Bramy garażowe – czym się kierować przy ich wyborze?

wybor bramy

Nie jest tajemnicą, że wybór bramy garażowej może być zniechęcający. Proces ten może nawet wydawać się dość przytłaczający, między innymi dlatego, że istnieje tak wiele możliwości. Dodatkowo kupujący muszą brać pod uwagę wiele czynników – na czele z wyborem materiałów oraz ceną.

Brama garażowa – z jakiego materiału?

To jeden z podstawowych parametrów, który należy wziąć pod uwagę wybierając garaże blaszane ocieplane. Chociaż z ulicy nie widać, z czego jest ona wykonana, to podjęcie odpowiedniej decyzji ma ogromny wpływ na funkcjonalność tego rozwiązania.

Jeszcze kilka lat temu największą popularnością cieszyły się drewniane bramy garażowe. Trzeba przyznać, że wyglądają one znakomicie i doskonale wpasowują się w niemal każdy styl otoczenia domu. To rozwiązanie ma jednak również sporo minusów – przede wszystkim jest bardzo kosztowne. Dodatkowo utrzymanie drewnianych elementów w dobrej kondycji stanowi ogromne wyzwanie.

Między innymi dlatego, na popularności zyskują alternatywne rozwiązania. Jednym z nich są metalowe bramy garażowe. Trwałe, lekkie i stosunkowo tanie doskonale wpasowują się w każdy styl – duża w tym zasługa samych producentów, którzy oferują niemal nieograniczone możliwości wykończenia.

Rodzaj napędu bramy garażowej

Tutaj lista możliwości jest bardzo długa. Właściciele garaży mogą nawet całkowicie zrezygnować z montażu napędu do otwierania bramy. Jak jednak pokazuje rzeczywistość, na taki krok decyduje się coraz mniej osób. I trudno im się dziwić. Automatycznie otwieraniemy bramy jest rozwiąznaiem nie tylko wygodnym, ale również bardzo praktycznym. Co ważne, kupując napęd razem z bramą, nie jest również zbyt drogie.

Bramy garażowe sterowane napędem mogą otwierać się na kilka sposobów. Popularnym rozwiązaniem są bramy roletowe. W ich przypadku elementy drzwi chowają się do specjalnej skrzynki, która osadzona jest pod sufitem. Innym ciekawym wariantem są tzw. bramy segmentowe. W ich przypadku, drzwi chowają się na prowadnicy, która znajduje się na suficie garażu. Alternatywą są bramy otwierane na oścież.

Dodaj komentarz