Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Technologie
Z cyklu nowoczesne technologie - kolorowy beton
24.6.2013, Paweł Wiśniewski
Beton przejmuje obecnie coraz więcej funkcji architektonicznych. Kolor staje się inspiracją dla rozwiązań przeznaczonych dla profesjonalistów oraz odbiorców indywidualnych. Barwiony beton wychodzi naprzeciw twórczej wyobraźni architektów i urbanistów pozwalając na tworzenie przestrzeni o dużej sile wyrazu, a także umożliwiając łączenie wysokich walorów użytkowych ze współczesnymi trendami.
Powiązane dokumenty

5 zasad głównych aplikacji posadzek epoksydowych
19.6.2013, Źródło: MEGACHEMIE Research & Technologies SA
Posadzki epoksydowe należą do bardzo skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę betonu. Ich wykonawcy, w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu, powinni jednak zachować najwyższe standardy pracy. Jednak nawet i doświadczony wykonawca popełnia czasem błędy.
Powiązane dokumenty

Hydroizolacja fundamentów
5.6.2013, Paweł Wiśniewski
Hydroizolacja jest nieodzowną częścią budynku. Od jakości jej wykonania zależy trwałość budynku, a także komfort użytkowników. Poprawny dobór materiałów do wykonania hydroizolacji budynku i prawidłowe ich wbudowanie to podstawowe warunki, których spełnienie pozwoli uniknąć późniejszych problemów z wilgocią.
Powiązane dokumenty

Systemy izolacyjne ścian zewnętrznych i wewnętrznych
3.6.2013, Paweł Wiśniewski
Ściany zewnętrzne są jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych naziemnej części budynku, a ponadto stanowią granicę, która oddziela przestrzeń wewnętrzną od środowiska zewnętrznego. W polskiej strefie klimatycznej szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej izolacyjności termicznej, chroniącej przed nadmiernymi stratami ciepła w chłodniejszych porach roku. Istotnym zadaniem ścian jest także ochrona przed wilgocią i hałasem.
Powiązane dokumenty

Nowoczesne materiały budowlane
29.5.2013, Paweł Wiśniewski
Każdego roku na rynku pojawiają się nowe materiały, z których część jednak nie spełnia oczekiwań. Dlatego należy bardzo skrupulatnie sprawdzać każdy materiał, który pragniemy zakupić dla naszego domu. W niniejszym materiale zostanie przedstawionych zaledwie kilka sprawdzonych, posiadających wiele zalet materiałów.
Powiązane dokumenty

Nowoczesne systemy dachowe
27.5.2013, Paweł Wiśniewski
Nowoczesne pokrycia dachowe są uwieńczeniem każdej konstrukcji architektonicznej. Ich zadaniem jest ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Ażeby skutecznie izolować i chronić przed opadami deszczu czy śniegu, dach powinien być wykonany z bardzo trwałych i wytrzymałych materiałów.
Powiązane dokumenty

Domy z paneli PCV
22.5.2013, Paweł Wiśniewski
Panele tego typu są produktami gotowymi do użytku. Można kłaść je we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych (łazienki, kuchnie). Konserwacja ich jest bardzo prosta. Są odporne na szkodliwe działanie powszechnie używanych środków czystości. Poniżej przedstawionych jest kilka przykładów takich systemowych rozwiązań.
Powiązane dokumenty

Ściany szczelinowe
13.5.2013, Paweł Wiśniewski
Ściany szczelinowe wykorzystywane są jako sposób na fundamentowanie w szczególnie trudnych warunkach. Mogą także zastępować palowanie, a więc powinny być stosowane w gruntach nasiąkniętych wodą. Ściany tego rodzaju polecane są przy wykonywaniu prac fundamentowych w granicach działki, zwłaszcza wówczas kiedy nie można naruszać sąsiedniej działki.
Powiązane dokumenty

Wykluczenie wykonawców z udziału w postępowaniu
9.5.2013, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer
Nowelizacja ustawy – Prawo zamówień publicznych z 12 października 2012 r. przyniosła m.in. istotne zmiany w katalogu przesłanek wykluczenia wykonawców z udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne. Temat wykluczenia wykonawców podjęła Olga Starzyk, na której opiniach opieramy nasza publikację.
Powiązane dokumenty

Nieuregulowane grunty miejskie - polski węzeł gordyjski
8.5.2013, Krzysztof Głowacki
Od wielu lat polscy decydenci nie są w stanie uchwalić ustawy reprywatyzacyjnej. Niemożność porozumienia się w tej sprawie jest brzemienna w skutki. Potomkowie dawnych właścicieli domagają się zwrotu swoich własności, państwo ceduje odpowiedzialność na lokalne ośrodki władzy, gdzie dochodzenie do sprawiedliwości odbywa się na podstawie decyzji administracyjnych i wyroków sądów.
Powiązane dokumenty