3 sposoby na renowację frontów w kuchni

meble w kuchni

Kuchnia przez wielu nazywana jest sercem domu i rzeczywiście tak jest. To nie tylko pomieszczenie do wspólnego przygotowywania posiłków, ale jeśli dysponujemy odpowiednim metrażem, także ich spożywania czy też zapraszania gości. Przestrzeń w kuchni powinna być dopasowana do naszych potrzeb, ale także stwarzać klimat przytulności w którym po prostu chce się być. Jednym ze sposobów na to jest odpowiednia aranżacja, a szczególnie dobranie mebli. W miarę ich użytkowania oczywiście widać efekty naszych działań, ale nie zawsze istnieje potrzeba, aby zainwestować nowe. Często wystarczy sam lifting, aby znów zdobiły wnętrze. O jakich sposobach na niego mowa? Podpowiadamy.

Malowanie szafek kuchennych

Jednym ze sposobów na to, aby dać szafkom przysłowiowe drugie życie jest postawienie na ich malowanie, zwłaszcza, jeśli jesteśmy posiadaczami frontów, które zostały wykonane z litego drewna. Tutaj można postawić na transparentną farbę, która z znakomity sposób podkreśli ich usłojenie, ale niekoniecznie trzeba iść w tą stronę. Z powodzeniem można postawić także na totalną metamorfozę i zmienić ich kolor. Oczywiście trzeba pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu. W tym celu trzeba fronty zeszlifować, odtłuścić, a następnie nałożyć nową farbę.

Lifting szafek – zmiana gałek lub frontów

Czasem szafki nie są na tyle zniszczone, żeby zaistniała konieczność ich wymiany. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać ich lifting. W tym celu wystarczy zainwestować w gałki, aby często bardzo odmienić ich charakter. Wydawać by się mogło, że taki zabieg niewiele wniesie, a jednak jest to mylne myślenie. Czasem robi więcej niż zmiana koloru. Jeśli jednak fronty nie nadają się już do użytku, zawsze można iść w rozwiązanie pt. wymiana. Na rynku jest mnóstwo modeli do wyboru spośród których z powodzeniem znajdziemy ten, który wpisze się w nasze potrzeby oraz oczekiwania.

Fornir kamienny na frontach szafek kuchennych

Fornir kamienny stał się ogromnie popularnym materiałem wykończeniowym. Wpisuje się w oczekiwania inwestorów, którzy szukają trwałych rozwiązań, jak również tych, którzy cenią sobie elegancję i ponadczasowość. Kamień naturalny niewątpliwie wpisuje się w ich założenia, z powodzeniem można nazwać go materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody, prezentuje się bardzo gustownie i jest funkcjonalny. Fornir z kamienia jest odporny na wilgoć, jak również różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia pozostaje to, że jest łatwy w utrzymaniu czystości, stąd też jest bardzo dobrym materiałem, którym można pokryć fronty kuchenne. Będą prezentowały się elegancko i na pewno staną się przysłowiową aranżacyjną wisienką na torcie.

Dodaj komentarz