Bal obtoczony – charakterystyka i zastosowanie

materialy budowalne

Podejmowanie decyzji dotyczących inwestycji budowlanych to będzie nie tylko planowanie budżetowe, ale chodzi również o surowce i materiały, z których będzie zbudowany dom. Rosnącą popularnością cieszą się domy drewniane. Powstają we wszystkich częściach naszego kraju, a do ich wybudowania wykorzystuje się na przykład bale obtoczone. Gwarantują trwałość i wyjątkową estetykę.

Bale obtoczone, czyli niezawodny elementy konstrukcji?

Inwestując w nieruchomość, zawsze staramy się wybierać materiały, które będą gwarantowały bardzo długą eksploatację. Kluczowe będą w tej sytuacji dwie kwestie. Przede wszystkim chcemy, aby budynek wyglądał bardzo ładnie, ale zależy nam również na wydajności energetycznej. Poza tym nie można zapominać o solidności całej konstrukcji, a bal obtoczony to rozwiązanie nawiązujące do tradycyjnego budownictwa i gwarantujące rzeczywiście wyjątkowo wysoką trwałość.

Tego rodzaju produkty budowlane charakteryzują się bardzo dużą solidnością i wytrzymałością. Są stosowane w konstrukcjach hal, domów z drewna, ale również niedużych altanek. Są bardzo cenione przez klientów przede wszystkim za odporność na ściskanie i rozciąganie. Do produkcji takich bali wykorzystuje się drewno sosnowe, świerkowe, a także modrzewiowe. Te gatunki drewna charakteryzują się właśnie sprężystością i trwałością.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się bale obtoczone?

Jeżeli analizuje się branżę budowlaną i architektoniczną, to widać rzeczywiście coraz większe zapotrzebowanie na takie materiały budowlane. Doskonale będą się sprawdzały przy tworzeniu konstrukcji szkieletowych ścian w garażach, a także domach kanadyjskich. Mają także szerokie zastosowanie w więźbach dachowych. Przykładem takiej profesjonalnej oferty będzie Producent bala toczonego TOMBED. Dostawcy tacy gwarantują, że obróbka jest realizowana w odpowiedni sposób. Dzięki temu produkt jest perfekcyjnie wyrównany i osiąga optymalną wilgotność. W produkcji wykorzystuje się specjalistyczne procesy takie jak suszenie komorowe i struganie.

Dodaj komentarz