Schody modułowe popularne w aktualnej modzie dekoratorskiej

schody modułowe

W obecnych trendach dekoratorskich coraz częściej można spotkać schody modułowe. Wyróżniają się one efektowną prezencją, walorami użytkowymi oraz nieprzeciętną jakością. Są one ponadczasowe i pasują do każdej aranżacji, niezależnie od wiodącego stylu. Najczęściej w nowoczesnych projektach łączone są materiały drewniane oraz kompozyty stalowe. Całość pasuje do nowatorskich, loftowych, skandynawskich oraz eklektycznych wnętrz. Takie nowoczesne stopnie doskonale prezentują się także w modnym stylu vintage. Przyciągają one uwagę ładnym kolorytem drewna i gustownym wykonaniem.


Schody modułowe w nowoczesnych aranżacjach

Schody modułowe świetnie się prezentują w domach jednorodzinnych, mieszkaniach piętrowych oraz apartamentach. Mogą być one również stosowane jako łącznik pomiędzy różnymi strefami w punktach handlowych i usługowych. Mogą one w domach prowadzić do sypialni, pokoju wypoczynkowego, doskonale oddzielają one strefę nocną od dziennej. W obecnej modzie dekoratorskiej można wybrać najróżniejsze modele schodów, pod kątem ich koloru, tworzywa, wykończenia. Schody można ustawić w pomieszczeniach dowolnie, prawoskrętnie jak i również lewoskrętnie.

Funkcjonalne i designerskie schody

Schody modułowe w zgodzie z najnowszymi projektami, są robione z najlepszej jakości kompozytów, dzięki czemu zapewniają one długą żywotność i nadają się do intensywnej eksploatacji. Projektowane są one pod kątem nowoczesnego designu ale i również funkcjonalności. Warto pamiętać o tym, że schody modułowe przeznaczone są do montażu przy ścianie. Z tego powodu, odległość od ściany powinna wynosić maksymalnie 5 centymetrów. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że schody modułowe znane są również jako stopnie jednobelkowe.

Stopnie do samodzielnego montażu

Jeśli mowa o schodach modułowych, warto pamiętać o tym, że nadają się one do samodzielnego montażu. Wyróżniają się one wyjątkową estetyką, solidnym wykonaniem. Przełamują one nudny charakter wnętrza, czyniąc je ciekawszym, oryginalniejszym. Designerskie rozwiązanie w aranżacji domowej z pewnością usatysfakcjonuje osoby, dla których liczy się jakość i niezawodność. W drodze podsumowania warto pamiętać, że konstrukcja schodów modułowych opiera się na metalowych elementach nośnych jak i również na drewnianych stopniach bądź barierce. Domownicy najczęściej decydują się na wariant, w którym występuje w zestawie 12 elementów, co w efekcie daje 13 poziomów. Wszystkie te wyżej wymienione elementy w całości mogą tworzyć spójną, efektowną aranżację.

Dodaj komentarz