Tapety srebrne – jak wykorzystać je w aranżacji wnętrza?

aranzacja wnetrz

Zwykle wprowadzając się do nowego mieszkania czy aranżując wnętrza własnego domu, mamy określoną wizję tego, jak chcielibyśmy, by wyglądały nasze pomieszczenia. Pieczołowicie dobieramy więc kolory ścian i meble tak, by osiągnąć zamierzone cele aranżacyjne. Mimo wszystko jednak z biegiem czasu nasze gusta mogą się wyjątkowo zmienić, a nasze aranżacje przestaną nas już zachwycać. Wówczas najprostszym sposobem na odmianę naszego wnętrza są klasyczne tapety. Ich montaż jest prosty i szybki, a efekty ich wykorzystania potrafią być wyjątkowo spektakularne. Szczególną popularność obecnie zyskały sobie tapety srebrne. Jak więc można wykorzystać je w aranżacji wnętrza?

Tapety srebrne na całą ścianę? Tak, ale tylko do wnętrz glamour

Tapety srebrne są dość specyficzne i co do tego nie możemy mieć wątpliwości. Z pewnością mając nieco bardziej klasyczne i tradycyjne poczucie stylu, będziemy mieć również pewne obiekcje odnośnie ich wykorzystania. Wynika to z faktu, że w przypadku tapet srebrnych mówimy o ich wyjątkowym i mono nietuzinkowym kolorze. Co więcej, niektóre modele mogą być dodatkowo połyskujące. Śmiało można więc powiedzieć, że jeśli nasze wnętrze zostało zaaranżowane w innym stylu niż glamour, to położenie tapet srebrnych na całą ścianę może nie być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak nasz salon lub sypialnia są zgodne z wyznacznikami hollywoodzkiego blichtru, wówczas śmiało możemy takie rozwiązanie zastosować. Pamiętajmy jednak o tym, by położyć tapety srebrne na jednej ze ścian. Wówczas utrzymamy całą aranżację w granicach dobrego smaku.

Tapety srebrne na fragmencie ściany? Świetny pomysł!

Jeśli odnosimy wrażenie, że aranżacja naszego wnętrza jest nieco pozbawiona dynamizmu i wyrazistości, wówczas możemy wykorzystać tapety srebrne by to zmienić! W tym wypadku sprawdzą się one najlepiej jako wyróżnienie niewielkiego wycinka ściany. Można umieścić je chociażby na fragmencie ściany za kominkiem lub za telewizorem. Wówczas wprowadzimy do naszego pomieszczenia nieco więcej blasku i wyrazistości.

Tapety srebrne jako dekoracja DIY

Jeśli mamy nieco więcej cierpliwości, możemy wykorzystać tapety srebrne do tego, by przygotować z nich samodzielną dekorację. Coraz ciekawszym pomysłem staje się wykorzystanie tapet srebrnych w formie własnoręcznie wykonanej mozaiki na fragmencie ściany. Niemniej jednak pionowe paski wykonane z tapet srebrnych również mogą być ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Tapety srebrne dają więc nam nieograniczone możliwości, które możemy wykorzystać na własny sposób.

Dodaj komentarz