Finezja nowoczesnych form – kolekcja Meandro marki FDESIGN

łazienka

Styl nowoczesny ma różne oblicza łączące w sobie zamiłowanie do prostoty z naciskiem na doskonały design. Dzięki temu skromne, zdyscyplinowane wnętrza mogą być jednocześnie wysmakowane, eleganckie oraz rzetelnie przemyślane pod kątem funkcjonalności. Wszystkie te aspekty w pełni uosabiają baterie łazienkowe i kuchenne z kolekcji Meandro marki FDESIGN. Co ważne, ich atuty wzornicze oraz praktyczne idą w parze ze świadomym korzystaniem z zasobów naturalnych, a także proekologicznym podejściem do życia.

Kolekcja baterii Meandro wyróżnia się miękkimi, dynamicznymi liniami wylewek – przypominają meandrującą rzekę, która sumiennie rzeźbi teren. Organiczne formy z lekko zaokrąglonymi elementami idealnie wpisują się w nurt zainteresowań środowiskiem, który powstał w odpowiedzi na potrzebę z jednej strony troski o otoczenie, z drugiej zaś powrotu do natury. Taki design, kojarzący się z przepływem wody i jej twórczą działalnością, pobudza wyobraźnię, uspokaja, redukuje stres. Świetnie odnajduje się więc w spokojnym, zbalansowanym wnętrzu zarówno spod znaku czystej estetyki modern, jak i łagodnego minimalizmu wzbogaconego o inspiracje w duchu filozofii zen.

Ponadczasowa elegancja

Chromowane wykończenia zapewniają też nutkę ponadczasowej elegancji, a obłe kształty zjawiskowo rozkładają światło i cień. Baterie Meandro charakteryzują się przy tym umiarem projektowym, dlatego nie dominują w wystroju, lecz gustownie wzbogacają jego założenia stylistyczne, mając przy tym uniwersalne walory dekoracyjne. Spójnie wpisują się w aranżacje łazienek i kuchni, które opierają się na ograniczonej kolorystyce z zamiłowaniem do prostych linii. To najlepsza droga do przejrzystego, uporządkowanego wnętrza, w którym funkcjonalność tworzy zgrany duet z atrakcyjną estetyką.

W stronę ekologii

Wrażliwość ekologiczna, która stanowi jeden z filarów marki FDESIGN, również znajduje pełne odzwierciedlenie w kolekcji Meandro. Producent korzysta z długowiecznych komponentów, których potwierdzeniem jest ponadstandardowa gwarancja do 7 lat na takie elementy, jak głowice i korpusy baterii. Dzięki temu nie ma ryzyka przeprowadzania częstych remontów, które generują dużą ilość odpadów. Zastosowane powierzchnie są zaś odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Meandro to też znacznie mniejsze zużycie wody dzięki perlatorom. W efekcie można nie tylko oszczędzać cenny, naturalny zasób, lecz także energię potrzebną do dostarczenia i podgrzania wody czy późniejszego zagospodarowania ścieków.

W skład kolekcji Meandro wchodzą baterie umywalkowa stojąca i stojąca nablatowa, umywalkowa podtynkowa, bidetowa, natryskowa i natryskowa podtynkowa, wannowa ścienna, natryskowo-wannowa podtynkowa, a także bateria kuchenna. Warianty podtynkowe, które cieszą się coraz większym uznaniem we współczesnych wnętrzach, doskonale wyrażają ideę nowoczesnego minimalizmu, czyli „mniej znaczy więcej”. Uproszczone, łagodne formy są przy tym eleganckie oraz kunsztownie wykonane w najdrobniejszych detalach.

Baterie łazienkowe i kuchenne Meandro oferowane są wraz z dopasowanymi do nich akcesoriami. Pozwala to systemowo, spójnie zaaranżować wnętrze w jednej konwencji stylistycznej.

Dodaj komentarz