Blachodachówki – czym kierować się przy ich wyborze?

blachodachowka

Wybór pokrycia dachowego nie jest prostym zadaniem. Sama blachodachówka posiada kilka rodzajów, a należy jeszcze wybrać odpowiedni, który będzie dostosowany do konkretnego dachu. Jakie aspekty należy uwzględnić, decydując się na konkretny model? Czym charakteryzuje się dobra blachodachówka? Odpowiadamy.

Jak wybrać blachodachówkę?

Blachodachówka musi być przede wszystkim odporna na warunki atmosferyczne. Pokrycie dachu musi naprawdę dużo przetrwać – działanie słońca, deszcze, skrajnie niskie, skrajnie wysokie temperatury lub narażenie na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając blachodachówkę, należy zwrócić uwagę na warstwy ochronne, które posiada dany model. W tym przypadku najważniejszymi parametrami jest grubość i jakość powłok.

Jeżeli jesteśmy już przy jakości wykonania, to ogromne znaczenie w tej kwestii ma stal, z której wykonane są dachówki. Warto sprawdzić, od jakich dostawców dana firma pozyskuje ten materiał. Produkt wykonany ze stali pochodzącej od renomowanych hut sprawia, że możemy mieć większą pewność co do jego jakości. Wysokiej jakości pokrycia dachu można znaleźć, klikając we frazę blachodachówki w Lesznie.

Wybór blachodachówki – jakie przyjąć kryteria?

Kluczową rolę w doborze blachodachówki ma kształt dachu. Im bardziej skomplikowany, tym pokrycie go będzie trudniejsze, co przełoży się także na koszta. Na dachach, które posiadają dużo załamań połaci, najlepiej sprawdzają się dachówki ceramiczne lub betonowe. Tradycyjna blachodachówka będzie lepszym wyborem w przypadku dachów o prostszej budowie.

Ważnym parametrem w przypadku pokryć dachu jest również izolacyjność – zarówno termiczna, jak i akustyczna. Ta pierwsza odgrywa szczególnie ważną rolę, kiedy planujemy urządzić poddasze. W tym przypadku również najlepiej sprawdzą się dachówki ceramiczne. Dachówki dobrze izolujące dźwięki to takie stworzone z grubych i masywnych tworzyw. Najwyższej jakości blachodachówki gwarantuje hurtownia pokryć dachowych w Lesznie.

Dodaj komentarz