Monitoring domowy – jak go zamontować?

monitoring

Systemy monitoringu domowego pozwalają na prowadzenie podglądu budynku z zewnątrz i od wewnątrz. Jak zamontować monitoring w domu? Kluczowe znaczenie ma zarówno wybór samego systemu, jak i firmy, która przeprowadzi jego instalację.

Dlaczego warto zamontować monitoring w domu?

Montaż monitoringu w domu jednorodzinnym wiąże się z wieloma korzyściami. Pozwala on na prowadzenie podglądu, co poprawia poziom bezpieczeństwa, a ponadto ma działanie prewencyjne.

Nowoczesne systemy monitoringu – https://network-elements.pl/oferta/monitoring-cctv oferują różnorodne możliwości, także we współpracy z innymi instalacjami bezpieczeństwa, na przykład alarmem, systemem kontroli dostępu. Dzięki temu można uzyskać bardzo wysoki poziom ochrony dla domowników i mienia.

Rodzaje systemów monitoringu do domu

Obecnie dostępne systemy monitoringowe do domów jednorodzinnych to rozbudowana rodzina produktów. Na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Najczęściej zamawiane są systemy wykorzystujące nowoczesne kamery IP, które cechują się wysoką rozdzielczością, dlatego pozwalają na odczytanie rysów twarzy, tablic rejestracyjnych i innych detali. System może wtedy pozwalać na dostęp do obrazu i dźwięku z kamer także na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych, co znacznie ułatwia kontrolowanie posesji i wnętrza domu.

Systemy monitoringu dzielone są także na dwie kategorie pod kątem ich sposobu montażu:

  • monitoring przewodowy – wymaga prowadzenia okablowania

  • monitoring bezprzewodowy – łączność odbywa się za pośrednictwem internetu, sieci radiowych

Jaki monitoring wybrać do domu jednorodzinnego?

Wybór odpowiedniego systemu monitoringowego do domu w dużej mierze warunkowany jest indywidualnymi wymaganiami oraz czasem jego montażu.

Gdy dom został już wzniesiony, częściej wykonuje się w nim instalację bezprzewodową, która montowana jest bezinwazyjnie. Z kolei systemy przewodowe częściej zakładane są w trakcie remontów oraz przy budowie nowych domów.

Wybór systemu powinien bazować także na obszarach, jakie mają być monitorowane. Kamery mogą być nieruchome albo mogą poruszać się, by uzyskać większy zasięg. Chętnie wybierane są także kamery z podczerwienią, które pozwalają na nagrywanie nocą.

Jaką firmę wybrać do montażu monitoringu?

Aby system monitoringowy w domu jednorodzinnym działał sprawnie, warto zdecydować się na dobrą firmę oferującą usługi w ramach projektowania i montażu instalacji.

Firma specjalizująca się w montażu systemów bezpieczeństwa przygotuje plan instalacji uwzględniający potrzeby klienta, a następnie dobierze do niego odpowiednie komponenty i wykona montaż i uruchomienie systemu.

Wybrane systemy bezprzewodowe można także zamontować we własnym zakresie, dlatego nie wymagają one wtedy pomocy ekipy.

Dodaj komentarz