Czym charakteryzują się diamentowe piły do asfaltu?

Piły diamentowe są cenione za swoją wszechstronność. Służą do pracy w trudno dostępnych miejscach oraz do obróbki dużych konstrukcji. Za pomocą diamentu, który charakteryzuje się dużą twardością, można ciąć niemalże każdy materiał.

Rodzaje i zastosowania diamentowych pił tarczowych

Tarczowe piły diamentowe można podzielić na kilka podstawowych rodzajów.

  1. Piły jezdne – służą do cięcia na parkingach, podjazdach lub przy obróbce podłóg.
  2. Piły ścienne – służą do cięcia konstrukcji wykonanych z betonu, żelbetu, cegły czy kamienia.
  3. Ręczne piły tarczowe – służą do wycinania małych otworów. Idealnie nadają się również do pracy w trudno dostępnych miejscach.

Diamentowe piły tarczowe są powszechnie stosowane w profesjonalnych pracach budowlanych. Jednym z ich najpopularniejszych zastosowań jest cięcie betonu. Piły diamentowe są również szeroko stosowane w innych gałęziach przemysłu. Służą np. do cięcia asfaltu. Ze względu na dużą precyzję i niewielkie ryzyko uszkodzenia materiału podczas cięcia, nadają się do obróbki szkła, ceramiki i innych kruchych materiałów. W przemyśle elektronicznym piły diamentowe służą do cięcia półprzewodników.

Diamentowe piły do asfaltu

Wśród maszyn służących do cięcia asfaltu i betonu najbardziej wydajne są diamentowe piły do asfaltu. Ich niezwykła jakość wynika przede wszystkim z dużej wytrzymałości diamentowych tarcz, zdolnych do obróbki różnego rodzaju materiałów kompozytowych przy różnych prędkościach cięcia. Piły diamentowe do cięcia asfaltu charakteryzują się dużymi rozmiarami. Tam, gdzie nie ma prądu, prace prowadzone są przy użyciu urządzeń spalinowych. Dzięki dużej precyzji działania piła diamentowa może precyzyjnie ciąć asfalt przy zmianie nawierzchni bitumicznej. Cięcie nawierzchni asfaltowych odbywa się zwykle za pomocą maszyn spalinowych, które poruszając się samodzielnie, odrywają niechcianą nawierzchnię. Piły tarczowe do asfaltu diamentowe są bezpieczniejsze w użyciu niż piła ręczna, ponieważ proces cięcia asfaltu jest zawsze pod kontrolą.

Piły diamentowe dostępne są jako zarówno jako modele stacjonarne do montażu na stanowisku pracy, jak i również jako modele mobilne napędzane silnikami elektrycznymi i spalinowymi. Ponieważ piły poddawane są dużym obciążeniom, często pracują pod osłoną wodną, ​​co zapobiega gromadzeniu się pyłu i przegrzaniu.

Chociaż diamentowe piły do asfaltu to wysokiej jakości urządzenia, ułatwiające codzienną pracę, należy pamiętać, że cięcie asfaltu czy betonu jest jednak obarczone niebezpieczeństwem, dlatego taką pracę powinien wykonywać tylko wykwalifikowany personel, znający się na obsłudze piły diamentowej!

Dodaj komentarz