Brama garażowa segmentowa czy uchylna – którą wybrać?

brama garazowa

Brama garażowa segmentowa oraz uchylna to dwa najpopularniejsze rodzaje, które są wybierane na rynku. Poznając ich właściwości można uzyskać jak najlepsze rezultaty w praktyce. Co można powiedzieć zarówno o jednak, jak i drugiej? Fachowcy odpowiadają.

Brama garażowa segmentowa – charakterystyka

Brama garażowa segmentowa w Sztumie jest konstrukcją bardzo popularną na rynku. Można ją spotkać w większości posiadłości, które wyposażone są w garaż. Sposób otwierania się takiej bramy zapewnia oszczędność miejsca. Unosi się ona oraz opuszcza na zasadzie segmentów

Ka-Ma Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa zajmuje się produkcją tych łatwych w użytkowaniu bran. Wystarczy mieć do nich specjalnego pilota, który uruchamia napęd silnikowy, znajdujący się zazwyczaj na suficie garażu.

Segmentowany rodzaj bramy określa się również jako brama rolowana w Sztumie. Nawija się ona albo w rolkę, albo bezpośrednio rozkłada na suficie oszczędzając przy tym miejsce. Taka konstrukcja jest bezpieczna oraz nie ma z nią żadnych problemów technicznych, gdy jest prawidłowo eksploatowana.

Brama garażowa segmentowa – co można powiedzieć o tej uchylnej?

Brama garażowa w Kwidzynie, która posiada układ uchylny, jest wybierana przez osoby, które chcą zaoszczędzić wiele pieniędzy. Jest ona znacznie tańsza w skonstruowaniu, niż segmentowa, jednak jest to spowodowane jej działaniem.

Uchylanie się bramy zajmuje dużo miejsca na posesji lub przed nią, przez co nie może być zamontowana wszędzie. Jednocześnie osoby, które posiadają wolną przestrzeń bez problemu mogą się na nią zdecydować.

Konstrukcja ta jest również bardzo prosta do stworzenia. Jest to nic innego jak zwykła brama, która dodatkowo posiada układ hydrauliczny, który ją zamyka oraz otwiera. Działa to na bazie napędu, który zlokalizowany jest po obydwu stronach konstrukcji.

Trudno jest wybrać między bramą segmentową a uchylną. Lepszym rozwiązaniem jest jednak ta segmentowa, która może być montowana niezależnie od powierzchni.

Dodaj komentarz