Podłogi drewniane – dlaczego warto je wybierać?

drewniane podlogi

Podłogi drewniane są zawsze w modzie. Ich wygląd i dobre parametry cieplne i akustyczne sprawiają, że od dawna są por zadane w niejednym domu.

Podłogi drewniane – jakie są ich podstawowe zalety?

Podłogi drewniane w Poznaniu słyną przede wszystkim ze swojej estetyki, izolacji akustycznej i termicznej, a także elegancji i trwałości. W jaki sposób je wykończyć, aby prezentowały się znakomicie? Odpowiedzią są nowoczesne listwy przypodłogowe. Źle dobrane mogą zniszczyć całą aranżację. Dlatego też warto poświęcić ich doborowi choć odrobinę czasu. Istotną kwestią podczas ich zakupu jest wysokość. Na rynku spotkać można produkty od 6 do 15 cm wysokości. Kluczowe jest zachowanie optymalnych proporcji pomieszczenia. Znaczenie ma kolor podłogi, wysokość ścian, metraż pomieszczenia oraz jego ogólna stylistyka. Warto potraktować listwę przypodłogową jako element ściany i to właśnie do niej ją dobrać. Wówczas pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wyższego optycznie niż jest w rzeczywistości. Listwy przypodłogowe to rozwiązania, które znajdują zastosowanie w każdym domu. Mogą być wykonane z poliuretanu, duropolimeru, ale też z MDF, drewna, PCV, stali czy aluminium. Ci, którzy lubią dodatkowe efekty wizualne, na pewno docenią możliwość nabycia listew przypodłogowych z oświetleniem LED. W ten sposób można zyskać praktyczne i efektowne wykończenie podłogi. Poza tym listwy przypodłogowe ograniczają ryzyko ubicia czy zarysowania ściany, na przykład podczas przeprowadzki, przenoszenia sprzętu czy codziennych prac związanych ze sprzątaniem mieszkania. 

Tartak – jakie materiały i surowce można w nim nabyć?

Tartak w Poznaniu jest odpowiednim miejscem do pozyskania materiałów drzewnych. Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni mogą zaopatrywać się w drewno do rozmaitych celów – od pracy codziennej po hobby. W jego ofercie znajduje się drewno, które może zostać przeznaczone na przykład do rozbudowy ogrodowej, takiej jak altany, komórki, tarasy oraz inne niewielkie elementy architektury drewnianej. 

Dodaj komentarz