Siatka ogrodzeniowa – rodzaje. Co wybrać?

ogrodzenie

Siatki ogrodzeniowe wyróżniają się niską ceną, prostym montażem i trwałością, dlatego już od lat wybierane są do tworzenia ogrodzeń na różnych posesjach. Jak wybrać odpowiednią siatkę ogrodzeniową? Pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych kwestii. Sprawdź je!

Ogrodzenie z siatki – dlaczego warto?

Siatkowe ogrodzenia cieszą się dużym powodzeniem przy grodzeniu posesji domów jednorodzinnych, działek, sadów, ogrodów, a także używane są powszechnie w przemyśle, leśnictwie, rolnictwie i innych branżach.

Wśród głównych zalet siatek ogrodzeniowych znajdują się:

  • Atrakcyjna cena – jest to jeden z najtańszych materiałów ogrodzeniowych,

  • Trwałość i wytrzymałość – właściwie zamontowana siatka może służyć latami,

  • Prosty i szybki montaż – z podmurówką lub bez niej,

  • Różne warianty do wyboru – dzięki temu siatkę można dopasować do konkretnego przeznaczenia.

Jaki rodzaj siatki ogrodzeniowej wybrać?

Do kategorii siatek ogrodzeniowych zalicza się szeroka gama materiałów o zróżnicowanych formach i właściwościach. Właśnie dlatego przed wykonaniem ogrodzenia warto zapoznać się bliżej z ich różnymi wariantami.

Siatki dzielą się na kilka różnych typów pod kątem ich sposobu produkcji. Najczęściej spotykane są siatki plecione, które składają się ze splatanych ze sobą drutów tworzących charakterystyczne romby. Stosowane są także siatki zgrzewane, do których produkcji stosuje się druty zgrzewane ze sobą.

Osobną kategorią ogrodzeń siatkowych są panele ogrodzeniowe z siatki drucianej zgrzewanej. Zaliczane są do nich również panele przetłaczane określane także jako 3D.

Rodzaj siatki ogrodzeniowej dobiera się zależnie od efektu, jaki pragnie się uzyskać. Bardziej estetycznie wyglądają ogrodzenia z paneli, natomiast te z siatki plecionej są najtańsze.

Siatka na ogrodzenie – ocynkowana czy powlekana PCV?

Duże znaczenie przy wyborze siatki na ogrodzenia ma także jej wykończenie. Tutaj producent siatek – http://sitodrut.com.pl może zaoferować dwa główne typy siatek, czyli ocynkowane i powlekane PCV.

Tańszy wybór to siatki ocynkowane, które chronione są przed korodowaniem za pomocą warstwy cynku. Siatki powlekane PCV także są antykorozyjne, ale dodatkowo mają także estetyczny wygląd, na przykład mogą mieć kolory zielony, szary czy brązowy.

Siatki ogrodzeniowe – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Dobierając siatki, trzeba zwrócić uwagę na wielkość oczek oraz na wysokość siatki, dopasowując ją do oczekiwanej wysokości ogrodzenia.

Nie można zapominać również o zakupie niezbędnych dodatków do montażu siatki, w tym o drucie napinającym, który potrzebny jest przy siatce plecionej. Dzięki niemu siatka będzie odpowiednio napięta i trwała.

Dodaj komentarz