Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Klimatyczne wnętrza inspirowane południem
8.8.2017, Źródło: Komandor
Urządzenie mieszkania lub domu w stylu śródziemnomorskim staje się coraz bardziej popularne, bo któż z nas nie chce na co dzień poczuć się jak w słonecznej Italii, Hiszpanii czy Grecji… Podpowiadamy jak w kilku prostych krokach przeprowadzić efektowną metamorfozę.
Powiązane dokumenty

Szklane daszki – więcej niż estetyka
7.8.2017, Źródło: CDA Polska
W ostatnich latach obserwujemy w budownictwie łączenie nowoczesnej, pełnej światła estetyki z funkcjonalnością i trwałością. Elementami, które pozwalają osiągnąć taki efekt są między innymi szklane konstrukcje takie jak balustrady czy daszki, które nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale ze względu na swoją przezierność, subtelnie dopasowują się do elewacji każdego budynku.
Powiązane dokumenty

Minister Tchórzewski: Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej
7.8.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
W nawiązaniu do pojawiających się w mediach doniesień i pytań kierowanych do resortu energii dotyczących decyzji w zakresie budowy elektrowni jądrowej Ministerstwo Energii poinformowało, że jeszcze nie zapadła żadna decyzja w tej sprawie.
Powiązane dokumenty

Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych
4.8.2017, Źródło: PAROC
Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu.
Powiązane dokumenty

Każdy może zadeklarować wartość nieruchomości na własne potrzeby
3.8.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Oświadczenie majątkowe radnego, informacja o spodziewanej cenie mieszkania w ogłoszeniu o sprzedaży, deklaracja spadkowa – w tych przypadkach nadal można samodzielnie zadeklarować wartość nieruchomości. Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która wejdzie w życie 1 września 2017 r. będzie dyscyplinować rzeczoznawców majątkowych, czyli osoby profesjonalnie zajmujące się wyceną nieruchomości, do działania w określonych przez prawo formach organizacyjnych.
Powiązane dokumenty

NCBR: mocne wsparcie dla innowacji w sektorze elektroenergetycznym
3.8.2017, Źródło: NCBR; Centrum Prasowe PAP
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II konkurs programu sektorowego PBSE. Na przedsiębiorców stawiających na innowacje w branży elektroenergetycznej czeka 120 mln zł.
Powiązane dokumenty

Polska wśród krajów, w których wynajmowanie mieszkania przynosi największy zysk
2.8.2017, Źródło: Deloitte
W Polsce w 2016 roku za metr kwadratowy nowego mieszkania trzeba było zapłacić średnio 1 212 euro, czyli o 9,7 proc. więcej niż rok wcześniej. W Warszawie cena ta wynosiła 1 729 euro. Dla porównania średni koszt zakupu metra kwadratowego w centralnych dzielnicach Londynu wynosi ponad 16,5 tys. euro, a w Paryżu – 12,4 tys. euro. Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk – wynika z szóstej edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Powiązane dokumenty

Pół miliarda złotych na efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach
2.8.2017, Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
1 sierpnia rozpoczął się w NFOŚiGW pierwszy nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki. Część 4) EWE – Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach. Na działania inwestycyjne w tym obszarze Narodowy Fundusz zarezerwował pół miliarda złotych.
Powiązane dokumenty

Rekord zapotrzebowania na moc w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym, w okresie letnim
2.8.2017, Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne
Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA poinformowały, że 1 sierpnia 2017 r. (wtorek) wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego.
Powiązane dokumenty

Jak ocieplić trudno dostępne powierzchnie?
1.8.2017, Źródło: Projekt Komunikacja
Jedną z fundamentalnych kwestii, wpływających na funkcjonalność budynku jest izolacja. Ma ona olbrzymi wpływ na komfort termiczny pomieszczeń oraz jakość powietrza. Kluczem do odpowiedniej cyrkulacji jest dobór adekwatnych materiałów izolacyjnych. Jeśli nie przyłożymy do tego należytej uwagi, zarówno latem jak i zimą będziemy się borykać z dyskomfortem związanym z nieodpowiednią temperaturą, panującą wewnątrz budynku.
Powiązane dokumenty