Kleje do ciepłej podłogi

podłoga

Ogrzewanie podłogowe jest efektywnym i energooszczędnym rozwiązaniem, które coraz częściej można spotkać w polskich domach. Warto pamiętać, że system ten wymaga zastosowania odpowiednich klejów do montażu materiałów posadzkowych.  

Powodów, dla których z roku na rok rośnie popularność ogrzewania podłogowego, jest wiele. Do jego zalet niewątpliwie należą ekologiczność, niskie koszty eksploatacji oraz gwarancja bardzo korzystnego dla człowieka rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Równie istotne są względy aranżacyjne – wszystkie elementy instalacji są ukryte w podłodze, co zwiększa swobodę przy urządzaniu wnętrza. Ponadto system ten ogranicza unoszenie się kurzu i w rezultacie jest bardzo przyjazny dla alergików. Jeżeli jednak chcemy w pełni cieszyć się przyjemnym ciepłem pod stopami, to nie zapominajmy o zastosowaniu odpowiedniego kleju podczas montażu okładziny podłogowej. W portfolio firmy Soudal znajdziemy profesjonalne kleje do różnych materiałów posadzkowych, które są wysoce odporne na szeroki zakres temperatur i doskonale sprawdzą się w przypadku podłoża z ogrzewaniem podłogowym.

Klej Premium LVT

Trwałe zamocowanie nowoczesnych paneli LTV ((Luxury Vinyl Tiles) zapewni nam klej Premium LVT marki Soudal. Jest to klej w paście, który ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych i konstrukcyjnych. Odznacza się bardzo mocnym chwytem początkowym i dużą wytrzymałością mechaniczną. Z powodzeniem możemy go użyć również do klejenia paneli LVT na ścianach i suficie. Krótki minimalny czas odparowania (10 minut) i stosunkowo długi czas otwarty (maksymalnie 30 minut) pozwoli nam sprawnie zrealizować prace montażowe.

Klej MS-30 Plus

Z kolei do klejenia każdego rodzaju drewna (w tym egzotycznego) do wszelkich podłoży budowlanych przeznaczony jest klej MS-30 Plus firmy Soudal. Klej ten charakteryzuje się trwałą elastycznością i bardzo wysoką siłą spajania. Ponieważ nie zawiera w swoim składzie wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów, to ryzyko deformacji parkietu zostaje praktycznie wyeliminowane. Jego atutem jest również łatwość aplikacji – nakładany pacą zębatą formuje stabilne ścieżki i nie rozlewa się po podłożu.

Zarówno klej Premium LVT do wykładzin z nowoczesnych tworzyw sztucznych, jaki i klej do parkietu MS-30 Plus są prawie bezwonne i całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Mają bardzo niską emisję związków lotnych, co potwierdza certyfikat EC1 Plus.

Dodaj komentarz