Żaluzje fasadowe zamiast rolet. Dlaczego warto je wybrać?

zaluzje fasadowe

Żaluzje zewnętrzne, montowane na fasadzie budynku, są dzisiaj coraz popularniejsze. Dlaczego warto zdecydować się na ich montaż? Sprawdzamy najważniejsze zalety żaluzji fasadowych.

Budowa żaluzji zewnętrznych

Żaluzje montowane na zewnątrz mają podobną konstrukcję do tych, które przeznaczone są do montażu wewnętrznego. Zbudowane są z metalowych lameli ułożonych poziomo, które podwieszone są na metalowych żyłkach. Mogą być dodatkowo zabezpieczone za pomocą zewnętrznych profili. Na górze żaluzji znajduje się kaseta, w której chowają się złożone lamele.

Osłony zewnętrze jak żaluzje fasadowe dostępne są w różnych kolorach, dlatego można dopasować je do kolorystyki stolarki okiennej.

Najczęściej żaluzje fasadowe montowane są z automatyką. Napęd pozwala na łatwe sterowanie żaluzjami – ich opuszczanie i podnoszenie, a także zmianę położenia lameli, co pozwala na regulację dostępu światła do wnętrza.

Żaluzje fasadowe – dlaczego warto?

Zewnętrzne żaluzje mają podobne zastosowanie jak rolety zewnętrzne, natomiast ze względu na inną budowę pozwalają na zmianę stopnia nasłonecznienia wnętrza. To duży plus, ponieważ rolety mogą być jedynie częściowo albo całościowo opuszczone, blokując wtedy całkowicie dostęp światła.

Atutem żaluzji fasadowych jest także ich estetyka, dlatego mogą być one atrakcyjnym dodatkiem do budynku. Żaluzje najlepiej prezentują się z nowoczesnym budownictwem, ale również można dopasować je do klasycznej architektury.

Gdy żaluzje fasadowe zostaną wyposażone w automatykę, są również bardzo proste w obsłudze. Aby je zaciągnąć lub zmienić położenie ich lameli, wystarczy zastosować włącznik umieszczony na ścianie, pilot albo aplikację. Istnieje również możliwość wykorzystania jednej centrali sterującej do zarządzania wszystkimi osłonami w budynku.

Montaż żaluzji fasadowych może także podnieść parametry termiczne budynku. Zaciągnięte żaluzje zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w ciągu lata, natomiast zimą redukują ucieczkę ciepła z budynku.

Gdzie zamówić żaluzje fasadowe?

Produkcją żaluzji fasadowych zajmują się firmy specjalizujące się w osłonach zewnętrznych okien. Są one projektowane na indywidualne zamówienie, po pobraniu wymiarów i konsultacji z klientem. Firmy zapewniają kompleksową obsługę włączającą również montaż osłon okiennych oraz obsługę posprzedażową, w tym konserwację i serwis.

Osobom, które chciałyby zamówić żaluzje fasadowe Śląsk zapewnia dostęp do firm prowadzących kompleksowe usługi w ramach ich projektowania, produkcji i montażu. Adresy firm można znaleźć już teraz online.

Dodaj komentarz