Okna plastikowe – dlaczego warto na nie stawiać?

okna

Jeżeli w najbliższym czasie planujemy wymienić stolarkę okienną lub budujemy od podstaw nasz dom, wybór okien może okazać się nie lada wyzwaniem. Nie tylko ich wygląd, lecz także sposób ich wykonywania jest niezwykle istotny. Do wyboru mamy okna drewniane oraz plastikowe. Dlaczego warto postawić na drugi wariant? Podpowiadamy.

Lekkie i tanie okna PCV

Materiał PCV jest lekki, jednak wbrew pozorom, bardzo solidny. Łatwość w transporcie oraz montażu pozwalają na szybsze zakończenie prac. Dodatkowo tworzywo nie chłonie wilgoci i nie pleśnieje, a na jego powierzchni nie powstają grzyby. Jest to dobra informacja szczególnie dla mieszkańców naszego kraju, gdyż nasz klimat jest bardzo zmienny. Okna plastikowe w Katowicach są również odporne na działanie wysokich oraz niskich temperatur. Dobrze znoszą długotrwałą eksploatację, która może wynieść nawet do 50 lat. Przy tych zaletach warto także wspomnieć o cenie, która w porównaniu z drewnianą stolarką okienną jest relatywnie niska.

Ciepła i przytulna stolarka okienna

Okna PCV oprócz swoich praktycznych zalet, spełnia także inne ważne elementy. Charakteryzują się bowiem wysoką energooszczędnością, bo promieniowanie UV czy silne podmuchy wiatru nie są im straszne. Dzięki temu w pomieszczeniu jest ciepło i przyjemnie. W dodatku mniejsza strata ciepła pozwala domownikom na zaoszczędzenie na ogrzewaniu. W długoterminowym okresie przełoży się to bezpośrednio na korzyści finansowe.

Takie okna nie odbarwiają się z czasem, farba utrzymuje się na swoim miejscu, a także są bezpieczne i niepalne. Pomimo upływu różnych pór roku ich stan jest wciąż nienaruszony. Dodatkowo wysoka izolacja akustyczna pozwala na uniknięcie przedostawania się odgłosów z zewnątrz. Firma DM Projekt zapewnia wysoki komfort mieszkania nawet w okolicy ruchliwych dróg ekspresowych, linii tramwajowych czy okolicznych skrzyżowań. Okna PCV to inwestycja w przyszłość, ponieważ są one zdecydowanie trwalsze i lepsze w eksploatacji niż ich inne odpowiedniki.

Dodaj komentarz