Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Elektrotechnika
Założenia polityki klimatycznej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej
9.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Udział OZE w produkcji energii elektrycznej będzie rósł, ale to paliwa stałe – węgiel kamienny i brunatny, jeszcze przez wiele lat, pozostaną głównym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski i podstawą bilansu energetycznego państwa – mówił w Katowicach 6 października 2017 r. minister energii Krzysztof Tchórzewski, gdzie wspólnie z sekretarzem stanu w ME Grzegorzem Tobiszowskim spotkał się z liderami górniczych związków zawodowych. Podczas rozmów przedstawił założenia polityki klimatycznej Polski w zakresie wytwarzania energii elektrycznej. Omówiona została również bieżąca sytuacja w sektorze węgla kamiennego.
Powiązane dokumenty

Dialog o Rynku Mocy
3.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
Dzięki uchwaleniu projektu ustawy o rynku mocy i wydzieleniu z obecnie płaconych rachunków za energię elektryczną opłaty mocowej, odbiorcy zyskają długoterminowe stabilne dostawy energii elektrycznej. Odpowiednie środki finansowe zostaną przeznaczona na inwestycje, modernizacje i utrzymanie najbardziej potrzebnych mocy wytwórczych w energetyce.
Powiązane dokumenty

NFOŚiGW ogłosił cztery nowe nabory dotyczące zmniejszenia emisyjności gospodarki
3.10.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Pod koniec września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował kolejne unijne nabory w ramach I osi priorytetowej Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Budżet działania i trzech poddziałań (1.1.1, 1.3.2, 1.5, 1.6.2) Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 łącznie wyniesie 630 mln zł. Składanie wniosków rozpocznie się 30 października i potrwa do 29 grudnia br.
Powiązane dokumenty

10 lat to za mało na elektrorewolucję na polskich drogach
3.10.2017, Źródło: Exact Systems
Plan Rozwoju Elektromobilności przedstawiony w ubiegłym roku przez rząd, w ocenie aż 68% przedstawicieli zakładów motoryzacyjnych w Polsce, jest nie do zrealizowania w zakładanych ramach czasowych i ilościowych. Tak wynika z najnowszej, drugiej edycji raportu „MotoBarometr 2017. Nastroje w automotive” przygotowanego przez Exact Systems. Brak optymizmu to pochodna wielu wyzwań, z jakimi wiąże się wdrożenie rządowego projektu. Najważniejsze to brak odpowiedniej infrastruktury, w tym sieci doładowywania pojazdów, (32%) oraz niska „elektroświadomość” Polaków (27%).
Powiązane dokumenty

URE: kolejne aukcje OZE odwołane nowymi rozporządzeniami
2.10.2017, Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
Na mocy rozporządzeń Rady Ministrów, które weszły w życie 29 września, w roku 2017 nie odbędą się kolejne aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.
Powiązane dokumenty

Energa inwestuje w inteligentną sieć
29.9.2017, Źródło: Energa
Energa-Operator pozyskała ponad 166 mln zł na inwestycje związane z wdrażaniem projektu inteligentnej sieci elektroenergetycznej. Całkowity koszt projektu przebudowy sieci do standardów Smart Grid poprzez instalowanie inteligentnego opomiarowania i automatyzację sieci oraz budowę systemów magazynowania energii wynosi ponad 240 mln zł (brutto).
Powiązane dokumenty

4 scenariusze dla polskiej energetyki do 2050
25.9.2017, Źródło: WiseEuropa
Jakie będą skutki utrzymania polskiej energetyki przy węglu, wprowadzenia atomu lub postawienia na źródła odnawialne? Próbę odpowiedzi na to pytanie przedstawia w raporcie “Polski sektor energetyczny 2050. 4 scenariusze” Forum Energii. WiseEuropa przygotowało analizę ekonomiczną i ocenę potencjału wykorzystania krajowych zasobów energetycznych dla tego opracowania.
Powiązane dokumenty

ME: budowa elektrowni jądrowej w Polsce pozwoli na zapewnienie stabilnego źródła energii elektrycznej
19.9.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Minister energii przygotowuje decyzję rządu polskiego o budowie pierwszej elektrowni jądrowej kierując się względami bezpieczeństwa i ochrony środowiska - powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas 61. Konferencji Generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) 18 września 2017 r. w Wiedniu.
Powiązane dokumenty

PKEE publikuje kompleksową analizę zasadności wprowadzenia neutralnego technologicznie rynku mocy w Polsce
13.9.2017, Źródło: Polski Komitet Energii Elektrycznej
Zdaniem ekspertów z uznanej firmy doradczej, długoterminową możliwość zachowania bezpieczeństwa dostaw gwarantuje Polsce jedynie wprowadzenie rynku mocy. Ten mechanizm interwencyjny zdaniem analityków będzie rozwiązaniem najkorzystniejszym zarówno dla wytwórców jak i odbiorców energii elektrycznej.
Powiązane dokumenty

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne - rozwiązanie szyte na miarę
12.9.2017, Źródło: De Dietrich
Połączenie dwóch różnych technologii w celu ogrzania domu, uzyskania ciepłej wody oraz energii elektrycznej wiąże się z samymi korzyściami dla domowników. Kluczowe dla wydajnego działania całego systemu jest jednak odpowiednie dobranie poszczególnych urządzeń. Jeśli te warunki zostaną spełnione, użytkowanie domu będzie nie tylko znacznie tańsze, ale i ekologiczne.
Powiązane dokumenty