Jaki olej wybrać do agregatu prądotwórczego?

agregat pradotworczy

Niezwykle trudno, byłoby funkcjonować na co dzień bez prądu. Większości z nas, trudno to sobie nawet wyobrazić. Prąd, niezbędny jest nam praktycznie wszędzie: w domu, w pracy czy nawet w podróży. Właśnie z tego względu, powinniśmy brać pod uwagę ewentualne przerwy, które mogą wystąpić w dostawach prądu. Jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji, warto zastanowić się nad zakupem agregatu prądotwórczego. Aby agregat działał prawidłowo, potrzebny jest olej. Ale czym kierować się wybierając odpowiedni olej?

W jakich sytuacjach, przydadzą się agregaty prądotwórcze?

Na co dzień, każdy z nas korzysta z wielu urządzeń, które do swojego działania potrzebują prądu. Z tego względu, jakiekolwiek awarie mogą okazać się dużym problemem. W szczególności dla firm, które potrzebują na przykład stałego dostępu do internetu. Żebyśmy byli pewni, że przerwa w dostawach prądu w żaden sposób nie wpłynie na pracę naszej firmy, warto jest zapewnić agregaty prądotwórcze. Dzięki nim, nie będziemy narażeni na żadne przerwy w pracy oraz przede wszystkim na straty finansowe. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, potrzebny będzie odpowiedni olej aby funkcjonował on w prawidłowy sposób.

Jaki olej do agregatu prądotwórczego z silnikiem diesla?

Agregat prądotwórczy z silnikiem diesel, wymaga odpowiedniej konserwacji która wpływa na jego żywotność. Aby uniknąć jakichkolwiek usterek, powinniśmy mieć wiedzę na temat tego, jak często powinien być wymieniany olej. Pierwsza wymiana, powinna odbyć się bardzo szybko, już po 10h prazy. Jeśli chodzi o kolejne wymiany, powinny się odbyć po roku bądź gdy minie 100 godzin pracy. Jeśli nasz agregat, funkcjonuje w cięższych warunkach, wymiany oleju powinny odbywać się częściej. Przed każdym uruchomieniem, powinno się sprawdzać stan oleju, pozwoli to uniknąć poważniejszych awarii.

Jeśli chodzi o wybór oleju, to odbywa się to na podobnej zasadzie jak wybór oleju do samochodu, do każdego rodzaju silnika pasuje odpowiedni olej. To, jaki olej będzie odpowiedni, zazwyczaj opisane jest w instrukcji obsługi. Jest tam dokładnie opisane, jaki olej będzie odpowiedni dla jakiego modelu agregatu. Szczególną uwagę, powinniśmy poświęcić klasyfikacji olejów, a dokładniej dotyczącą symbolu SAE. Jest ona bardzo istotna, ponieważ opisuje ona jakie właściwości mają oleje przy różnych temperaturach.

Podsumowując, odpowiedni opis oleju przeznaczonego do agregatu prądotwórczego jest niezwykle ważna i wpływa na jego poprawne funkcjonowanie. Wysokiej jakości olej, wpłynie na długą oraz bez problematyczną pracę, więc jeśli chcemy korzystać z agregatu przez długi czas, warto abyśmy zadbali o poprawny dobór oleju.

Dodaj komentarz