Głowica harwesterowa – jakie ma zastosowanie?

maszyna do wycinania drzew

W przypadku prac w lesie i obróbki drewna wykorzystywane są obecnie nowoczesne urządzenia. Dużych rozmiarów maszyny zdecydowanie ułatwiają prowadzenie wycinki czy obróbki drewna. Sprawiają, że można bardzo sprawnie poradzić sobie z zajęciem się nawet dużym obszarem lasu. Dodatkowo nowoczesne maszyny wpływają na większe bezpieczeństwo wszystkich prowadzonych prac. Mogą sprawdzać się bardzo dobrze w konkretnym zastosowaniu i postawienie na tego rodzaju sprzęty może dawać znakomite rezultaty. Dowiedz się zatem czym jest i jakie ma zastosowanie głowica harwesterowa.

Harwestery – nieoceniona pomoc przy pracach w lesie

Harwestery to popularne maszyny, które są wykorzystywane przy zrębie drewna. Sama głowica harwesterowa stanowi główny element urządzenia, który jest używany w przypadku realizacji zrębu. Ma bezpośredni kontakt z drewnem. Głowica wyposażona jest w chwytak oraz noże tnące. Dzięki temu umożliwia bardzo komfortowe prowadzenie konkretnych prac w lesie i uzyskanie w związku z tym bardzo dobrych rezultatów. Prowadzenie zrębu dzięki nowoczesnym urządzeniom może przebiegać w bardziej komfortowy sposób i można czerpać większe zadowolenie z wybrania najlepszych do tych zadań urządzeń.

Zastosowanie głowicy

Sama głowica może posiadać wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystywana jest do prowadzenia wycinki drzew w konkretnym miejscu. Zamontowane na niej noże tnące są w stanie poradzić sobie z wycięciem drzew o różnej średnicy. Wystarczy jedynie prawidłowo dopasować głowicę, aby móc komfortowo prowadzić wycinkę w danym miejscu.

Dodatkowo za pomocą głowicy można również z łatwością usunąć gałęzie z pnia. Dzięki temu możliwe jest łatwe przygotowanie ściętego drzewa do załadunku. Już w trakcie wycinki możliwe będzie przeprowadzenie wstępnej obróbki.

Dzięki umieszczonemu w głowicy chwytakowi można również z łatwością załadować drzewo do transportu. Wystarczą przyczepy samozaładowcze, aby umieścić na nich przygotowane wcześniej drzewa. Następnie wystarczy już jedynie przetransportować je do miejsca docelowego.

Dodaj komentarz