Taras lub balkon z zadaszeniem – jakie rozwiązanie wybrać?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Niestety nie zawsze jest możliwość spędzenia czasu na balkonie albo tarasie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na szczęście problem ten można skutecznie rozwiązać, wystarczy wybrać dobre zadaszenie tarasu lub balkonu.

Czy budowa zadaszenia wymaga pozwolenia?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wznoszenie zadaszenia nad balkonem lub tarasem traktowane są jak prace remontowe lub przebudowa istniejącego już budynku. Zgodnie z przepisami w takich przypadkach uzyskiwanie pozwolenia nie jest potrzebne. Nieco inaczej prawa może się przedstawiać w tak dużych konstrukcjach, jak ogrody zimowe – tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż tu już pozwolenie może być potrzebne. Aby się upewnić, warto skontaktować się z urzędem gminy.

Jakie zadaszenie wybrać?

Zanim jeszcze rozpoczęty zostanie montaż zadaszenia balkonowego i tarasowego, konieczne jest stworzenie odpowiedniego projektu, uwzględniającego odpowiednie warunki techniczne budynku oraz przepisy prawa budowlanego. Odpowiedni projekt to gwarancja tego, że zadaszenie będzie funkcjonalne.

Wybierając zadaszenie, warto mieć na uwadze nie tylko jego formę, ale i materiał, z jakiego zostało wykonane. Najczęściej wykorzystuje się tu blachy, blachodachówki, dachówki, poliwęglan (bezbarwny lub barwiony), szkoło czy tkaninę. Nowoczesną i efektownie wyglądającą formą jest zadaszenie balkonu lub tarasu, stworzone z żywych roślin. Te prezentuje się doskonale, jednak warto wiedzieć, że jest dość wymagające w utrzymaniu i pielęgnacji.

Jaki materiał będzie najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nich ma inne właściwości i walory estetyczne, dlatego podejmując decyzję o tym, z jakiego materiału będzie wykonane zadaszenie, należy mieć na uwadze własne potrzeby i preferencje oraz to, czy zadaszenie ma być bardziej efektownie wyglądające, czy bardziej solidne i trwałe. Niezależnie od tego, jaki materiał zadaszenia zostanie wybrany, powinno być ono stylistycznie dopasowane do fasady budynku.

Najlepsze zadaszenia na taras i balkon – gdzie ich szukać?

Zadaszenie na taras czy balkon to inwestycja na wiele lat. Dlatego dokonujący wyboru warto sięgać wyłącznie po oferty uznanych producentów, oferujących produkty najwyższej jakości, odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Zachęcamy do skorzystania z oferty Szklanorama – w tym miejscu wykonujemy i montujemy najlepsze zadaszenia, nowoczesne, użyteczne i estetyczne. Duży wybór to gwarancja, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz