Drzwi wewnętrzne w domu – jakie i dlaczego wybrać?

drzwi wewnetrzne

Wybierając drzwi do domu, trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii. Powinny pasować do wnętrz pod względem kolorystycznym, być praktyczne w użytkowaniu, ale czasem także spełniać inne zadania takie jak wygłuszenie, czy zabezpieczenie pomieszczenia przed utratą ciepła. Zobacz, na jakie drzwi warto postawić, wykańczając swoje wnętrza.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Poszczególne skrzydła dedykowane użytkowi wewnętrznemu, różnią się od siebie w kilku kwestiach. Oprócz materiału, z którego zostały wykonane, znaczenie ma ich wypełnienie. Obok tradycyjnego drewna znaleźć można bowiem propozycje bazujące na płytach drewnopochodnych lub niezwykle popularnych konstrukcjach. Wygląd to jedno, natomiast nie sposób pominąć aspektu pragmatycznego – to, w jaki sposób otwierają się dane modele, wpływa bowiem na komfort podczas korzystania z nich. Najbardziej popularne są modele uchylne, które mogą rozwierać się na lewą lub prawą stronę. Grunt, aby kierunek był dostosowany do panujących warunków, a sprawne otwieranie przebiegało w sposób wygodny dla wszystkich domowników.

Innymi propozycjami, które doskonale sprawdzają się w przypadku niedużych przestrzeni, są serie rozsuwane oraz drzwi harmonijkowe. Produkty tego typu umożliwiają sporą oszczędność miejsca, a przy okazji świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Korzystanie z tego typu rozwiązań jest dziecinnie proste oraz znajdzie zastosowanie tam, gdzie mamy do czynienia z niestandardowymi wymiarami.

Jak dopasować drzwi do pomieszczenia?

Nie istnieje jeden złoty środek wskazujący na najlepsze drzwi. W przypadku łazienek należy jednak mieć na względzie obecność wilgoci, w związku z czym lepszym pomysłem jest stawianie na trwalsze materiały. Dodatkowo jeśli mówimy o pomieszczeniach, w których znajduje się gaz, warto postawić na modele ze specjalnymi wywietrznikami lub otworami, służącymi wymianie powietrza oraz sprawnej wentylacji.

Ważne, aby kierować się własnymi preferencjami, mając na względzie rozwiązania typowe dla najbliższego nam stylu. Kolor, materiał i wzór, które wybierzemy, podobnie jak inne elementy stolarki wewnętrznej, wpływają na ukształtowanie klimatu danego pomieszczenia. Aby przestrzeń prezentowała się lekko i nowocześnie doskonałym pomysłem będą skrzydła w kolorze bieli. Uchylne świetnie wkomponują się w salon urządzony w duchu skandynawskim, z kolei drzwi harmonijkowe w tym odcieniu, będą wspaniale uzupełniać niewielką garderobę lub pomogą sprytnie ukryć spiżarkę w kuchni z meblami w wysokim połysku. Aby dodać wnętrzu szyku, warto bliżej przyjrzeć się modelom w odcieniach ciemnego brązu i efektownego antracytu. Barwy te sprawiają, że otoczenie zyskuje nowatorskiego, a zarazem eleganckiego wyrazu, dlatego skrzydła rozwierane, przesuwne oraz drzwi harmonijkowe tego typu, staną się niezbędnym akcentem przestrzeni glamour.

Dodaj komentarz