Jak wybrać najlepsze markizy?

markizy

Markizy zapewniają ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także niewielkim deszczem. Z tego powodu montowane są nad balkonami i tarasami, ale i drzwiami wejściowymi. Chętnie korzystają z nich właściciele restauracji i ogródków piwnych, ale także klienci indywidualni. Występują one w kilku wersjach, różniących się sposobem montażu, funkcjonalnością, a także estetyką. Jak wybrać najlepsze markizy? Podpowiadamy.

Najlepsze markizy — rodzaje

Markizy w Opalenicy dostępne są w trzech wersjach — balkonowych, tarasowych i koszowych. Te pierwsze dedykowane są silnie nasłonecznionym oknom i balkonom. Tarasowe z kolei charakteryzują się znacznie większymi wymiarami, ponieważ mogą one sięgać nawet 3,5 m. Z tego powodu najczęściej wykorzystywane są do osłonięcia dużych tarasów lub np. ogródków piwnych. Takie modele mają zazwyczaj składane ramiona i regulowana wsporniki. Koszowe markizy zaś bardzo łatwo można rozpoznać po charakterystycznym okrągłym kształcie. Najczęściej są wykorzystywane do ozdabiania okien i witryn na przykład lokali usługowych.

Markizy — estetyka

Wybierając markizy, warto zwrócić uwagę na inne elementy takie jak bramy garażowe w Wolsztynie, kolorystyka stolarki okiennej i drzwi, a także dachu. Dobrze, jeżeli wszystkie te elementy ze sobą współgrają stylistycznie i kolorystycznie. Tkanina markizy musi być szczelna i trwała. Istotne jest więc, by materiał ten był odporny na promieniowanie słoneczne, płowienie, rozdarcie czy zanieczyszczenia powietrza.

Markizy — sposób rozwijania

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest sposób rozwijania markizy. Mogą być one rozwijane za pomocą taśmy, korby ręcznej lub elektronicznego silnika. Obecnie inwestorzy coraz częściej wybierają modele sterowane napędem, który wyposażony jest również w czujnik pogodowy. Dzięki temu markiza w razie deszczu lub wiatru jest automatycznie zwijana. Decydując się na model ręczny, musimy samodzielnie pilnować warunków pogodowych i w razie konieczności zwinąć markizę.

Dodaj komentarz