W ostatnich latach awangardowy loft zyskał ogromną popularność wśród młodych osób. Połączenie przestrzeni i funkcjonalności charakterystyczne dla tego stylu oferuje komfortowe życie w mieście. W tym artykule wyjaśnimy, jakie materiały sprawdzą się w loftowej kuchni.
Warianty kolorystyczne
Kuchnia biała – czysty śnieg nada wnętrzu kuchni świeży i schludny wygląd. W tym kolorze mogą być w całości lub częściowo pomalowane blaty i meble w jadalni. Na ścianach często znajdują się cegły, czasem pokryte bielą. Sufity w loftach są prawie zawsze białe, dzięki czemu są wizualnie wyższe. W małych pomieszczeniach warto zastosować ten kolor również na podłodze.
Kuchnia szara – metal to najbardziej naturalne środowisko dla industrialnego wnętrza. Do loftu będą pasować wszystkie odcienie szarości, ciemny matowy grafit, lustrzana polerowana stal. Ze względu na neutralność tego koloru, można go mieszać w dowolnych proporcjach i stosować na każdej powierzchni.
Kuchnia czarna – czarny węgiel, który powinien być używany oszczędnie w innych wnętrzach, jest postrzegany w kuchni, jako bardzo dobry pomysł. Jest idealny dla dużych przestrzeni i kompletny. Ciemne meble, urządzenia, przyciemniane okna doskonale integrują się w takim brutalnym projekcie.
Kuchnia drewniana – wystrój wnętrza loftu charakteryzują stare meble z litego drewna, takie same belki stropowe i gdzieniegdzie podłoga z desek. Nielakierowane fronty mebli kuchennych, a także inne elementy z charakterystycznym wzorem cięcia drewna, zmieniają zimne, industrialne wnętrze w ciepłe i komfortowe miejsce.
Ściany
Gdy mowa o wystroju industrialnym, jako pierwsze pojawiają się zupełnie gołe ściany z cegły (czerwonej, białej, szarej, czarnej), kamienia lub betonu. Nie muszą być one prawdziwe – imitacja jest w porządku. Do tego celu idealny jest fornir kamienny.
Innowacyjnym pomysłem na dekorację kuchni w stylu loftowym jest malowanie łupków. Wtedy uzyskuje się czarną matową ścianę, podobną do czarnej tablicy. Mając taką ścianę, można na niej rysować kredą, pisać notatki, przepisy, sporządzać listę produktów i menu. Taka powierzchnia jest bardzo elegancka. Dodatkowo szybko się ją czyści mokrą gąbką, a kreda biurowa nie pozostawia rys na farbie.
Podłoga w kuchni
Klasyką loftową są posadzki betonowe, które są wszechobecne w pomieszczeniach oraz podłogi neutralne, lakierowane lub malowane emalią. Jednak na rynku projekty loftów mamy o wiele więcej.
Tak więc podłoga w kuchni może być ułożona z płytkami betonowymi lub płytkami porcelanowymi. Laminat w strefie gotowania jest niepożądany, ponieważ nie jest on odporny na wilgoć.