Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Gdzie w Polsce kupimy najtańsze mieszkania?
18.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Ceny mieszkań w Polsce zależą przede wszystkim od ich lokalizacji. Najdroższe położone są w pobliżu metropolii – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania i w turystycznych kurortach jak Zakopane. Najtańsze kupimy natomiast w Zielonej Górze. Jednak w mniejszych miastach, także wojewódzkich ceny są do siebie zbliżone. Nie widać znaczących różnic.
Powiązane dokumenty

W Polsce ceny mieszkań rosną, ale nie tak jak w Europie
18.5.2018, Źródło: Prime Time PR
W ostatnim roku ceny mieszkań znacznie wzrosły. Wpływ na taki stan rzeczy ma m.in. zwiększający się popyt, coraz droższe działki budowlane oraz brak siły roboczej. Pomimo wzrostu cen, daleko nam jeszcze do Islandii czy Irlandii, gdzie lokale drożeją w ekspresowym tempie.
Powiązane dokumenty

Mieszkanie Plus i fundusze europejskie – trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
W Polsce brakuje mieszkań, szczególnie na wynajem. Szacunki mówią o tym, że dla pełnego zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych potrzeba od 1 do nawet 3 mln mieszkań. Imponujące wyniki liczby oddawanych do użytku mieszkań czy pozwoleń na budowę wciąż są mniejsze niż popyt na własne lokum. Program Mieszkanie Plus ma wspierać osoby, które chcą wynająć mieszkanie a z rożnych powodów nie mogą lub nie chcą zaciągać na ten cel kredytu hipotecznego.
Powiązane dokumenty

Miasta mają głos. Ważna dyskusja w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Jaka będzie przyszłość miast w UE? Jakie inwestycje w miastach powinna finansować polityka spójności po 2020? Jakie instrumenty w ramach polityki spójności są potrzebne miastom? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Agenda Miejska dla UE oraz jej wpływ na europejską i krajową politykę miejską”.
Powiązane dokumenty

Sejm przyjął projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
10 maja 2018 r. Sejm przyjął projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Ustawa umożliwi powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) oraz towarzyszących mu inwestycji tworzących spójny i efektywny system transportowy.
Powiązane dokumenty

Czy boom mieszkaniowy wkrótce się skończy?
10.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Z najnowszych danych zamieszczonych przez GUS wynika, że hossa w mieszkaniówce trwa w najlepsze. Jednak jak zauważa Home Broker, zmniejsza się dynamika sprzedaży, a na rynku pojawiają się sygnały alarmowe.
Powiązane dokumenty

Kalifornia wprowadziła obowiązek montażu paneli fotowoltaicznych w domach
10.5.2018, Źródło: gramwzielone.pl
Władze amerykańskiego stanu, który już teraz jest liderem w USA w zakresie produkcji energii odnawialnej, zdecydowały, że w nowych domach, powstających począwszy od 2020 r., muszą być instalowane systemy fotowoltaiczne.
Powiązane dokumenty

Specustawa mieszkaniowa po konsultacjach społecznych
10.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Zgoda na realizację inwestycji mieszkaniowej będzie zależała od gminy – nie od wojewody. Na etapie wniosku inwestora trzeba będzie przedstawić koncepcję inwestycji – założenia urbanistyczne. To niektóre efekty konsultacji publicznych projektu specustawy mieszkaniowej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło zmiany w projektowanych przepisach.
Powiązane dokumenty

Stoisz przed wyborem projektu domu? Nie popełniaj tych błędów
10.5.2018, Źródło: Prime Time PR
Gotowe projekty domów od wielu lat cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jednak wybór idealnego domu z katalogu wcale nie jest prosty. Popełnione na tym etapie błędy mogą sprawić, że nie spełni on naszych oczekiwań, narazi na dodatkowe koszty albo będzie całkowicie niemożliwy do zrealizowania.
Powiązane dokumenty

Czy opłaca się zainwestować w mieszkanie dla studenta?
10.5.2018, Źródło: Prime Time PR
Część rodziców, których dzieci rozpoczynają studia w innym mieście, wspomaga je finansowo, a tym samym staje przed dylematem - wynająć pokój czy kupić studentowi mieszkanie? Wbrew pozorom, taka inwestycja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób dysponujących pokaźnym majątkiem. Może opłacać się również inwestorom wspomagającym się kredytem hipotecznym. Dlaczego lepiej kupić mieszkanie niż je wynajmować?
Powiązane dokumenty