Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Minister Piotrowski: Krajowy System Elektroenergetyczny jest systemem bezpiecznym
21.6.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Raport ENTSO-E dotyczący bezpieczeństwa polskiego systemu elektroenergetycznego został przez media przedstawiony w „krzywym zwierciadle”. Pokazuje on pesymistyczne scenariusze w warunkach pogodowych, których wystąpienie w tym roku jest praktycznie niemożliwe – podkreśla wiceminister energii Andrzej Piotrowski.
Powiązane dokumenty

Deweloperzy wielofunkcyjni
20.6.2017, Źródło: P.B. Start
Od 1 czerwca zmieniły się reguły odpowiedzialności solidarnej inwestora w procesie budowlanym. Nowe przepisy mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo obrotu, a także zachęcić inwestorów do większej staranności w wyborze wykonawców. Niektóre firmy deweloperskie idą o krok dalej i same łączą funkcje inwestora i wykonawcy. Czy łatwiej im znaleźć podwykonawców? Jakie korzyści dla nabywców mogą zaoferować takie przedsiębiorstwa?
Powiązane dokumenty

Polskie firmy zainteresowane generalnym wykonawstwem na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego
20.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Chcemy wykorzystać potencjał Polski i polskich firm na rynkach zewnętrznych. W praktyczny sposób pokazać, że dobre, bo polskie – mówił 19 czerwca 2017 r. wiceminister Tomasz Żuchowski podczas pierwszego spotkania zespołu do przygotowania projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego przez polskie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa.
Powiązane dokumenty

Najpopularniejsze materiały elewacyjne
20.6.2017, Źródło: Arsanit
Przeglądając katalogi z projektami domów, szukajmy materiałów elewacyjnych, które podkreślą wyjątkowy charakter budynku. Co wybrać - tynk, płytki, kamień, a może drewno? Oceniamy popularne rozwiązania pod kątem estetyki, trwałości i ceny za montaż.
Powiązane dokumenty

Rozliczanie usług budowlanych w świetle nowelizacji ustawy o podatku VAT. Co się zmienia dla przedsiębiorcy?
14.6.2017, Źródło: Modern Tax S.C.
Z początkiem roku weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku VAT. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy rozszerzenia katalogu czynności rozliczanych w ramach procedury odwrotnego obciążenia, który teraz obejmuje usługi budowlane. Nowe prawo może mieć znaczenie m.in. dla podmiotów budujących nową obwodnicę Wałbrzycha, która pochłonie blisko 300 mln zł, czy też dla firm wznoszących mieszkania komunalne w tym mieście. Zmiany bowiem zostały wprowadzone niedawno i jeszcze nie wszyscy przedsiębiorcy z branży wiedzą, jak rozliczyć swoją działalność według nowego prawa. O pomyłki w interpretacji przepisów jednak nietrudno.
Powiązane dokumenty

Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi przyjęta przez Radę Ministrów
14.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Rząd 13 czerwca 2017 r. przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.
Powiązane dokumenty

Rośnie optymizm wśród architektów
13.6.2017, Źródło: BCMM
49% pracowni architektonicznych dobrze ocenia sytuację rynkową, a jedynie 13% postrzega ją źle – wynika z raportu BCMM - badania marketingowe sp. z o.o.
Powiązane dokumenty

Odstąpienie od umowy deweloperskiej nie takie proste.
13.6.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Niezależnie od formy zawarcia umowy, należy jej dotrzymywać. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nabywca zmienia zdanie i chciałby wycofać się z zakupu. W jakich przypadkach kupujący mieszkanie może zgodnie z przepisami odstąpić od umowy deweloperskiej?
Powiązane dokumenty

Trwałość wełny mineralnej na podstawie badań stowarzyszenia Eurima
12.6.2017, Źródło: MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Materiałów Izolacyjnych (EURIMA) i za jego zgodą, przedstawia podsumowanie wyników badań na temat europejskiej oceny trwałości wełny mineralnej zastosowanej w różnych aplikacjach budowlanych ponad 20 lat temu. Stowarzyszenie EURIMA zleciło takie badania niezależnemu instytutowi badawczemu.
Powiązane dokumenty

Skuteczna ochrona podwykonawców
12.6.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Wiceminister Jerzy Szmit i Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk przedstawili działania podejmowane przez MIB i GDDKiA, których celem jest skuteczniejsza ochrona firm realizujących kontrakty drogowe.
Powiązane dokumenty