Brama garażowa uchylna czy segmentowa – jaką wybrać?

brama garazowa

Brama garażowa stanowi podstawę każdej konstrukcji garażowej. W ten sposób można zapewnić sobie bezpieczne wejście i wyjście z tego budynku. Warto jednak bliżej przyjrzeć się rodzajom bram, które dostępne są na rynku.

Brama garażowa uchylna

Brama garażowa w Poznaniu, która jest uchylna, to rodzaj bramy, która po prostu się uchyla. Bardzo łatwo można sobie to skojarzyć. Brama ta najczęściej bazuje na dwóch napędach, które otwierają bramę na boki. Składa się ona wówczas z dwóch części.

Drzwi wejściowe zewnętrzne działają podobnie jak taka brama. Należy najpierw je uchylić, aby można było wejść do środka. Warto jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj bramy potrzebuje miejsca przed budynkiem. Tylko wtedy może działać.

Miejsce zazwyczaj musi być zapewnione nawet na kilka metrów. Jeśli garaż znajduje się bezpośrednio od strony ulicy, to z pewnością ten rodzaj bramy może nie być najlepszym pomysłem. Warto jednak wiedzieć, że dobrze sprawdzi się inny.

Brama garażowa segmentowa

Brama garażowa, która składa się z segmentów to konstrukcja, która podnosi się oraz opada. Jest to bardzo ważna czynność, ponieważ nie zabiera miejsca zarówno wewnątrz garażu, jak i przed nim. Mechanizm najczęściej montowany jest na suficie.

Segmenty pomimo tego, że mogą się składać, zapewniają doskonałą szczelność. W ten sposób nawet podczas zimnych dni można mieć pewność, że auto jest odpowiednio zabezpieczone nie tylko przed mrozem, ale również silnymi podmuchami wiatru.

Segmenty mogą okazać się również o wiele atrakcyjniejszą formą bramy, na jaką można się zdecydować. Jest to spowodowane głównie faktem, że jest ona montowana w jednym kawałku. W ten sposób posiada spójność, która jest ceniona przez architektów.

Brama garażowa to konstrukcja, która z pewnością posiada wiele zalet, w zależności od konkretnego rodzaju. Zarówno uchylna, jak i segmentowa sprawdzą się w każdych warunkach. Dzięki nim dba się o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz