Czym charakteryzuje się bateria umywalkowa nablatowa wysoka?

bateria umywalkowa

Istnieje kilka rodzajów baterii umywalkowych, na które może zdecydować się osoba poszukująca optymalnego, funkcjonalnego rozwiązania dopasowanego do swoich preferencji, potrzeb i charakteru pomieszczenia. W sprzedaży są dostępne przede wszystkim baterie ścienne, podtynkowe i stojące. Ostatnim rodzajem jest bateria nablatowa. Czym się charakteryzuje?

Cechy umywalkowej baterii nablatowej

Bateria umywalkowa nablatowa wysoka to produkt, który ze względu na swoją konstrukcję cieszy się dużą popularnością w nowoczesnych domach, mieszkaniach, także w obiektach użyteczności publicznej, urzędach i firmach. Jest to bateria stojąca — montuje się ją bezpośrednio na blacie, nie w ścianie. Nie jest także elementem instalowanym na umywalce, tylko tuż za nią. Najczęściej taki model wykorzystywany jest w aranżacji łazienek, gabinetów SPA i pokoi kąpielowych,  których użytkownicy korzystają z umywalek wolnostojących w formie misy. Konieczne jest w ich montażu wykonanie otworu w blacie, ponieważ to właśnie pod nim będzie znajdować się cała instalacja i poszczególne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i działania baterii. Jeśli dojdzie do awarii lub uszkodzenia, wystarczy otworzyć szafkę, na której zamontowany jest blat i bateria, gdyż właśnie tam będzie znajdować się cała instalacja.

Do czego służy odpływ liniowy?

Przy montażu umywalki i baterii należy pamiętać także o tym, by zainstalować odpływ liniowy slim. Mogą one przyjmować różną formę i wymiary. Ich montaż nie jest jednak skomplikowany, a co ważne — prezentują się estetycznie i nowocześnie, dlatego pasują do praktycznie każdego wnętrza i aranżacji łazienki. Tego typu element podłącza się bezpośrednio do systemu kanalizacyjnego. Bez problemu odprowadza wodę i świetnie komponuje się z bateriami nablatowymi. Warto pamiętać o tym, iż każdy odpływ może cechować się inną wysokością i szerokością, a także przepustowością, dlatego wybór modelu powinien być uwarunkowany jego parametrami i potrzebami użytkowników łazienek.

Dodaj komentarz