Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Wybór bramy garażowej to trudne zadanie. Podczas jej zakupu należy uwzględnić wielkość garażu, kształt wejścia do niego oraz długość podjazdu. Każdy z tych czynników będzie wymagał dobrania innego typu drzwi garażowych. Jakie wyróżniamy rodzaje bram garażowych? Odpowiedź znaleźć można poniżej. 

Jakie są rodzaje bram garażowych?

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Najczęściej składają się one z 3 do 8 segmentów. Ze względu na sposób otwierania się możemy podzielić je na górne i boczne. Pierwsze z nich chowają się pod sufitem, a drugie przy ścianie. Ogromnym atutem tego rodzaju zamknięcia jest fakt, że brama nie zajmuje dużo miejsca. Można ją także z łatwością dostosować do dowolnego kształtu garażu.

Innym typem drzwi garażowych są tzw. bramy rozwierne. Jest to typ, który powoli wychodzi z użycia ze względu na fakt, że potrzebuje kilku metrów przestrzeni przed garażem, aby się w pełni otworzyć. Nie będą one więc najlepszym wyborem w przypadku garaży, które wychodzą wprost na ulicę. Ich otwarcie może również stanowić problem podczas śnieżnych zim. Są one jednak cenione wśród użytkowników ze względu na swoją prostotę. Ten i inne rodzaje bram znaleźć można wyszukując w Google frazę bramy garażowe w Raciborzu.

Bramy garażowe – jakie jeszcze ich rodzaje wyróżniamy?

Kolejnym popularnym rodzajem drzwi garażowych są bramy rolowane, zwane także żaluzjowymi. Ich działanie można porównać do rolet okiennych. Podobnie jak bramy segmentowe typ ten ceniony jest za oszczędność miejsca potrzebnego do ich otwarcia. Bramy te charakteryzują się również dużą szczelnością, a także uniwersalnością. Są one doskonałym wyborem w przypadku wąskich garaży o krótkim podjeździe.

Ostatnim omawianym rodzajem są bramy uchylne. Jest to typ drzwi otwierany ręcznie do góry, gdzie brama wędruje pod sufit po specjalnych prowadnicach. Sprawdzi się on w przypadku garaży z nadprożem niższym niż standardowe 20 cm. Wadą tego typu rozwiązania jest jednak słaba szczelność i miejsce potrzebne na ich otwarcie. Bramę dostosowaną do własnych potrzeb znaleźć można wchodząc na stronę internetową producenta PORTA FORTE.

 

Dodaj komentarz