Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Gwarancja producenta, a gwarancja i rękojmia wykonawcy – co warto wiedzieć?
18.10.2017, Źródło: CDA Polska
Nieusatysfakcjonowani dokonanym zakupem składamy reklamacje najczęściej na podstawie zapisów zawartych w gwarancji dostarczanej przez sprzedawcę lub producenta. Nie jest to jednak jedyna metoda dochodzenia swoich praw. Choć niewiele osób o tym wie, podstawą roszczenia może być również rękojmia, opisana w Kodeksie cywilnym. Prawo to obowiązuje również na rynku budowlanym.
Powiązane dokumenty

Polak pragnie luksusu. Rośnie rynek nieruchomości ekskluzywnych
18.10.2017, Źródło: Wawel Service
Raport KPMG „Rynek dóbr luksusowych” szacuje, że w Polsce mieszka ponad milion osób zamożnych i bogatych. Do 2019 roku ich liczba prawdopodobnie wzrośnie do 1,3 mln, a dochód netto tej grupy sięgnie 220 mld zł. To sprawi, że rynek nieruchomości ekskluzywnych będzie rósł w siłę.
Powiązane dokumenty

Branżę budowlaną czekają duże wyzwania związane z kumulacją prac w nadchodzących latach
18.10.2017, Źródło: Deloitte
W pierwszym półroczu 2017 roku dziesięć największych spółek budowlanych notowanych na GPW zanotowało nieznaczny, bo jedynie 2-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu do tego samego okresu w 2016 roku.
Powiązane dokumenty

PSE zawarły z PGE umowę za 310 mln zł
17.10.2017
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zawarły z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółką z Grupy PGE, umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2018 r. Wartość kontraktu wynosi 310 mln zł.
Powiązane dokumenty

Koncerny energetyczne zrzeszone w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej (PKEE) wspólnie zabiegają w Brukseli o najkorzystniejsze dla polskiej gospodarki rozwiązania.
16.10.2017, Źródło: Polski Komitet Energii Elektrycznej
W dniach 10-11 października tego roku przedstawiciele Zarządów czterech koncernów energetycznych zrzeszonych w PKEE odbyli w Brukseli szereg spotkań, których celem było promowanie rozwiązań najkorzystniejszych dla polskiej gospodarki.
Powiązane dokumenty

Sektor energetyczny coraz bardziej zagrożony cyberatakami
13.10.2017, Źródło: UseCrypt
Eksperci firmy Symantec informują, że w ostatnim roku nastąpił znaczny wzrost aktywności grup przestępczych penetrujących sektor energetyczny. Tego typu działania miały miejsce na Ukrainie, gdzie w grudniu 2016 roku wyłączono 1/5 zasobów energetycznych, a w 2015 blisko 225 tys. obywateli zostało pozbawionych zasilania. W 2014 r. przeprowadzony został atak także na sieć energetyczną USA, jednak tym razem nie był on dotkliwy dla odbiorców energii. Jako głównych aktywistów zidentyfikowano grupę „Dragonfly”, od lat penetrującą światowy sektor energetyczny.
Powiązane dokumenty

ME: Chcemy, aby ustawa o rynku mocy została uchwalona jeszcze w tym roku
12.10.2017, Źródło: Ministerstwo Energii
- Rynek mocy jest potrzebny polskiej energetyce. Chcę, żeby ustawa została uchwalona jeszcze w tym roku - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas Kongresu Nowego Przemysłu. Konferencja odbyła się 11 października 2017 r. w Warszawie. W wydarzeniu wziął również udział wiceminister energii Andrzej Piotrowski.
Powiązane dokumenty

Lewiatan: Minister energii chce mieć za dużo uprawnień
12.10.2017, Źródło: Konfederacja Lewiatan
Propozycje Ministerstwa Energii ograniczą funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej. Będą one miały kłopoty w dysponowaniu majątkiem sieciowym, co utrudni budowę i modernizację sieci, przedłużanie procesu przyłączania nowych odbiorców, wytwórców itp. Nowe regulacje zwiększą obciążenia administracyjne firm - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy.
Powiązane dokumenty

Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w drugim kwartale 2017 roku
11.10.2017, Źródło: GUS
Opublikowane zostało obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 10 października 2017 r. w sprawie wskaźników zmian cen dla lokali mieszkalnych w drugim kwartale 2017 r. z podziałem na województwa.
Powiązane dokumenty

Ustawa inwestycyjna to pierwszy krok do Kodeksu urbanistyczno - budowlanego
11.10.2017, Źródło: Skanska Residential Development Poland
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło projekt ustawy inwestycyjnej, zmieniającej m.in. prawo budowlane oraz ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt ma stworzyć grunt pod wdrożenie Kodeksu urbanistyczno-budowlanego i wprowadzać zmiany zgodne z jego założeniami. Ustawa powinna uprościć i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany. Wydaje się jednak, że w wielu aspektach może przynieść odwrotny efekt.
Powiązane dokumenty