Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Ogrodzenie ma znaczenie – ekspert radzi, jak wybrać rozwiązanie spójne ze stylistyką posesji
12.3.2018, Źródło: Libet SA.
Ogrodzenie ma do spełnienia wiele funkcji – wytycza granice działki, chroni przed wtargnięciem niepożądanych osób, zapewnia osłonę przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, a także stanowi wizytówkę posesji. Przy wyborze materiałów z jakich je zbudujemy powinniśmy zatem kierować się nie tylko względami użytkowymi, ale też estetycznymi.
Powiązane dokumenty

4 rzeczy, o których warto pamiętać przed budową domu w 2018 roku
12.3.2018, Źródło: dobredomy.pl
W ciągu ostatnich miesięcy w przepisach prawa budowlanego pojawiły się znaczące zmiany – wprowadzono m.in. możliwość stawiania domów na podstawie zgłoszenia budowy. Od 1 stycznia zaczęły także obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków technicznych zabudowy, a ceny za materiały budowlane ponownie wzrosły. Osoby, które w 2018 roku chcą postawić dom, muszą więc na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie.
Powiązane dokumenty

Ekologiczne sposoby ogrzewania domu – przegląd najlepszych instalacji grzewczych
12.3.2018, Źródło: dobredomy.pl
W tym roku stężenie smogu w wielu polskich miastach już kilkakrotnie przekroczyło dopuszczalne normy. Szkodliwy dla zdrowia pyły PM2.5 oraz PM10 występuje najczęściej zimą, bo wiele domów ogrzewa się za pomocą pieców węglowych. Na szczęście istnieje coraz więcej sposobów na ekologiczne ocieplanie domu. Które z nich mogą być dla Ciebie najlepsze? Poznaj zalety 3 nowoczesnych instalacji grzewczych.
Powiązane dokumenty

RODO w branży nieruchomości
12.3.2018, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Już niebawem, bo 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać RODO, unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Dotyczy ono wszystkich firm, które gromadzą i wykorzystują dane osób fizycznych, w tym również branży nieruchomości. W jaki sposób deweloperzy powinni przygotować się do nowych regulacji, aby odpowiednio zabezpieczyć dane klientów i nie ponieść wielomilionowych kar?
Powiązane dokumenty

Minister Tchórzewski: Rozwój i bezpieczeństwo energetyczne to priorytety polityki, którą prowadzimy w sektorze energii
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Z jednej strony podążamy za biznesowymi i technologicznymi zmianami, które zachodzą w sektorze energii. Z drugiej musimy zagwarantować Polsce i Polakom bezpieczeństwo energetyczne i stabilne dostawy energii. Takie są fundamenty realizowanej przez nas polityki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia konferencji POWERPOL. Wydarzenie, w którym udział wziął również wiceminister energii Andrzej Piotrowski odbyło się 29 stycznia 2018 r. w Warszawie.
Powiązane dokumenty

Zmiany taryf dla energii elektrycznej
30.1.2018, Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
Kolejne zmiany taryf dla energii elektrycznej w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministra energii w/s szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną
Powiązane dokumenty

Tauron i AGH uruchomiły Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej
30.1.2018, Źródło: TAURON
W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstało Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej, będące wspólną inicjatywą uczelni oraz Tauron Dystrybucja.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Tadeusz Skobel: Inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną stanowią gwarancję bezpieczeństwa energetycznego
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Energostrada Kozienice – Siedlce Ujrzanów zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i możliwość dalszego rozwoju tego regionu - powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas uroczystości oddania przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) do użytku linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice- Siedlce-Ujrzanów oraz stacji 400/220/110 kV Kozienice i 400/110 kV Siedlce-Ujrzanów. W wydarzeniu, które odbyło się 15 stycznia 2018 r. w Kozienicach, wziął udział również minister Marek Suski oraz Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Kurtyka: elektromobilność to bezpieczeństwo, wspólnota i konkurencyjność
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Elektromobilność to nowy wymiar bezpieczeństwa, rozumianego szeroko jako bezpieczeństwo energetyczne, ekonomiczne i społeczne. To także szansa na wzmocnienie procesów prowadzących do suwerennej i nowoczesnej gospodarki – powiedział Michał Kurtyka, wiceminister energii podczas zorganizowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność.”
Powiązane dokumenty

Co jest miarą sukcesu projektu rewitalizacyjnego. Zaglądamy za kulisy projektu OFF Piotrkowska Center w Łodzi
3.1.2018, Źródło: Tower Communications
Co charakteryzuje udaną rewitalizację z udziałem prywatnego kapitału? Czy jest to sukces komercyjny? A może wartość dodana dla lokalnej społeczności? Przykład OFF Piotrkowska Center w Łodzi pokazuje, że jedno wcale nie wyklucza drugiego. O tym, jak zarządzać niełatwym projektem rewitalizacyjnym, opowiada zespół OPG Property Professionals.
Powiązane dokumenty