opłaty mocowej, odbiorcy zyskają długoterminowe stabilne dostawy energii elektrycznej. Odpowiednie środki finansowe zostaną przeznaczona na inwestycje, modernizacje i utrzymanie najbardziej potrzebnych mocy wytwórczych w energetyce.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW ogłosił cztery nowe nabory dotyczące zmniejszenia emisyjności gospodarki
3.10.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Pod koniec września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował kolejne unijne nabory w ramach I osi priorytetowej Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Budżet działania i trzech poddziałań (1.1.1, 1.3.2, 1.5, 1.6.2) Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 łącznie wyniesie 630 mln zł. Składanie wniosków rozpocznie się 30 października i potrwa do 29 grudnia br.
Powiązane dokumenty

10 lat to za mało na elektrorewolucję na polskich drogach
3.10.2017, Źródło: Exact Systems
Plan Rozwoju Elektromobilności przedstawiony w ubiegłym roku przez rząd, w ocenie aż 68% przedstawicieli zakładów motoryzacyjnych w Polsce, jest nie do zrealizowania w zakładanych ramach czasowych i ilościowych. Tak wynika z najnowszej, drugiej edycji raportu „MotoBarometr 2017. Nastroje w automotive” przygotowanego przez Exact Systems. Brak optymizmu to pochodna wielu wyzwań, z jakimi wiąże się wdrożenie rządowego projektu. Najważniejsze to brak odpowiedniej infrastruktury, w tym sieci doładowywania pojazdów, (32%) oraz niska „elektroświadomość” Polaków (27%).
Powiązane dokumenty

URE: kolejne aukcje OZE odwołane nowymi rozporządzeniami
2.10.2017, Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
Na mocy rozporządzeń Rady Ministrów, które weszły w życie 29 września, w roku 2017 nie odbędą się kolejne aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.
Powiązane dokumenty