Montaż pomp ciepła – o czym należy pamiętać?

pompa ciepla

Przy wyborze pompy ciepła należy przede wszystkim uwzględnić aktualne oraz przyszłe zapotrzebowanie na energię cieplną. Natomiast przy montażu należy brać pod uwagę przede wszystkim lokalizację elementu zewnętrznego. Warto dużo wcześniej wygospodarować i przygotować odpowiednie miejsce. O czym jeszcze nie można zapomnieć? Podpowiadamy.

Montaż pomp ciepła – co należy uwzględnić?

Należy pamiętać o tym, że montaż pomp ciepła w Kaliszu powinien być wykonany przez profesjonalną ekipę, która posiada duże doświadczenie w podobnych realizacjach. Przyszły właściciel powinien uwzględnić to, że urządzenie generuje określony hałas. Zwykle nie jest to dokuczliwy problem, bo pompa ciepła wytwarza maksymalnie 60 decybeli. Należy jednak unikać montażu w niewielkiej odległości od okna w sypialni.

Aby ograniczyć nieprzyjemny hałas i drgania w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia stosuje się specjalnie wyciszone podpory. Taka stabilna konstrukcja to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą maksymalnie zmniejszyć ten dyskomfort. Warto upewnić się, że podpory wykonane są z wysokiej jakości materiału. Powinno uwzględnić się przede wszystkim działanie bardzo silnego wiatru oraz większego nacisku pokrywy śniegowej.

Montaż pomp ciepła – jaka lokalizacja?

Najpowszechniejszy model pompy ciepła, czyli typ split, powinien być umiejscowiony w przestrzeni ogrodowej do której nie mają dostępu zwierzęta i dzieci. W niektórych przypadkach stosuje się specjalne obudowy, na przykład wykonane z drewna, które w jeszcze większym stopniu ograniczają wpływ niekorzystnych warunków pogodowych oraz uniemożliwiają dostęp przypadkowym osobom. Ma to zwłaszcza istotne znaczenie w przypadku jeśli dom nie jest ogrodzony i pompa ciepła znajduje się w niewielkiej odległości od ulicy.

Przy wyborze lokalizacji należy pamiętać o tym, aby dostęp do urządzenia był jak najmniej utrudniony. Mimo tego, że pompy ciepła to urządzenia w pełni bezobsługowe i w większości przypadków praktycznie bezawaryjne to w przypadku przeglądów konieczny jest swobodny dostęp do poszczególnych elementów agregatu znajdujących się w środku takiego sprzętu.

Dodaj komentarz