Gałki do mebli dziecięcych

Uchwyty meblowe nie tylko pomagają otwierać drzwi szafek, szafek i antresoli, ale mogą być wspaniałymi elementami dekoracyjnymi. Dotyczy to zwłaszcza produktów z kryształkami lub modeli retro wykonanych z miedzi, brązu lub srebra. Kolorowa ceramika i rzeźbione drewno wyglądają bardzo gustownie i zachęcają do wejścia już od progu. Ozdobienie mebli efektownymi uchwytami, zdecydowanie nada całości wnętrza koloru i niepowtarzalnego charakteru. Producenci oferują całe kolekcje jasnych i kolorowych produktów z figurkami zwierząt, roślin, postaci z kreskówek. Dlaczego warto zdecydować się na gałki do mebli dziecięcych? 

 Urozmaicenie wyglądu i praktyczność gałek do mebli

Klamki na drzwiach i szufladach są używane każdego dnia. Komfort użytkowania mebli, a także niezawodność i trwałość samych uchwytów zależą od jakości użytych materiałów. Dlatego te produkty muszą spełnić wiele wymagań w szczególności w wersji dla dzieci. W pokojach małych dzieci bezpieczeństwo jest szczególnym priorytetem. Nie powinno być prostokątnych modeli z ostrymi narożnikami lub szczelinami, w których mogą utknąć małe palce. Ważne jest również odpowiednie ich wyprofilowanie, by maluch nie miał trudności w otwieraniu poszczególnych szafeczek. Istotnym czynnikiem jest wytrzymałość i niezawodność. Dzieci nie potrafią przewidzieć, ile siły muszą włożyć w otwarcie mebelka, a sprzęt po szarpnięciu może pozostać w ich rękach, a niskiej jakości plastik może nawet pęknąć od obciążenia. Dlatego tak ważna jest jakość wybieranych przez nas produktów. Gałki do mebli dziecięcych, powinny być dostosowane do wieku dziecka, a także powinny być wygodne i funkcjonalne.

Jakie gałki do mebli dziecięcych?

Pokój dziecięcy kojarzy nam się z miejscem kreatywnym, jasnym, przyjaznym i bezpiecznym. Takie też powinny być uchwyty meblowe, ale warto pamiętać o tym, by pasowały do całego wystroju dziecięcego pokoiku. Czasami zbyt odważne i ekstrawaganckie rozwiązania mogą okazać się niepraktyczne lub niepasujące do całości.

Gałki do mebli dziecięcych dostosowane do wieku

Akcesoria meblowe powinny być wybierane w zależności od wieku. Dziecko, dopiero zaczynając poznawać świat, chętnie nauczy się postaci zwierząt lub owoców na fasadzie szafek. Do pokoju przedszkolaka często wybiera się modele bardziej miękkie modele wykonane z silikonu, skóry lub tekstyliów Dla starszych dzieci wybór jest już bardziej różnorodny i można zdecydować się na rozwiązanie bardziej ekstrawaganckie. W przypadku dorastających dzieci rodzice wybierają wyposażenie odpowiadające całemu projektowi pokoju. Przykładem są drewniane uchwyty (wyglądają szczególnie ciekawie w pokojach, które znajdują się na poddaszu lub urządzone są w klasycznym stylu) metalowe – minimalizm, plastikowe – do nowoczesnego tradycyjnego wnętrza.

Podsumowanie

Gałki do mebli dziecięcych dostępne na rynku są świetnym rozwiązaniem na urozmaicenie wystroju wnętrza i na dodanie mu barw. Małe dodatki są w stanie nadać zupełnie nowego, świeżego charakteru, dlatego rodzice coraz częściej decydują się na eksperymentowanie z uchwytami do mebli w pokojach swoich pociech.

Dodaj komentarz