Jakie rośliny warto wybrać na dach zielony?

zielony dach

Dach zielony to unikalna konstrukcja, na której można posadzić wiele różnorodnych roślin. Warto jednak pamiętać o niektórych z nich, które są szczególnie powszechne na tego typu projektach. Jakie są ich przykłady? Fachowcy odpowiadają.

Dach zielony – trawy

Na dach zielony można zastosować wiele ciekawych roślin. Najpopularniejszymi z nich są jednak trawy. To właśnie one nadają całej konstrukcji indywidualnego wyglądu, który zdecydowanie przypadnie do gustu najbardziej wymagającym.

Producent dachów zielonych niekiedy zaleca zastosowanie traw ze względu na ich lekkość oraz dobre przystosowanie się do zmiennych warunków. Jest to bardzo ważne po to, aby można było uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z kolorem trawy.

Warto również zaznaczyć, że trawnik w rolce, który rozkładany jest na takim dachu, jest elementem, który niemal natychmiast daje efekt. Nie trzeba wówczas czekać, aż wyrośnie. Dodatkowo taka trawa stanowi skuteczne schronienie dla niektórych insektów.

Dach zielony – krzewy ozdobne

Projektowanie zielonego dachu w Podlaskim może również koncentrować się na niektórych krzewach ozdobnych. Jest to doskonała alternatywa zwykłego trawnika ze względu na różnorodność pod względem kolorów. Zawsze warto mieć to na uwadze.

Takimi krzewami ogrodowymi mogą być między innymi róże. Niektóre z ich gatunków są między innymi odporne na wysoką temperaturę, promieniowanie słoneczne oraz wyróżniają się lekkością. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli mowa o konstrukcjach dachowych.

Z pewnością możliwości aranżacji budynku, który posiada dach zielony, jest wiele. Warto przede wszystkim zaufać profesjonalnym projektantom, którzy dokładnie wiedzą, jakie gatunki zastosować. Dzięki temu zyska się wiele różnorodnych korzyści.

Wybierając rośliny na dachy zielone, warto sugerować się przede wszystkim opinią oraz rekomendacją specjalistów. Najczęściej będą to jednak uniwersalne trawy. Przyciągają one wzrok oraz są odporne na warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz