Designerskie i nowoczesne – nowa linia palenisk od UNICO

palenisko

Ludzi zawsze przyciągało bezpieczeństwo, ciepło i atmosfera, jaką daje bliskość ognia. Paleniska ogrodowe to nowoczesna i wygodniejsza wersja dawnych ognisk. Ten miły dodatek do spotkań towarzyskich i grillowania na świeżym powietrzu to także atrakcyjny element otoczenia. Obie te funkcje łączą inspirowane naturą paleniska ogrodowe Garden Line od UNICO.

Wielu dzisiejszych właścicieli domów szuka czegoś więcej niż tradycyjny taras i grill na podwórku. Obecnie w ogrodach projektuje się liczne atrakcje, takie jak stawy, ogrody warzywne, kuchnie na świeżym powietrzu i paleniska, które pozwalają spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, zapewniając przytulne miejsce w chłodne wieczory i poza sezonem letnim. Zanim zaczniemy marzyć o księżycowych nocach i opiekanych piankach, oto, co warto wziąć pod uwagę, przed zakupem paleniska ogrodowego.

Pomysły na palenisko w ogrodzie

Wybór paleniska ogrodowego powinien być poprzedzony odpowiedzią na pytanie, na jakiej jego funkcji zależy nam najbardziej. Równie ważne są walory estetyczne. Jak w przypadku większości produktów, także i tutaj każdy będzie miał inne oczekiwania. Wychodząc im naprzeciw, firma UNICO wprowadziła do swojej oferty linię palenisk ogrodowych Garden Line, składającą się z 4 kolekcji produktów. – Geo to nowoczesne, proste, geometryczne formy. Oval charakteryzuje się zaoblonymi kształtami inspirowanymi naturą. Divi zaskakuje nieoczywistymi formami, a Functional, czyli paleniska wielofunkcyjne, wyposażono w szereg dedykowanych akcesoriów do grillowania, pieczenia czy smażenia. – wymienia Mateusz Kalita, właściciel studia projektowego CALM DESIGN. Unikalny design i zastosowane technologie są efektem współpracy obu firm.

Funkcje paleniska w ogrodzie i nie tylko

Ci, którzy cenią pragmatyzm, docenią także stoły z funkcją paleniska, tworzące w ogrodzie czy na tarasie centrum biesiad z rodziną i przyjaciółmi. Amatorzy posiłków na świeżym powietrzu spełnią się doglądając potraw na profesjonalnym grillu. Duże palenisko, opalane drewnem, z płytą grzewczą i różnymi akcesoriami to wymarzone miejsce do przyrządzania posiłków w plenerze. Wieczory w towarzystwie palenisk z systemem różnych wkładów – na drewno, gaz czy bioetanol – z pewnością będą okazją do wyciszenia i relaksu. Nieoczywiste projekty, łączące funkcjonalność paleniska ogrodowego z pięknem płonącej rzeźby, to gratka dla miłośników niebanalnych i inspirujących form. Co z rozmiarem? W tej kwestii także jest wiele opcji do wyboru. – Paleniska ogrodowe w linii Garden Line są dostępne w rozmiarach od 50 cm do 200 cm, co sprawia, że produktami cieszyć można się bez względu na to, czy ma się do dyspozycji taras, niewielki ogródek, czy dużą, otwartą przestrzeń. – zauważa Tomasz Kostecki, dyrektor handlowy UNICO.

Gdzie ustawić palenisko ogrodowe?

Tworząc przestrzeń wokół paleniska ogrodowego, warto zadbać nie tylko o komfortową przestrzeń, ale także o bezpieczeństwo przebywających w pobliżu osób. – Planując miejsca do siedzenia weźmy pod uwagę, by znajdowały się w takiej odległości od ognia, by ludzie mogli bezpiecznie wstać i się poruszać. Wbudowane siedziska lub ciężkie krzesła czy fotele, mogą ich skutecznie powstrzymać przez zbytnim zbliżaniem się do paleniska – podpowiada ekspert. Najlepiej ustawić przenośne palenisko na ognioodpornej powierzchni, takiej jak metal, kostka brukowa lub cegła. Niektóre można umieścić bezpośrednio na drewnianym pokładzie lub na trawie, generalnie na utwardzonym terenie. Zawsze jednak trzeba się upewnić, że palenisko znajduje się z dala od materiałów łatwopalnych, w tym drzew, liści i konstrukcji, takich jak drewniana pergola, składzik czy dom.

Dodaj komentarz