Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Inwestorzy indywidualni nie tylko kupują mieszkania, ale także budują
28.6.2017, Źródło: GERDA BROKER
Choć najbardziej popularnym sposobem na mieszkaniową inwestycję jest kupno gotowego lokalu, jest całkiem pokaźna grupa inwestorów, zaczynających na znacznie wcześniejszym etapie. W ubiegłym roku wybudowali oni ponad 12 tysięcy mieszkań na sprzedaż i wynajem.
Powiązane dokumenty

NIK o realizacji projektu budowy mostu energetycznego Polska-Litwa
28.6.2017, Źródło: Najwyższa Izba Kontroli
Pierwszy etap budowy mostu energetycznego Polska-Litwa zakończył się w przewidzianym terminie i w ramach zakładanych kosztów. Osiągnięto zaplanowane cele: możliwość przesyłu energii elektrycznej o mocy 500 MW i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Także wybór wykonawców i dostawców oraz nadzór nad inwestycją były prowadzone prawidłowo. Izba negatywnie oceniła natomiast sposób rozliczenia przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA oraz Instytut Nafty i Gazu unijnego dofinansowania na zakup gruntów pod budowę jednej ze stacji elektroenergetycznych. Przyjęta w rozliczeniu cena rynkowa zakupionych gruntów była wyższa od wynikającej z wyceny (aktualnej na moment zakupu), co spowodowało zawyżenie dofinansowania o ponad 2 miliony złotych.
Powiązane dokumenty

Coraz więcej chętnych na luksus
26.6.2017, Źródło: Ochnik Development
Szybki rozwój rynku deweloperskiego przyniósł także większą liczbę inwestycji oferujących mieszkania z wyższej półki, na które nie brakuje teraz nabywców .
Powiązane dokumenty

Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych
26.6.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Celem podpisanych dzisiaj umów jest wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych oraz ograniczenie strat sieciowych i zmniejszenie emisyjności gospodarki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas podpisania pierwszych pięciu dokumentów na dofinansowanie budowy i modernizacji inteligentnych sieci elektroenergetycznych przez Enea Operator i Tauron Dystrybucja. Spotkanie odbyło się 22 czerwca 2017 r. w Warszawie.
Powiązane dokumenty

Sejm przyjął zmiany w programie społecznego budownictwa czynszowego
23.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Wyeliminowanie barier w ubieganiu się o finansowanie zwrotne w ramach rządowego programu popierania budownictwa czynszowego oraz sygnalizowanych przez inwestorów problemów wynikających z eksploatacji lokali mieszkalnych wybudowanych w ramach programu – to główne cele uchwalonej 22 czerwca 2017 r. nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Zmiany mają przede wszystkim charakter regulacyjny, ich efektem będzie zwiększenie efektywności zaspokajania potrzeb mieszkaniowych osób spełniających warunki do najmu lokalu mieszkalnego powstałego z udziałem finansowania zwrotnego poprzez jeszcze większe zainteresowanie inwestorów tego budownictwa udziałem w programie.
Powiązane dokumenty

ME: zebraliśmy opinie do ekspertyzy dotyczącej klastrów
23.6.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
Resort Energii otrzymał liczne komentarze do opracowania Koncepcja funkcjonowania klastrów energii. To ważny głos w dyskusji nad budową koncepcji ich funkcjonowania w Polsce.
Powiązane dokumenty

Lewiatan: mali wytwórcy energii bez deklaracji podatkowych
23.6.2017, Źródło: Konfederacja Lewiatan
W ślad za zwolnieniem wytwórcy energii elektrycznej z płacenia podatku akcyzowego od jej zużycia na własne potrzeby, należy również zlikwidować obowiązek składania deklaracji oraz prowadzenia ewidencji energii elektrycznej - uważa Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.
Powiązane dokumenty

Polski rynek biurowy nakręca sektor BPO
22.6.2017, Źródło: Walter Herz
Większość powstającej powierzchni biurowej w Polsce kontraktowana jest przez sektor nowoczesnych usług dla biznesu, w którym w ciągu roku zatrudnienie wzrosło o 15 proc.
Powiązane dokumenty

Zmiany unijnych przepisów o delegowaniu ciosem dla polskiego eksportu w budownictwie
22.6.2017, Źródło: Biuro Prasowe Inicjatywy Mobilności Pracy
Polskie firmy budowlane i branż pokrewnych realizują szereg usług poza granicami kraju – od budowy mieszkań, dróg i obiektów hydrotechnicznych, przez montaż magazynów, fabryk i linii produkcyjnych, renowację zabytków i usługi instalacyjne aż po budowę statków i elektrowni atomowych. Już niedługo. Zmiany w unijnej dyrektywie o delegowaniu pracowników sprawią, że ich usługi staną się za granicą niekonkurencyjne.
Powiązane dokumenty

Rynek mocy może utrwalić emisyjność polskiej energetyki
21.6.2017, Źródło: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Jeszcze przed wakacjami do Sejmu ma trafić rządowy projekt ustawy o rynku mocy. Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju zbadała możliwy wpływ proponowanego mechanizmu na emisyjność polskiego systemu elektroenergetycznego. Z analizy wynika, że scentralizowany model oparty o inwestycje w elektrownie węglowe jest zdecydowanie najbardziej emisyjnym wariantem rozwoju krajowej energetyki.
Powiązane dokumenty