Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Izolacja dla pokoleń – wełna mineralna zachowuje właściwości nawet przez 55 lat
10.10.2017, Źródło: ISOVER
Dom to inwestycja długofalowa, gdyż z reguły nie budujemy go tylko z myślą o sobie, ale również o swoich dzieciach czy wnukach. Z tego względu tak dużą wagę przywiązujemy do jakości zastosowanych materiałów budowlanych, w tym do izolacji, która stanowi jeden z filarów bezpieczeństwa i komfortu użytkowania domu. Jak wynika z badań stowarzyszenia Eurima, wełna mineralna (szklana i skalna) spełnia te oczekiwania nawet przez 55 lat.
Powiązane dokumenty

Wystrój wnętrz: jakie kolory modne jesienią?
10.10.2017, Źródło: Komandor
Designerzy pożegnali już lato. Dotychczasową paletę barw czas zastąpić najmodniejszymi kolorami sezonu jesień/zima, które tradycyjnie wybrał amerykański Instytut Pantone. Jednak, po raz pierwszy w historii, inspiracją dla legendarnej firmy były nie tylko kolekcje projektantów z New York Fashion Week, ale też i te prezentowane w Londynie. Ich wybór może lekko zaskakiwać.
Powiązane dokumenty

Założenia polityki klimatycznej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej
9.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Udział OZE w produkcji energii elektrycznej będzie rósł, ale to paliwa stałe – węgiel kamienny i brunatny, jeszcze przez wiele lat, pozostaną głównym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski i podstawą bilansu energetycznego państwa – mówił w Katowicach 6 października 2017 r. minister energii Krzysztof Tchórzewski, gdzie wspólnie z sekretarzem stanu w ME Grzegorzem Tobiszowskim spotkał się z liderami górniczych związków zawodowych. Podczas rozmów przedstawił założenia polityki klimatycznej Polski w zakresie wytwarzania energii elektrycznej. Omówiona została również bieżąca sytuacja w sektorze węgla kamiennego.
Powiązane dokumenty

Czy jest możliwość zmiany materiału ściennego zapisanego w projekcie?
9.10.2017, Źródło: Grupa SILIKATY
Dom powinien zostać wybudowany zgodnie z pozwoleniem na budowę wydawanym na podstawie projektu, który zawiera m.in. opis techniczny dotyczący kluczowych materiałów budowlanych. Pewne zmiany są możliwe nawet po zatwierdzeniu projektu, mogą się jednak wiązać z koniecznością przeprojektowania konstrukcji, a jeśli zmiany są istotne, konieczne będzie wystąpienie o zamienne pozwolenie na budowę. Kiedy wymiana materiału ściennego może być kłopotliwa i z kim należy ją uzgodnić podpowiada Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.
Powiązane dokumenty

Teraz to zupełnie inna hossa
6.10.2017, Źródło: Ochnik Development
Podstawą dzisiejszego boomu w mieszkaniówce są długoterminowe inwestycje w nieruchomości, a nie zarobki spekulacyjne, jak przed dekadą.
Powiązane dokumenty

Domy jednorodzinne warto modernizować
5.10.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
- Przyczyną smogu w Polsce jest m.in. jakość energetyczna budynków. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie przepisów dotyczących jakości kotłów i pracuje nad odpowiednimi warunkami wykonywania zawodu urbanisty – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas konferencji poświęconej prezentacji III edycji raportu "Barometr zdrowych domów".
Powiązane dokumenty

Atrakcyjna elewacja domu. Co wybrać?
5.10.2017, Źródło: HomeKONCEPT
Piękna elewacja stanowi wizytówkę całego domu. Tynk z elementami drewnianymi czy deskami kompozytowymi, a może płyty betonowe lub okładziny z naturalnego kamienia? Każde z tych rozwiązań może podkreślać estetykę zrealizowanego domu. W tym artykule zastanowimy się, które materiały wybrać, aby elewacja była efektowna wizualnie, nowoczesna, a przy tym bardzo trwała.
Powiązane dokumenty

Małe mieszkanie na całe życie? Niekoniecznie!
4.10.2017, Źródło: Sento
Kiedy nowe mieszkanie po kilku miesiącach od przeprowadzki przestaje spełniać oczekiwania, przychodzi pytanie, co z nim zrobić. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale mieszkanie obciążone hipoteką można sprzedać!
Powiązane dokumenty

Cudzoziemcy inwestują w polskie mieszkania
3.10.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Krajowy rynek nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, jednak liderami w dalszym ciągu pozostają obywatele Ukrainy. Obcokrajowcy inwestują zarówno w lokale mieszkalne, jak i użytkowe.
Powiązane dokumenty

Dialog o Rynku Mocy
3.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
Dzięki uchwaleniu projektu ustawy o rynku mocy i wydzieleniu z obecnie płaconych rachunków za energię elektryczną opłaty mocowej, odbiorcy zyskają długoterminowe stabilne dostawy energii elektrycznej. Odpowiednie środki finansowe zostaną przeznaczona na inwestycje, modernizacje i utrzymanie najbardziej potrzebnych mocy wytwórczych w energetyce.
Powiązane dokumenty