Potrzebny piasek lub żwir? Sprawdź, jak zorganizować transport kruszyw

transport kruszyw

Kruszywa to jeden z niezbędnych rodzajów materiałów stosowanych między innymi w branży budowlanej, drogownictwie, ogrodnictwie. Jak zorganizować transport kruszyw?

Czym są kruszywa?

Pod pojęciem kruszyw budowlanych znajduje się rodzaj materiałów pochodzenia organicznego lub mineralnego, które pozyskiwane są naturalnie, w wyniku modyfikacji minerałów lub z recyklingu.

Do kruszyw zalicza się szeroka gama produktów o zróżnicowanym składzie oraz uziarnieniu, co wpływa na ich właściwości i zastosowanie.

Do kategorii kruszyw zaliczają się między innymi:

  • piasek kopalniany

  • piasek kwarcowy

  • piasek rzeczny

  • pospółka

  • żwir

  • tłuczeń

  • keramzyt

  • żużel

  • popiół

Kruszywa – zastosowanie

Dzięki kruszywom można prowadzić szereg prac, między innymi w branży budowlanej, drogownictwie, a także w ogrodnictwie.

Drobne kruszywa jak piasek są używane między innymi do produkcji materiałów budowlanych, między innymi do betonu. Żwiry stosowane są często do wykonania dróg i ścieżek. Grubsze kruszywa wykorzystywane są często w celach dekoracyjnych, na przykład w ogrodzie.

Gdzie zakupić kruszywa?

Sprzedaż kruszyw prowadzona jest obecnie przez wiele firm – bezpośrednio przez producentów oraz przez firmy współpracujące z producentami.

Małe ilości kruszyw w workach można kupować w marketach budowlanych i wykończeniowych. Gdy jednak potrzebna jest większa ilość materiału, wtedy najlepiej skorzystać z oferty firmy, która prowadzi zarówno sprzedaż, jak i transport kruszyw. Alternatywa to przewiezienie kruszyw własnym transportem, co pozwala na zredukowanie kosztów.

Jak transportować kruszywa?

Przewóz kruszyw odbywa się za pomocą samochodów dostawczych lub ciężarowych w zależności od ich ciężaru. Pojazdy używane do transportu kruszyw umożliwiają ich łatwy załadunek oraz rozładunek za pomocą wywrotek.

Samodzielny transport kruszyw będzie wymagał w związku z tym wykorzystania odpowiedniego zaplecza. Samochody tego typu można wynająć w wybranych wypożyczalniach samochodowych. Do prowadzenia wybranych samochodów konieczne jest posiadanie odpowiedniego prawa jazdy.

Najwygodniejszą opcją jest zatem transport kruszyw zlecony bezpośrednio u sprzedawcy, który będzie mógł wtedy dostarczyć wybrane przez klienta materiały wprost pod wskazany przez niego adres. Dzięki temu, że firma może doręczyć je wskazanego dnia, o wybranej godzinie, można otrzymać je dokładnie w tym terminie, w którym będą one potrzebne do wykonania prac.

Więcej informacji związanych ze sprzedażą i transportem kruszyw można uzyskać bezpośrednio w firmach prowadzących usługi w tym zakresie.

Dodaj komentarz