Szafki łazienkowe wiszące czy stojące – jakie wybrać?

jakie szafki do lazienki

Meble łazienkowe to przede wszystkim funkcjonalność i wygoda użytkowania. Aby jednak łazienka estetycznie się prezentowała, poszczególne elementy wyposażenia powinny do siebie pasować stylistycznie. Przy aranżacji łazienki, mamy do wyboru szafki łazienkowe wiszące bądź stojące. Na który model się zdecydować? Podpowiadamy.

Spis treści:

Szafki łazienkowe wiszące – nowoczesne rozwiązanie w aranżacji wnętrz
Szafki łazienkowe stojące – klasyczne wyposażenie łazienki
Szafki łazienkowe wiszące i stojące – który model wybrać?

Szafki łazienkowe wiszące – nowoczesne rozwiązanie w aranżacji wnętrz

nowoczesne wnetrza

Wybierając meble do łazienki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej metraż. Nie w każdym wnętrzu uda się postawić zarówno elegancką szafkę, jak i konsolę czy regał, zostawiając przy tym miejsce na wannę i strefę WC. W przypadku niewielkich łazienek doskonale sprawdzają się szafki łazienkowe wiszące. Uwolnienie podłogi sprawia, że przestrzeń optycznie się powiększa. Kolejną zaletą szafek wiszących jest poprawa komfortu sprzątania. Szafki powiesić można na dogodnej dla wszystkich domowników wysokości. Jedynym ograniczeniem charakterystycznym dla szafek wiszących są konkretne wymogi dotyczące ściany, która musi unieść ciężar szafki wraz z zawartością oraz konieczność użycia specjalnego sprzętu do mocowania.

Co więcej, szafki umywalkowe wiszące możesz kupić w zestawie z umywalką. Jest to bardzo wygodna opcja, która daje pewność, że oba produkty będą do siebie idealnie pasowały.

Różnorodne modele szafek łazienkowych wiszących znanych producentów znajdziesz w salonach z wyposażeniem łazienek. Jednym z nich, umożliwiającym zarówno zakupy online, jak i zakupy stacjonarne, jest Pati Art Studio. Salon zlokalizowany jest pod adresem Piorunów 9B niedaleko Warszawy, a na miejscu możesz skorzystać z pomocy projektantów.

Szafki łazienkowe stojące – klasyczne wyposażenie łazienki

stojace szafki lazienkowe

Szafki łazienkowe stojące to tradycyjne rozwiązanie, cieszące się stale dużą popularnością. Szafki stojące są bardzo pojemne, idealne dla rodzin z dziećmi. Najlepszym rozwiązaniem do dużych łazienek są całe komplety mebli, na które składają się: szafka podumywalkowa, szafka wisząca, słupek łazienkowy oraz lustro. Jedyną wadą szafek stojących jest konieczność wygospodarowania odpowiedniej ilości wolnego miejsca, co w przypadku łazienki w bloku może być ograniczeniem.

Szafki łazienkowe wiszące i stojące – który model wybrać?

Przy wyborze mebli łazienkowych, poza funkcjonalnością i dopasowaniem do ilości dostępnego miejsca, należy zwrócić uwagę również na jakość wykonania, która przekłada się na trwałość. Szafki łazienkowe stojące to świetny wybór do przestronnych łazienek, z kolei szafki łazienkowe wiszące, w tym modele pod umywalkę to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w minimalistycznych aranżacjach, szczególnie w niedużych łazienkach.

Dodaj komentarz