Konstrukcje szklane w Twoim domu – 4 pomysły

Budujesz lub remontujesz swoje mieszkanie i pragniesz nadać wnętrzom nowoczesnego charakteru? Konstrukcje szklane to elementy architektoniczne, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również są łatwe w utrzymaniu czystości i zapewniają długie użytkowanie na lata. Dowiedz się, jak można wykorzystać szkło hartowane w domu i jakie są jego zalety.

1. Konstrukcje szklane w kuchni

Warto podkreślić, że szkło hartowane, z którego powszechnie wykonywane są konstrukcje szklane, nie odkształca się ani nie niszczeje pod wpływem wysokich temperatur czy dużej wilgotności, która panuje w kuchni. Dlatego panele szklane chroniące ścianę przy blacie kuchennym czy ozdobne wstawki przy kuchence gazowej, indukcyjnej czy elektrycznej to praktyczna ozdoba, która nada pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Panele mogą być bowiem farbowane na rozmaite kolory i wzory np. w marmurkowy, połyskujący motyw.

2. Konstrukcje szklane, które pozwalają dzielić przestrzeń

Masz dużą sypialnię, w której chciałbyś wydzielić przestrzeń biurową, ponieważ pracujesz zdalnie? A może w salonie chcesz urządzić kącik zabaw dla dzieci? Konstrukcje szklane, takie jak drzwi przesuwne czy ścianki działowe, pozwalają podzielić przestrzeń na dwa pomieszczenia, a jednocześnie uniknąć klaustrofobicznego efektu. Warto nadmienić, że szkło hartowane całkiem nieźle pochłania dźwięki, dlatego świetnie sprawdzi się jako element wydzielający pokój zarówno do spokojnego relaksu, jak i pełnej skupienia pracy.

3. Szklane konstrukcje w łazience – kabiny, ścianki i półki

Szkło hartowane doskonale sprawdza się również w łazience, gdzie wszelkie surowce są narażone na niekorzystne działanie wilgoci, gwałtowne zmiany temperatur czy powstawanie pleśni i grzybów. Szklane konstrukcje nie mają porowatej struktury, dlatego są higieniczne i łatwe w pielęgnacji. Transparentne lub półtransparentne szkło dodatkowo pięknie odbija światło i rozjaśnia nawet małe pomieszczenia pozbawione okien.

W łazience można zamontować panele szklane na całej długości ścian, funkcjonalne półki pod lustro czy dużą kabinę prysznicową z brodzikiem lub bez, czyli tzw. prysznic walk-in.

Rys. Szyba prysznica walk-in

4. Konstrukcje szklane, które witają gości?

Szklane konstrukcje mogą również występować w formie daszków chroniących drzwi wejściowe. Ten element architektoniczny nie tylko od progu ozdabia mieszkanie, ale również chroni wchodzących przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi -wiatrem, śniegiem czy deszczem. W dodatku dzięki zastosowaniu zadaszenia domofon, skrzynka na listy czy fasada budynku dłużej zachowuje nienaruszony wygląd.

Konstrukcje szklane od Prolinea – praktyczne i niebanalne

Chcesz wykorzystać konstrukcje szklane w swoim domu? Sięgnij po usługi firmy Prolinea – specjalistów od elementów architektonicznych wykonanych z bezpiecznego, certyfikowanego szkła hartowanego. Warto podkreślić, że aranżacje mogą być wykonane pod gusta zamawiającego – ze szkła mlecznego, transparentnego lub barwionego na dowolne motywy czy kolory. Wejdź na stronę firmy, zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami i zamów własny projekt

Dodaj komentarz