Podmurówki betonowe – jaką pełnią funkcję?

ogrodzenie betonowe

Podmurówka betonowa to szybki i skuteczny sposób na wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji ogrodzenia. Oprócz zadania wzmacniania konstrukcji, powinna także spełniać funkcję estetyczną i pasować do stylu aranżacyjnego całości ogrodzenia i elewacji domu. Jaką podmurówkę wybrać?

Czym jest podmurówka betonowa?

Podmurówka betonowa ma za zadanie podwyższać stabilność, wytrzymałość i żywotność ogrodzenia. Podmurówki betonowe w Poznaniu mają formę cokołu, który ciągnie się przez całą długość płotu. Są bezpośrednio układane na gruncie. Na podmurówce osadzane jest ogrodzenie, dzięki czemu nie jest ono umieszczane w ziemi.

Podmurówka betonowa ma uniwersalne zadanie. To podstawa płotu każdej nieruchomości, bez względu na przeznaczenie, stylistykę wykończenia czy powierzchnię. Może pojawić się zarówno wokół posesji prywatnej, jak i przedsiębiorstwie. Jej głównym zadaniem jest poprawa właściwości fizycznych całej konstrukcji. Pełni ona także funkcje ozdobne, pod warunkiem że jest spójna estetycznie z samą nieruchomością. 

Jakie są zalety podmurówki betonowej?

Podmurówka to uniwersalny wybór, który sprawdzi się niezależnie od tego czy stawiamy ogrodzenie prywatne czy ogrodzenia przemysłowe w Poznaniu. Uniwersalność pozwala dopasować ją do każdego stylu architektonicznego. Wpasowuje się zarówno w styl tradycyjny, klasyczny, jak i w styl boho. Podmurówka okazuje się potrzebna wówczas, gdy planujemy postawić masywne ogrodzenie, między innymi z takich materiałów jak: beton, metal, kamień. 

Zalet podmurówki można wymieniać wiele. Podmurówka betonowa zabezpiecza ogrodzenie przez negatywnym wpływem warunków zewnętrznych, zarówno atmosferycznych, jak uszkodzeń mechanicznych. Dzięki niej ogrodzenie nie jest montowane bezpośrednio w ziemi, tylko zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem gruntu. Chroni przed podkopami wykonywanymi przez zwierzęta, podmywaniem przez wodę, a także niekontrolowanym rozwojem roślinności. 

Nie można zapominać, że podmurówka betonowa, wraz z pozostałymi elementami ogrodzenia, pełnią funkcję ozdobną. 

Dodaj komentarz