Jak szukać zatrudnienia w branży budowlanej?

kwalifikacje

Budownictwo to jedna z najbardziej rozwijających się branż w kraju. Stale rośnie zapotrzebowanie zarówno na pracowników fizycznych, jak i inżynierów. Jeśli wiemy od początku, na jaką ścieżkę zawodową chcemy wejść, będzie nam znacznie łatwiej znaleźć pracę. Gdzie szukać zatrudnienia? Podpowiadamy.

Budownictwo, a doświadczenie

Jeśli szukasz pracy w tym zawodzie, to warto, abyś zdefiniował konkretnie obszar, po którym chcesz się poruszać. Inne kwalifikacje są potrzebne do tego, aby zostać pracownikiem fizycznym, a inne, aby stać się kierownikiem budowy. Ma to kluczowe znaczenie w momencie szukania pracy. Jeśli aplikujemy na stanowisko, na które potrzebne są odpowiednie dyplomy i kompetencje, a owych nie posiadamy, będzie wiązało się to zazwyczaj ze stratą czasu. Każdy rodzaj pracy na budowie regulowany jest odpowiednimi przepisami. Aby zostać pracownikiem fizycznym na budowie, zazwyczaj potrzebujemy odpowiedniego przygotowania oraz doświadczenia, ale zupełnie inaczej będzie to wyglądało w przypadku pracy jako cieśla lub operator żurawia. Jeśli zdecydujemy się na pracę w zawodzie, który wymaga kompetencji to nic straconego. Wiedzę możemy zdobyć dzięki odpowiednim kursom, które po skończeniu stanowią zgodę na prace w podanym obszarze. Cele zawodowe często się zmieniają i jest to całkowicie zrozumiałe. Gdy jesteśmy młodsi, możemy myśleć zupełnie inaczej. Zdecydowanie łatwiej jest ubiegać się o zatrudnienie osobom, które od początku wiedzą, jaką ścieżka chcą podążać. Natomiast przebranżowienie w obecnych czasach nie stanowi problemu. W przypadku wykwalifikowanych stanowisk koniecznie jest ukończenie szkoły wyższej lub zdobycie tytułu technika. Odnosi się to np. do zawodów związanych z zarządzaniem projektem czy kontroli jakości.

Gdzie szukać pracy w budownictwie?

Jeśli sprecyzujemy nasze zawodowe cele, znacznie łatwiej będzie nam szukać zatrudnienia. Gdy ukończymy przygotowania CV, jesteśmy gotowi na wysyłanie go do potencjalnych pracodawców. Jeśli w centrum naszego zainteresowania jest np. praca w Poznaniu, to warto przejrzeć oferty rekruterów , które znajdują się na facebookowych stronach powiązanych z miastem. Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy szukają pracowników w mediach społecznościowych. Grupy takie to oszczędność czasu zarówno dla firmy, jak i zainteresowanego pracą, ponieważ osoba z Warszawy nie będzie aplikowała na stanowisko, które znajduje się w Poznaniu. Warto skorzystać także z wyszukiwarek internetowych, dzięki którym możemy przefiltrować interesujące nas informacje, np. rodzaj pracy czy kwota wynagrodzenia.

Dodaj komentarz