Oaza komfortu

salon

Zanurzony w przyrodzie dom zbudowany został w technologii litego drewna, i jest w pełni ekologiczny. Bujna zieleń starodrzewia zagląda do wnętrza przez wielkie przeszklenia. Dom i otoczenie wzajemnie się przenikają. A efekt ten dodatkowo wzmacnia aranżacja wnętrza autorstwa arch. Eweliny Jankowskiej z pracowni EV Architects. 

Przewaga bieli i grafiki

Elegancka, przytulna przestrzeń utrzymana jest w bieli i graficie, ocieplanych przez odcień jasnego drewna, który wnosi tu surowy akcent natury. Dom podzielono na dwie strefy. Parter to część reprezentacyjna, którą tworzy salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, gabinet, siłownia, garderoba, łazienka, pokój gościnny i toaleta. Na piętrze, mającym prywatny charakter, znalazły się: sypialnia z łazienką i dwiema garderobami, dwa pokoje dziecięce oraz łazienka.

Drewniany parkiet

Wnętrza spaja położony na większości podłóg drewniany parkiet. Podobny odcień mają okładziny ścienne i sufitowe w formie niezwykle modnych lameli. Akcentujący swoją obecność naturalny materiał ociepla rozległe przestrzenie wnętrz, sprawia, że stają się przytulne. W przemyślany sposób dobrane zostało wyposażenie, którego oszczędny styl koresponduje z modernistyczną bryłą domu. Swoje miejsce ma tu wiele klasyków pochodzących od tak zacnych marek jak Vitra czy USM.

Zabudowana kuchnia

Nie zabrakło tu również indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań. Należy do niech dostarczona przez markę ZAJC zabudowa kuchni. Matowa czerń i biel lakierów oraz blatów jest niczym „yin i yang”. Kontrastowa i uzupełniająca się. Wzajemne oddziaływanie tych przeciwieństw daje harmonijną elegancję. Marka ZAJC dostarczyła również wykonaną na wymiar garderobę, co pozwoliło na efektywne zagospodarowanie powierzchni pod skosem dachu. Innym „szytym na miarę” rozwiązaniem jest zabudowa regału przechodząca w stanowisko „home office”, fornirowana szafka pod telewizor zintegrowana z biokominkiem w salonie, czy też system wiszących szafek w sypialni i łazienkach wykończonych w białym połysku.

– Praca nad tą realizacją była ogromną przyjemnością. Wszystko w tym projekcie jest koherentne, co jest absolutnie wyjątkowe. Domy na osiedlu EkoRezydencje są skonstruowane z drewna, bez użycia szkodliwej „chemii”, i jest tu wiele ekologicznych rozwiązań. Tego typu budynki przyciągają osoby, które dokonują przemyślanych wyborów, szukają w życiu balansu. Dlatego też wnętrze zaprojektowane zostało w stonowany, elegancki sposób, a dobrane do niego wyposażenie jest najwyższej jakości. To gwarantuje, że dom oprze się upływowi czasu – podsumowuje arch. Ewelina Jankowska z pracowni EV Architects.

Dodaj komentarz