Czym jest iniekcja kurtynowa?

iniekcje kurtynowe

Wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w budownictwie gwarantujących lepszą izolację to cel każdego przedsiębiorcy i inwestora indywidualnego. Zawsze wtedy, gdy chcemy dobrze zabezpieczyć domy albo innego rodzaju budynki, to warto zastanowić się nad zastosowaniem iniekcji kurtynowej. Jest ona powszechnie stosowana i idealnie się sprawdza jako naprawcze uszczelnienie.

Gdzie wykorzystuje się iniekcje kurtynowe?

Warto zauważyć, że nie wszędzie będą wykorzystywane tego rodzaju rozwiązania technologiczne. Przede wszystkim ten rodzaj uszczelnień stosuje się w przypadku elementów budowlanych, które były przykryte gruntem. Zazwyczaj wtedy są one narażone na wilgoć albo zalanie przez wody gruntowe. Wszędzie więc tam, gdzie będą zawodzić tradycyjne rozwiązania budowlane, sprawiać będzie się iniekcja kurtynowa. To najlepsza technika również w takich sytuacjach, jeżeli odsłonięcie obiektu miałoby się wiązać z bardzo dużymi kosztami. Jeżeli więc musimy bardzo ekonomicznie podchodzić do konkretnej inwestycji budowlanej, to warto wziąć pod uwagę właśnie tę technologię.

Inaczej jest ona także nazywana żelowaniem i będzie mieć rzeczywiście spore zastosowanie. Bardzo często jest wykorzystywana wtedy, gdy trzeba wykonać takie prace naprawcze w piwnicach, tunelach, szybach albo kanałach.

Zabezpieczenie przed wnikającą wilgocią

Są takie miejsca, które będą zawsze szczególnie narażone na dostawanie się wilgoci albo wód gruntowych. Doskonale o tym wiedzą wszyscy właściciele garaży, które są zlokalizowane na niższych kondygnacjach poniżej gruntu. Dotyczy to także piwnic nawet w dużych blokach mieszkalnych. Wtedy właśnie dobrze sprawdzają się iniekcje kurtynowe. Jeżeli chodzi o uszczelnienie piwnic, takie działania są rekomendowane przez większość doświadczonych specjalistów od budownictwa. Ściany, podłogi i stropy mogą być zabezpieczone bardzo skutecznie na wiele lat. Niezbędne będą jednak do wykonywania regularne przeglądy. Dlatego też tak ważne będzie zatrudnienie doświadczonych specjalistów, którzy iniekcje kurtynowe wykonują z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

Dodaj komentarz