Smart home i sterowanie wentylacją mechaniczną

smart home

XXI wiek to epoka technologii z najwyżej półki. Powstaje coraz więcej inteligentnych budynków, w których można zautomatyzować prawie wszystko – od ogrzewania poprzez rolety okienne, podlewanie ogrodu czy sterowanie wentylacją mechaniczną. Ta ostatnia instalacja może działać całkowicie automatycznie, bez angażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Wystarczy wybrać odpowiedni system i cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.

Powszechnie wiadomo, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła stanowi najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa. Dzięki niej mamy realny wpływ na poprawę jakości powietrza, które trafia do naszych domów. Jednak przed podjęciem decyzji o montażu takiej instalacji wiele osób zastanawia się nad sposobem jej obsługi. Z reguły największą obawę stanowi skomplikowana instrukcja, którą będziemy musieli przestudiować, by nauczyć się jak sterować całym systemem. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej VASCO GROUP, który zaprojektował nowy, uproszczony sposób sterowania do swoich urządzeń.

Łatwe sterowanie wentylacją mechaniczną

System sterowania rekuperatorami VASCO został opracowany tak, by łączyć nieskomplikowaną obsługę z funkcjonalnością dostosowania intensywności wentylacji do aktywności domowników. Każdy rekuperator VASCO jest wyposażony w bezprzewodowy przełącznik obrotów, którym można zmieniać biegi i załączyć czasowe przewietrzanie. Jednocześnie każdy nabywca całego systemu otrzymuje również w standardzie bramkę Vasco WiFi, dzięki której może kontrolować swoją wentylację przez smartfon.

Sterowanie rekuperatorem w smartfonie

Aplikacja na smartfona stworzona przez belgijskiego producenta nosi nazwę VASCO CLIMATE CONTROL i może być instalowana zarówno na Androidach, jak i iPhonach. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy smartfon mamy zawsze pod ręką. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość automatycznej aktualizacji. Wtedy pojawią się w niej nowe potrzeby i rozwiązania, które znajdą odzwierciedlenie w nowych funkcjach dla rekuperatora. Gdyby taka zmiana miała zostać wdrożona do ściennego sterownika, najczęściej wiązałoby się to z koniecznością jego wymiany.

Wygoda i kontrola

Aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL pozwala na sterowanie tygodniowe, oferuje też funkcje czasowe, podgląd statusu działania rekuperatora i dostęp do ustawień, współpracuje także z czujnikami wilgotności i CO2. W każdym momencie użytkownicy mogą przełączyć się na tryb ręczny, np. jeśli zdecydują się załączyć wentylację na określonym poziomie, a po chwili intuicyjnie mogą przywrócić automatyczną pracę systemu, bez czasochłonnego studiowania instrukcji obsługi.

Dodatkową zaletą systemu Vasco Silent Ventilation jest możliwość podłączenia rekuperatora do komputera systemu inteligentnego domu. W takim przypadku intensywność wentylacji będzie regulowana przez inteligentny dom w oparciu o własny system czujników albo programator czasowy, przy czym zachowane zostaną wszystkie automatyczne systemy rekuperatora, które decydują o jego bezobsługowej pracy.

Nic dziwnego, że idea smart home stała się tak popularna w dzisiejszych czasach. Dzięki automatyzacji opartej na możliwości sterowania urządzeniami za pomocą smartfona możemy dostosować swój dom do indywidualnych potrzeb i trybu naszego życia.

Dodaj komentarz