Trendy we wnętrzach 2022 – jakie meble i dekoracje będą na topie

Rok 2022 podobnie jak jego poprzednik bardzo mocno będzie promował ekologiczne podejście do tematu dekoracji wnętrz. Światowej klasy projektanci pokazują, że bycie eko jest już nie tylko modne, ale i potrzebne. Nic dziwnego, że prym wiodą różnej maści dekoracje oraz meble z naturalnych materiałów. Modne jest także dekorowanie pomieszczeń rzeczami z recyklingu czy też wyrobami handmade. W najbliższym czasie coś dla siebie znajdą także amatorzy nowości. W trendach ma być ich dość sporo. Sprawdźmy więc, jakie dekoracje i meble będą na topie w roku 2022.

Trendy wnętrzarskie 2022 – zieleń, marmur i miękkie tkaniny

Wśród barw, które skradły serca światowej sławy projektantów znalazło się miejsce przede wszystkim dla zieleni i jej bardzo głębokiego odcienia. Nie oznacza to jednak, że mamy przechodzić obojętnie obok np. miętowego, oliwkowego czy też jasnej zieleni. Te także z powodzeniem można wprowadzać do wnętrz. Barwy, które będą na topie to także fiolet (lawenda, bez, jagoda), jak również szarości, beże czy też brązy. Modne wnętrza to także te, w których pojawia się kamień naturalny, w tym między innymi marmur. Dodatki w postaci miękkich tkanin niewątpliwie je ocieplą i wprowadzą kolejne trendy do pomieszczenia.

Wnętrzarskie trendy 2022 – ekologia ponad wszystko

Świadomość tego, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne nieustannie wzrasta, co widać niemalże już w każdym aspekcie naszego życia. Modne jest stawianie na eko produkty, korzystanie z usług sklepów oferujących odzież z drugiej ręki, kupowanie na pchlim targu czy też zwracanie uwagi na to, z jakich materiałów wykonane są dane przedmioty. Światowej klasy projektanci bardzo mocno starają się, aby maksymalnie stawiać na ekologiczne rozwiązania we wnętrzach naszych domów i mieszkań, co jest mocno widoczne w ich katalogach.

Znajdziemy w nich wiele pomysłów na to, jak dać tak zwane drugie życie różnym przedmiotom, jak również na to, aby wykorzystywać różnej maści surowce do tego, aby powstały z nich dekoracje oraz meble. I tak na przykład można zauważyć stół, który został wykonany dzięki wykorzystaniu starego ekranu, który niegdyś znajdował się na telewizorze. To takie połączenie praktycznego z niebanalnym designem, co niewątpliwie zwraca uwagę i czyni wnętrza oryginalnym oraz wyjątkowym. Pokazanie, że renowacja ma znaczenie, wykorzystywanie palet do tworzenia mebli, stawianie na recykling – w nadchodzących miesiącach będzie szalenie modne.

Dodaj komentarz