Czym są sejfy wrzutowe i jakie mają zastosowanie?

jak dobrze dobrac sejf

Praca w niektórych branżach wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo właścicielom i pracownikom obiektów. Jednymi z takich przemyślanych produktów są sejfy z wrzutnią. Sejf chroni cenne dokumenty, kosztowności oraz gotówkę przed niepowołanymi osobami. Dostęp do zawartości sejfu mają jedynie osoby uprawnione.

Czym charakteryzuje się sejf wrzutowy?

Sejf z wrzutnią montuje się zazwyczaj wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ochrony cennych przedmiotów. Sejf posiada specjalny otwór wrzutowy, którym każdy pracownik może wrzucać do wnętrza kasetki dokumenty lub gotówkę. Pomaga to w szybki i sprawny sposób ochronić utarg dzienny. Do sejfu dostęp mają jedynie osoby uprawnione, które posiadają klucz lub znają szyfr do otwarcia pancernej szafki.

Wysokiej jakości sejf z wrzutnią jest bardzo odporny na sforsowanie, a odpowiednia wielkość otworu chroni wnętrze przed wyciągnięciem dokumentów lub pieniędzy ze środka. Zamek może być elektroniczny, szyfrowy lub na otwierany za pomocą zwykłego klucza. Wielkość szafy pancernej również może być różna i można ją łatwo dobrać do swoich potrzeb. Szafki z wrzutnią można montować praktycznie wszędzie, służą do przechowywania drogocennych rzeczy w firmach oraz w prywatnych posiadłościach.

Gdzie sprawdzi się sejf wrzutowy?

Przeważnie sejfy z wrzutnią stosuje się w sklepach, ale idealnie sprawdzają się również w kancelariach prawnych, w prywatnych gabinetach oraz w biurach. Otwór wrzutowy może znajdować się na górze sejfu lub w miejscu dyskretnym,  np. na boku. W takim sejfie można przechowywać cenne przedmioty, ale również sprzęt komputerowy, a nawet broń i amunicję. Do wnętrza sejfu mają dostęp tylko uprawnione osoby, pozwala to chronić przedmioty i kosztowności przed kradzieżą.

Pojemne sejfy depozytowe można montować na ścianie, w podłodze oraz w miejscach ukrytych. Metalowa konstrukcja zapewnia solidność oraz chroni wnętrze przed sforsowaniem. Sejf z wrzutnią może być całkowicie ognioodporny, co chroni gotówkę oraz ważne dokumenty przed uszkodzeniem. Kasy pancerne montuje się również w szafach, co jest świetnym rozwiązaniem w hotelach oraz w placówkach medycznych i sportowych. Warto dodać, że specjalny system zabezpiecza przechowywane przedmioty przed wyjęciem ich poprzez otwór wrzutowy. Takie rozwiązanie jest idealne w sklepach o dużym utargu, gdzie zachodzi konieczność ochrony gotówki przed kradzieżą. Sejf z wrzutnią zapewnia więc bezpieczeństwo nie tylko właścicielowi obiektu, ale również pracownikom, którzy tam pracują.

Dodaj komentarz