Czym jest szalunek tracony i kiedy się go wykorzystuje?

szalunek tracony

Budowa domu to dość skomplikowany proces, dlatego warto dokładnie określić, jaki rodzaj budowli jest nam potrzebny, zatrudnić doświadczonych specjalistów, jak również budować zgodnie z projektem. W dzisiejszych czasach doświadczona ekipa budowlana jest na wagę złota. Istotnym elementem, który wpływa na tempo budowy domu oraz jego stabilność są oczywiście szalunki. Warto inwestować w szalunek tracony. Dlaczego?

Czym jest szalunek tracony?

Decydując się na budowę domu, zdecydowanie musimy podjąć wiele decyzji, które będą miały automatycznie przełożenie na tempo pracy. Do budowy domu jednorodzinnego powinniśmy stosować technologie i rozwiązania, które zapewnią stabilność konstrukcji, jak również możliwość bezpiecznego użytkowania domu.

Szalunek tracony to szalunek, który wykonany jest z płyty cementowo-wiórowej, połączony cynkowanym kształtownikiem. Zadaniem szalunku jest oczywiście nadanie wlewanej mieszance odpowiedniego kształtu. Tego typu szalunek znacząco ułatwia pracę, skraca jej czas, nie generuje niepotrzebnych odpadów. Jest również rozwiązaniem w pełni bezpiecznym. Szalunki tracone dostępne są w różnych formach i rozmiarach.

Produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych. Co to oznacza dla inwestora?

Budując dom, na pewno wykorzystamy różnego rodzaju produkty budowlane oraz innego typu materiały. Produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych – MILES oznacza, że dana firma produkuje i oferuje swoim klientom materiały potrzebne między innymi do wykonania różnego rodzaju zbrojeń budowlanych, konstrukcji stalowych. Możemy kupić pręty, druty, belki stalowe, teowniki czy ceowniki, a także profile.

Zaletą współpracy z producentem jest to, że:

  •  mamy dostęp do szerokiej i kompleksowej oferty,
  • możemy zamówić coś indywidualnie,
  • towar jest dostępny i nie trzeba na niego czekać,
  • możemy zamówić większą ilość towaru,
  • firma dysponuje asortymentem w różnej specyfikacji,
  • możemy liczyć na szybki i bezpośredni transport na budowę.

Dodaj komentarz