Brodzik płaski czy podpłytkowy?

łazienka

Nieodzownym elementem kabiny prysznicowej jest brodzik. Odpowiednio dobrany zagwarantuje nam komfort i pełne zadowolenie. Ostatnio najpopularniejsze stały się brodziki płaskie i podpłytkowe. Oba mają wiele zalet i ciekawie się prezentują. Różnią się jednak sposobem montażu, dlatego nie zawsze będziemy mogli wykorzystać je w naszej łazience…

Brodziki płaskie i podpłytkowe to wygodne modele, które pasują niemal do każdego wnętrza. Doskonale zaprezentują się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Zanim jednak zdecydujemy się na jeden z nich, warto poznać ich specyfikę oraz kilka kwestii technicznych. Będziemy mieć wtedy pewność, że zakupiony model to dobry wybór, który sprawdzi się przez wiele lat.

Brodzik ukryty

Kabina prysznicowa zamontowana bezpośrednio na podłodze to bardzo efektowne i wygodne rozwiązanie. Szczególnie polecane jest osobom starszym czy niepełnosprawnym, gdyż wejście pod prysznic pozbawione jest jakichkolwiek barier architektonicznych. Ponadto otrzymujemy wtedy jednolitą  przestrzeń, zabudowaną np. tymi samymi płytkami, która sprawia, że wnętrze wydaje się większe i bardziej przestronne. Niestety, mimo ogromnych chęci, nie zawsze brodzik ukryty będzie możliwy do zamontowania w naszej łazience.

– By postawić kabinę prysznicową bezpośrednio na podłodze, musimy pamiętać, że nasza łazienka musi spełnić kilka wymagań technicznych. Do montażu brodzika podpłytkowego potrzebujemy około 15 cm przestrzeni w podłodze. Nieodpowiednia grubość stropu uniemożliwi nam schowanie elementów konstrukcyjnych takich, jak bryła brodzika z wbudowanym 2% spadkiem, mata uszczelniająca, odpływ liniowy lub kratka ściekowa czy syfon o wysokiej przepustowości – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Jeśli jednak mamy pewność, że wnętrze spełnia te wymagania – nie wahajmy się. Łazienka z kabiną i ukrytym brodzikiem zaprezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie.

A może brodzik płaski?

Brodzik płaski to bardzo estetyczna propozycja, która będzie pasować do łazienki dużej, jak i małej oraz do każdego stylu, w jakim jest urządzona. Może być też doskonałym zamiennikiem brodzika podpłytkowego, jeśli zlicujemy go z poziomem podłogi. Zaprezentuje się wtedy równie efektownie. Co warto wiedzieć o tym modelu?

Brodziki płaskie dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, antracytowym oraz cemento i wykonane są zwykle z akrylu lub konglomeratu marmurowego. Oba materiały charakteryzuje antybakteryjna powierzchnia oraz odporność na zawilgocenia i zagrzybienia. W sklepach znajdziemy głównie modele płaskie półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, symetryczne, asymetryczne lub pięciokątne. Ale to nie wszystkie możliwości. Istnieją również rozwiązania, pozwalające na ich personalizację.

– Brodziki konglomeratowe Kyntos i Teos marki Radaway dostępne są w programie „Na miarę”. Usługa umożliwia docięcie produktów do pożądanego kształtu i dopasowanie ich do wnętrza – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Brodzik na wymiar warto wybrać, jeśli w łazience występują słupy lub nietypowe wnęki, ponieważ dzięki niemu będziemy w stanie optymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Ostatnia wskazówka…

Kompletując kabinę i brodzik, warto korzystać z zestawów tego samego producenta. Będziemy mieć wtedy pewność, że produkty będą idealnie do siebie pasować, co gwarantuje szczelność i komfort codziennej kąpieli.

Dodaj komentarz