Podłoga Barlinka na stoisku Oskara Zięty podczas Warsaw Home 2021

wybuch pandemii

Tegoroczna edycja Warsaw Home & Contract powstała z myślą o spotkaniu z drugim człowiekiem. Ponowny kontakt z nim inspiruje i otwiera na nowe możliwości. Najlepszym na to dowodem była wystawa Gravity of Colours na stoisku Zieta Design, której subtelną oprawę stanowiły  naturalne deski z oferty firmy Barlinek.

Warsaw Home & Contract to biznesowe targi wyposażenia wnętrz, które co roku przyciągają dziesiątki tysięcy entuzjastów dobrego designu. Przez cztery dni wystawiają się tutaj producenci z Polski i zagranicy, a ich liczba rośnie z edycji na edycję. Tegoroczne targi miały miejsce po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii i odbyły się pod znaczącym hasłem Reunion. Oznacza ono ponowne spotkanie i niesie za sobą wielkie przesłanie – to czas połączenia i zjednoczenia, czas współpracy, powrotu do wartości, empatii i dzielenia się ze sobą tym, co najlepsze.

Oskar Zięta na Warsaw Home 2021

Wśród stoisk na szczególną uwagę zasłużyły te, które wyróżniały się unikatowym designem i nowatorskimi projektami. Do nich z pewnością należało stoisko Zięta Studio, autorskiego studia projektowego Oskara Zięty. Na targi Warsaw Home & Contract znany designer przyjechał z wystawą Gravity of Colours, prezentującą premierowe obiekty. Zwiedzający mogli zobaczyć na żywo lustra z kolekcji Aurum, które są wariacją na temat możliwości barwienia stali inox; konsolę Parova, którą wyróżnia solidna cylindryczna podstawa o rzeźbiarskim, organicznym charakterze; Crash Tabel, będący pierwszym obiektem wykonanym ze stali satynowanej inox, która nie odbija światła oraz Silex – obiekt rzeźbiarski nawiązujący do archetypowej formy lustra – owalu z ozdobną ramą.

– Zieta Studio jest zadowolone uczestnictwem w pierwszych po lockdownie targach wnętrzarskich. Wracamy z wystawą Gravity of Colours, będącą prezentacją naszych jesiennych premier: stalowych konstrukcji zanurzonych w kosmicznych barwach. Podczas Warsaw Home 2021 zaprezentowaliśmy nasze kolekcje Transitions wraz z nowymi projektami luster (Silex) i stołów (Parova Console i Crash Table) – mówi Oskar Zięta, prezes Zieta Studio.

Deska barlinecka na stoisku Zieta Studio

Wszystkie obiekty Zieta Studio zostały zaprezentowane we właściwej oprawie. Stonowana kolorystyka i naturalne materiały podkreślały ich oryginalny charakter. Stąd na podłodze stoiska pojawiła się deska Dąb Serene Jodła Klasyczna 110 z oferty Barlinka. To podłoga dębowa w odcieniu beżowo-popielatym z pełną gamą naturalnych cech drewna. Rysunek drewna został tu podkreślony dzięki zabiegowi szczotkowania, a 4-stronna mikrofaza nadała szlachetności. Dodatkowo podłoga pokryta jest matowym lakierem.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, że Oskar Zięta wybrał do ekspozycji swoich autorskich projektów podłogi z oferty Barlinek. Deska Dąb Serene Jodła Klasyczna 110 stała się subtelnym tłem dla wystawy Gravity of Colours, pozwalając zwiedzającym skupić się na wyjątkowych obiektach. Odpowiednio dobrana, naturalna podłoga to często klucz do sukcesu całej aranżacji przestrzeni. Tak stało się i tym razem – mówi Dorota Karbowska-Zawadzka, Dyrektor Marketingu w firmie Barlinek.

Dodaj komentarz