Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Zmiany taryf dla energii elektrycznej
30.1.2018, Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
Kolejne zmiany taryf dla energii elektrycznej w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministra energii w/s szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną
Powiązane dokumenty

Tauron i AGH uruchomiły Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej
30.1.2018, Źródło: TAURON
W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstało Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej, będące wspólną inicjatywą uczelni oraz Tauron Dystrybucja.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Tadeusz Skobel: Inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną stanowią gwarancję bezpieczeństwa energetycznego
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Energostrada Kozienice – Siedlce Ujrzanów zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i możliwość dalszego rozwoju tego regionu - powiedział wiceminister energii Tadeusz Skobel podczas uroczystości oddania przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) do użytku linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice- Siedlce-Ujrzanów oraz stacji 400/220/110 kV Kozienice i 400/110 kV Siedlce-Ujrzanów. W wydarzeniu, które odbyło się 15 stycznia 2018 r. w Kozienicach, wziął udział również minister Marek Suski oraz Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
Powiązane dokumenty

Wiceminister Kurtyka: elektromobilność to bezpieczeństwo, wspólnota i konkurencyjność
30.1.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Elektromobilność to nowy wymiar bezpieczeństwa, rozumianego szeroko jako bezpieczeństwo energetyczne, ekonomiczne i społeczne. To także szansa na wzmocnienie procesów prowadzących do suwerennej i nowoczesnej gospodarki – powiedział Michał Kurtyka, wiceminister energii podczas zorganizowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność.”
Powiązane dokumenty

Co jest miarą sukcesu projektu rewitalizacyjnego. Zaglądamy za kulisy projektu OFF Piotrkowska Center w Łodzi
3.1.2018, Źródło: Tower Communications
Co charakteryzuje udaną rewitalizację z udziałem prywatnego kapitału? Czy jest to sukces komercyjny? A może wartość dodana dla lokalnej społeczności? Przykład OFF Piotrkowska Center w Łodzi pokazuje, że jedno wcale nie wyklucza drugiego. O tym, jak zarządzać niełatwym projektem rewitalizacyjnym, opowiada zespół OPG Property Professionals.
Powiązane dokumenty

Polski rynek nieruchomości. Raport Metrohouse i Expandera Grudzień 2017
3.1.2018, Źródło: metrohouse.pl
Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, ceny transakcyjne w większości analizowanych miast nie uległy znacznym podwyżkom. Wyjątkiem jest Łódź, która zanotowała wzrosty aż o 9%, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Powiązane dokumenty

SKARPA – IDEALNE MIEJSCE NA TARAS
3.1.2018, Źródło: Buszrem
Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy taras wyniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.
Powiązane dokumenty

Zielone dachy sposobem na smog
3.1.2018, Źródło: Nophadrain Smart Green Roof System
Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie jakość powietrza znów się pogorszyła. Jednym ze sposobów walki z problemem smogu w wielu polskich miastach są systemy zielonych dachów. Pomimo stale rozwijających się technologii grzewczych, wciąż większość budynków w Polsce ogrzewanych jest paliwami stałymi – głównie węglem.
Powiązane dokumenty

Rząd przyjął projekt zmian ułatwiających tworzenie gminnego zasobu mieszkaniowego
3.1.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.
Powiązane dokumenty

Od nowego roku zmiany w projektowaniu budynków
3.1.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
1 stycznia 2018 r. weszła w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Powiązane dokumenty